Jana vyzkoušela kurz autokoučinku. Jaké jsou její dojmy?

Touha po dítěti mě dovedla už na mnoho různých kurzů a seminářů. Musím říct, že ještě nikdy jsem za dva dny neprošla takovým porozuměním vlastním potřebám a tak velkému posunu v uvažování, jako na kurzu AUTOKOUČINKU A KOUČINKU v Koučikpoint Petry L. Krajčinovič.

Titulka pro: Jana vyzkoušela kurz autokoučinku. Jaké jsou její dojmy?
Zobrazit fotografii v galerii

Většinou si před každým kurzem nejdříve říkám, že to mi určitě pomůže. Když už mám vyrazit, je mi líto „ztraceného dne“ a cítím se vždy unavená. U Petry utíkal čas rychle a cítila jsem se nabitá. Je pravda, že já jsem raději poslouchala a do zkoušení koučování se mi moc nechtělo. Na to se většina ostatních těšila.

Petra předává letité znalosti a zkušenosti ze všech důležitých oblastí lidských potřeb a spokojenosti a naučí vás jednoduché, přesto velmi účinné koučovací techniky nejvýznamnějších světových koučů Timothy Gallweye a Sira Johna Whitmora.

Naučíte se dostat pod kontrolu životní oblast, ve které se vám zrovna nedaří, ať už je to nedostatek peněz či komplikované vztahy nebo naopak pochopíte, v čem tkví problém vaší nadváhy a proč vám nejde otěhotnět, nalézt partnera, rozumět si s rodiči, dětmi… zkrátka všude tam, kam zasahuje život. Základem všeho je totiž poznání, co vlastně chceme. A pomocí jednoduchých technik není zas tak složité si to uvědomit.

Na prvním modulu byla hostem Jitka Vlková, která před měsíci trpěla velkou nadváhou a ocitla se v červené zóně obezity a navíc nebyla schopná nalézt důvod své nespokojenosti. Pořád ji něco hlodalo a cítila se nedoceněná, neúplná. Jitka vyprávěla o tom, co se na kurzech Autokoučinku a koučinku naučila a co si odnesla do života. Jak používá koučovací techniky v práci i v soukromí.

Jitka zhubla od loňského podzimu 15kg a došla k závěru, že kromě dobré práce ji v životě chybí ještě něco – děťátko. K tomu potřebovala učinit několik nepříjemných kroků, včetně píchání si injekcí do břicha. Vyprávěla, jak seděla nad sadou injekčních stříkaček sama doma, zoufalá a vystrašená zavést si jehlu do těla. Napadlo jí napsat Petře o tom, co se děje. Jitka: „Petra mi za chvíli poslala sadu koučovacích otázek pro mě na míru, většinu z nich orientovaných na hodnotu. Za pár minut jsem přesně věděla, co chci udělat a strach z injekční stříkačky úplně zmizel“. Od té chvíle jsem si celý týden každý večer bez bázně a odporu píchla injekci a věděla jsem, že to je přesně to, co mi pomůže dostat to, co chci nejvíc – miminko“. Minulý týden jsme se dozvěděli, že je Jitka těhotná a přešťastná.

Já sama toužím po děťátku, k Petře chodím na koučink, pracujeme na mém tématu – strach. Petra pracuje i s mou dcerou, pomohla nám v oblasti sportu a problematiky vztahů s dětmi ve škole. Díky kurzu Autokoučinku jsem pochopila, že člověk nemusí pracovat s příkazy, ale koučovacími otázkami podněcuje svou tvořivost a chuť pracovat samostatně bez potřeby tlaku a přílišné kontroly. A ten, kdo to dobře ovládá, podněcuje i ostatní.

Připravila: Jana
Foto: iStock
5. 5. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Horoskop na týden od 22. do 28. dubna 2013

Horoskop na týden od 22. do 28. dubna 2013

Zajímá vás, jaký máte horoskop na týden od 22. dubna?

Titulka pro: Jak napsat životopis, který spolehlivě zaujme

Jak napsat životopis, který spolehlivě zaujme

Sháníte práci, už jste odpověděli na desítky inzerátů, a výsledek nikde? Možná děláte chybu už...

Titulka pro: Feng Shui - lepší místo k bydlení

Feng Shui - lepší místo k bydlení

Lidé stále více kladou důraz na kvalitu svého života. Tu určují věci a lidé kolem...

Titulka pro: Tajemství Bobbi Brown

Tajemství Bobbi Brown

V roce 1991 způsobila Bobbi revoluci v oblasti líčení s několika rtěnkami a prostou filozofií,...

Titulka pro: Horoskop na týden od 21. do 27. 1. 2013

Horoskop na týden od 21. do 27. 1. 2013

Zajímá vás váš horoskop na tento týden?

Titulka pro: Horoskop na týden od 10.-17. března 2013

Horoskop na týden od 10.-17. března 2013

Přečtěte si svůj horoskop na tento týden.

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

DETOX

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat... co berete na detox ...

KVALITNÍ BOTY

Ahoj maminky :) Potřebuju poradit. Děti mi vyrostly z bot a ...

CO JE DOBRÉ PROTI PADÁNÍ VLASŮ

Dobrý den, nemáte prosím zkušenost s nějakým ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz