Na svátky vína z řady Ludwig archivní sklep

Přemýšlíte, na jakém víně si pochutnáte o vánočních svátcích? Nejen pro slavnostní chvíle se hodí řada Archivní sklep od společnosti Ludwig.

ilustrační obrázek
Další 2 fotografie v galerii

V této prémiové řadě se poprvé objevují také svěží a příjemná růžová vína, připravená z odrůd Merlot a Rulandské modré.

Osobně jsem velkým patriotem růžových moravských vín, která obecně považuji za nejlepší na světě. A mám radost, že se nám povedlo do řady Archivní sklep zařadit dvě mladá růžová vína v pozdním sběru. Především náš Merlot rosé 2013 je krásně šťavnatý a příjemně ovocný a všechny konzumenty jistě zaujme svou hravou mladostí,” chválí růžovou novinku marketingová ředitelka vinařství Liana Hrabálková s tím, že zájem o růžové víno v Česku stále stoupá.

Další novinkou v sortimentu Vinařství Ludwig je Sylvánské zelené, které patří k velmi žádaným, ale poněkud nedostatkovým druhům, neboť jen málo vinařů pracuje s touto krásnou odrůdou. „Sylvánské zelené je poměrně náročné na pěstování, výnosy jsou relativně malé, a tak byla tato odrůda v mnoha vinohradech vyklučena a nahrazena jinými odrůdami. Navíc v lidech dlouho přetrvával názor, že se jedná o obyčejné a tím pádem i levné víno. To se ale teď mění, sylván prochází renezancí a díky své unikátnosti přitahuje pozornost zákazníků, ostatně byl mu věnován i první díl seriálu Vinaři” vysvětluje Liana Hrabálková.

Vína z řady archivní sklep

 

Archivní sklep Rulandské šedé 2013

 

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr polosuché. V jeho vůni ucítíte nádech zralých hrušek. Plná chuť s příjemnou kyselinkou a aroma po čerstvém chlebu. Doporučujeme k jemným paštikám nebo ke kachně na pomerančích. Koupit si ho můžete v Tescu , Aholdu, BILLE , SPARU a Kauflandu za doporučenou cenu 155,- Kč.


Archivní sklep Rulandské modré rosé 2013

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr polosuché. Vůně je intenzivní po čerstvě utržených višní a jogurtu. Chuť je příjemně osvěžující s jemnou pikantní kyselinkou. Doporučujeme ke grilovanému lososovi nebo vaječné omeletě se šunkou. Koupit si ho můžete v Aholdu, BILLE a Kauflandu za doporučenou cenu 155,- Kč.


Archivní sklep Merlot rosé 2013

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr polosuché. Barva je korálová s nafialovělými odstíny na okraji sklenice. V komplexní vůni je možno postřehnout aroma lesních jahod, ale i pupeny černého rybízu. Doporučujeme ke krevetovému koktejlu nebo ovocnému salátu. Doporučená cena do 155,- Kč.


Archivní sklep Zweigeltrebe 2013

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr suché. Víno sytě karmínové barvy. Ve vůni tóny marmelády z lesního ovoce s lehkým pozadím čokolády. Chuť je mohutná, šťavnatá s ovocným charakterem a příjemnou tříslovinou . Výborně se hodí ke svíčkové na smetaně ať již z hovězího nebo ze zvěřiny. Koupit si ho můžete v BILLE nebo Kauflandu za 155,- Kč.


Archivní sklep Modrý Portugal 2012

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr suché. Ovocná vůně připomínající čerstvé ostružiny, chuť s jemnou tříslovinou. Doporučujeme k jemnějším sýrům a výraznějším rybám. Zakoupíte v Tescu, Aholdu, BILLE , SPARU nebo Kauflandu za 155,- Kč.


Ludwig Gold Rulandské šedé 2011 (5590 lahví) – dřevěná etiketa

Jakostní víno s přívlastkem výběr z bobulí, polosladké. Hebké a plné víno s pomerančově medovou skladbou vůně je díky vyššímu obsahu alkoholu robustní, chuť připomíná sušené meruňky. Doporučujeme ke kokosovým dezertům, případně zrajícím sýrům. Předvánoční trh do 170,- Kč.

Více informací najdete na www.vinnesklepy.cz.

Komerční prezentace
Foto: Ludwig
3. 12. 2014

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

ilustrační obrázek

Víno je nejen bílé a červené

V základním rozdělení vín má většina lidí pořádný guláš navzdory tomu, že vinná kultura u...

ilustrační obrázek

Veselé víno

Víno Hort právě dnes uvádí na trh mladé víno roku 2011, které nazývá Veselé víno.

ilustrační obrázek

Jak vybrat vhodné víno pro štědrovečerní tabuli

Chystáte dobroty na sváteční tabuli a přemýšlíte, jaké víno k nim ochutnat? Ke každému pokrmu...

ilustrační obrázek

Víno v sukni

Víno jako nápoj je dodnes stále ještě více spojováno se světem muže, o kterém...

ilustrační obrázek

Soutěž o vína z řady Ludwig archivní sklep

Nejen před vánočními svátky se hodí dobré víno. Tento týden soutěžíme o dvě vína z...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

inzerce

ŽHAVÉ DRBY

DAROVÁNÍ VAJÍČEK

Ahojky, je tu některá, která byla darovat vajíčka? Sama nad ...

ZÁCPA

Dobrý den, moc prosím o radu co se zácpy týče. Nějak se mě ...

ŽRÁDLO PRO PEJSKA

Ahoj co dáváte pejskovi za zřádlo?Vůbec nevím jestli ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz