Jana vyzkoušela kurz autokoučinku. Jaké jsou její dojmy?

Touha po dítěti mě dovedla už na mnoho různých kurzů a seminářů. Musím říct, že ještě nikdy jsem za dva dny neprošla takovým porozuměním vlastním potřebám a tak velkému posunu v uvažování, jako na kurzu AUTOKOUČINKU A KOUČINKU v Koučikpoint Petry L. Krajčinovič.

Titulka pro: Jana vyzkoušela kurz autokoučinku. Jaké jsou její dojmy?
Zobrazit fotografii v galerii

Většinou si před každým kurzem nejdříve říkám, že to mi určitě pomůže. Když už mám vyrazit, je mi líto „ztraceného dne“ a cítím se vždy unavená. U Petry utíkal čas rychle a cítila jsem se nabitá. Je pravda, že já jsem raději poslouchala a do zkoušení koučování se mi moc nechtělo. Na to se většina ostatních těšila.

Petra předává letité znalosti a zkušenosti ze všech důležitých oblastí lidských potřeb a spokojenosti a naučí vás jednoduché, přesto velmi účinné koučovací techniky nejvýznamnějších světových koučů Timothy Gallweye a Sira Johna Whitmora.

Naučíte se dostat pod kontrolu životní oblast, ve které se vám zrovna nedaří, ať už je to nedostatek peněz či komplikované vztahy nebo naopak pochopíte, v čem tkví problém vaší nadváhy a proč vám nejde otěhotnět, nalézt partnera, rozumět si s rodiči, dětmi… zkrátka všude tam, kam zasahuje život. Základem všeho je totiž poznání, co vlastně chceme. A pomocí jednoduchých technik není zas tak složité si to uvědomit.

Na prvním modulu byla hostem Jitka Vlková, která před měsíci trpěla velkou nadváhou a ocitla se v červené zóně obezity a navíc nebyla schopná nalézt důvod své nespokojenosti. Pořád ji něco hlodalo a cítila se nedoceněná, neúplná. Jitka vyprávěla o tom, co se na kurzech Autokoučinku a koučinku naučila a co si odnesla do života. Jak používá koučovací techniky v práci i v soukromí.

Jitka zhubla od loňského podzimu 15kg a došla k závěru, že kromě dobré práce ji v životě chybí ještě něco – děťátko. K tomu potřebovala učinit několik nepříjemných kroků, včetně píchání si injekcí do břicha. Vyprávěla, jak seděla nad sadou injekčních stříkaček sama doma, zoufalá a vystrašená zavést si jehlu do těla. Napadlo jí napsat Petře o tom, co se děje. Jitka: „Petra mi za chvíli poslala sadu koučovacích otázek pro mě na míru, většinu z nich orientovaných na hodnotu. Za pár minut jsem přesně věděla, co chci udělat a strach z injekční stříkačky úplně zmizel“. Od té chvíle jsem si celý týden každý večer bez bázně a odporu píchla injekci a věděla jsem, že to je přesně to, co mi pomůže dostat to, co chci nejvíc – miminko“. Minulý týden jsme se dozvěděli, že je Jitka těhotná a přešťastná.

Já sama toužím po děťátku, k Petře chodím na koučink, pracujeme na mém tématu – strach. Petra pracuje i s mou dcerou, pomohla nám v oblasti sportu a problematiky vztahů s dětmi ve škole. Díky kurzu Autokoučinku jsem pochopila, že člověk nemusí pracovat s příkazy, ale koučovacími otázkami podněcuje svou tvořivost a chuť pracovat samostatně bez potřeby tlaku a přílišné kontroly. A ten, kdo to dobře ovládá, podněcuje i ostatní.

Připravila: Jana
Foto: iStock
5. 5. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Horoskop na týden od 22. do 28. dubna 2013

Horoskop na týden od 22. do 28. dubna 2013

Zajímá vás, jaký máte horoskop na týden od 22. dubna?

Titulka pro: Jak napsat životopis, který spolehlivě zaujme

Jak napsat životopis, který spolehlivě zaujme

Sháníte práci, už jste odpověděli na desítky inzerátů, a výsledek nikde? Možná děláte chybu už...

Titulka pro: Feng Shui - lepší místo k bydlení

Feng Shui - lepší místo k bydlení

Lidé stále více kladou důraz na kvalitu svého života. Tu určují věci a lidé kolem...

Titulka pro: Tajemství Bobbi Brown

Tajemství Bobbi Brown

V roce 1991 způsobila Bobbi revoluci v oblasti líčení s několika rtěnkami a prostou filozofií,...

Titulka pro: Horoskop na týden od 21. do 27. 1. 2013

Horoskop na týden od 21. do 27. 1. 2013

Zajímá vás váš horoskop na tento týden?

Titulka pro: Horoskop na týden od 10.-17. března 2013

Horoskop na týden od 10.-17. března 2013

Přečtěte si svůj horoskop na tento týden.

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

CO SE ZESNULÝM PEJSKEM

Holky, mám dotaz... Co se zesnulým pejskem? Pohřbít, nechat ...

KORÁLKY

Ahojky všem :) Měla bych dotaz... Máte někdo prosím ...

SEXSHOP

Holky, koukala jsem se na net a hodně se mi líbí tento erotic ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz