
Bezpečí je při výběru odrážedla to nejdůležitější. Nemělo by mít žádné ostré hrany ani zakončení, protože nikdy nevíte, jak ošklivě dokáže potomek spadnout. Vhod přijde také omezení otočení řídítek, aby se nestalo, že se dítěti řídítka protočí a zablokují přední kolo.
Jaký materiál je nejlepší?
Plast je určitě dobrou volbou, protože takové odrážedlo bude lehké pro dítě a také pro vás, až ho ponesete v ruce, protože dítko již omrzelo. Rozhodně se vyhněte odrážedlům s ocelovou konstrukcí, ta jsou velmi těžká. Naopak dřevo není zase tak špatnou variantou, je dost odolné, v nejhorším případě se dá přebrousit a nalakovat.
Jaký typ odrážedla vlastně vybrat?
Na odrážedlo můžete dítě posadit vlastně již ve chvíli, kdy zvládá první krůčky. V tomto věku však vybírejte obezřetně, vhodné jsou například menší plastové tříkolé motorky, případně specialitky jako Early RIDER ve tvaru housenky. Je dostatečně stabilní.
Pro děti ve věku od 2 do 4 let je uzpůsobena většina odrážedel, vhodná jsou nejen tříkolová, ale už i dvoukolová. Dbejte na výběr správné výšky, dítě musí ze sedátka dosáhnout na zem téměř celou plochou chodidla.
Jsou lepší nafukovací, nebo nenafukovací pneumatiky?
Obě varianty mají své výhody. Nafukovací jsou super do terénu, jenže je můžete píchnout. Nenafukovací nikdy nepíchnete a jsou lehčí. Na kořenech a štěrku však budou nepříjemnější. Tedy aspoň teoreticky. V praxi rozdíl u takto malých kol často ani nepoznáte, takže ve finále není až tak důležité, jestli zvolíte nafukovací, či nenafukovací pneumatiky. Za zmínku stojí i vzorek kola, ovšem podle něj asi vybírat nebudete, je spíš kosmetickým vylepšením.
Chcete si přečíst ještě více informací, jak vybrat odrážedlo? Pak vás odkážeme na blog e-shopu eFitness.cz, mají hezky zpracovaný článek.
Komerční prezentace
Zdroj: efitness
Foto: efitness