Hobby

Jarní úklid podle feng shui

Aby to nové, co jaro přináší, mohlo opravdu vstoupit k vám domů, musíte proto udělat prostor, místo. A k tomu slouží pořádný jarní úklid.

Jarní úklid není to, že jen tak „pofackujete“ domácnost, utřete prach a vyluxujete. To rozhodně nestačí a rozhodně to není účel jarního úklidu. Jeho úkolem je vytvořit podmínky pro to, aby do vašeho života mohlo vstoupit to nové a čerstvé. 

Měli byste tedy projít celý svůj dům, zahradu, či byt. Vše otevřete a vše vyndejte ven. Všechny věci, které se takto rázem dostanou na jarní světlo vám samy ukážou, jestli s vámi mají ještě zůstat, nebo jestli se jejich čas již naplnil. Pokud je nepoužíváte a nebudete používat, pak je důležité tyto věci dát pryč. 

Třeba těm, kterým ještě mohou sloužit. Pokud to uděláte opravdu svědomitě, budete sami překvapeni, kolik toho „nefunkčního“ máte a co vám jen zabírá místo a energii. Pokud se toho zbavíte, uděláte si spousty místa pro vše nové, co vám život může zlepšit. S jarem má přijít nové. Ale aby to mohlo přijít, musí to mít své místo. 

Jarní energie se také mají zaměřit na nový život. Proto je důležité zbavit se veškeré „mrtvé“ energie. Vše tedy řádně vyprázdněte a pak vyčistěte, vytřete, umyjte. Je potřeba vytvořit prostředí pro nový život, který jaro přináší. 

Jedním z důležitých vstupů energie do vašeho domova je vchod a okna. Vchodu věnujte velkou pozornost. Dejte z něho pryč vše, co tam nepatří, co blokuje energii. Zaměřte se na to, aby byl jednoduchý, čistý a prosvětlený. Musíte z něj cítit čerstvou energii. 


Stejnou péči pak věnujte oknům. Musí se umýt proto, aby jimi mohla volně vstoupit čerstvá energie. Pokud to prostor umožní, dejte si do oken jarní rozkvetlé kytky, které budou novou čerstvou jarní energii přitahovat.


Autor: Jiří Čerňák – cernakinteriordesign
Foto: Freeimages

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků