Nadzemní bazény slibují pohodu a soukromí

Máte na zahradě alespoň pár metrů čtverečních navíc? Pak neváhejte a pořiďte si malé soukromé koupaliště, ve kterém se budete cítit dobře.

Titulka pro: Nadzemní bazény slibují pohodu a soukromí
Zobrazit fotografii v galerii

Pokud zatím nemáte žádnou zkušenost s instalací a využíváním bazénu na zahradě a nevíte, zda byste ho skutečně využili, pak volte šalamounské řešení – mobilní nadzemní bazén. Po jedné, dvou koupacích sezonách zjistíte, zda vám takové koupání stačí, nebo si pořídíte trvanlivější verzi.


Vyberte si z možností

Na trhu najdete několik různých typů přenosných bazénů. Určitě znáte plastové bazény se samonosným nafukovacím prstencem nebo zcela samonosné, prodávají se i plastové s kovovou konstrukcí či z galvanizovaného plechu se speciálním nátěrem. Zkrátka guma, plast a plech, to je základní materiálová kombinace, na níž se u mobilních nadzemích bazénů sází.


Než si bazén přivezete na zahradu, vyrovnejte pro něj terén. Je-li třeba, vykopejte část zeminy, zbavte se kamínků. Pak na dané místo rozložte speciální textilii, na kterou budete ukládat dno bazénu. Instalujte vaše budoucí koupaliště a další potřebné prvky včetně filtrace, schůdků, dále myslete i na pořízení zakrývací fólie ve chvílích, kdy bazén nebude v provozu, možná zvážíte i solární ohřev a podobně.


Potřebná filtrace

Udržet dobrou kvalitu vody pomáhá filtrace – zařízení, bez něhož se neobejde žádný bazén. Pro nadzemní varianty soukromého koupaliště lze využít kartušovou, nebo pískovou filtraci.


V prvním případě voda z bazénu protéká přes papírovou filtraci, ve které se zachytí mechanické nečistoty, a očištěná voda se vrací zpět do bazénu. Filtrační vložku je však třeba kontrolovat a čistit i několikrát týdně (tedy pokud je bazén v provozu). Samozřejmě tím se opotřebovává a během jedné sezony potřebujete několik těchto vložek. Nižší výkonnost a náročnější údržbu vyvažuje příznivá pořizovací cena.


Naopak písková filtrace je komfortnější na obsluhu, však se také využívá i u dalších typů bazénů. Filtr je založený na křemičitém písku,který je třeba měnit zhruba za dva až tři roky (pravidelně ho však musíte proplachovat, a tak zbavovat nečistot). Díky svému dostatečnému výkonu lze k této účinnější filtraci připojit i další bazénová příslušenství, například vysavač, UV lampu nebo i solární ohřev.


Bazénová chemie? I ta musí být.

I když budete mít filtraci, případně i dezinfekční UV lampu a bazénový vysavač, stejně se nevyhnete používání takzvané bazénové chemie – byť v menší míře. Prakticky to znamená, že kromě funkční filtrace byste měli zhruba jednou týdně změřit hodnoty pH (doporučuje se spíše mírně zásaditá) a podle potřeby je upravit, stejně tak je vhodné měřit i koncentraci chlóru (bude-li ho málo, voda se zakaluje, bakterie množí). A rovněž ještě využijte prostředek určený na likvidaci řas. Nemáte s bazénovou chemií ještě žádné zkušenosti? Pak si pořiďte takzvané startovací sady, které obsahují vše potřebné.
 

Komerční prezentace
Foto: havaj.cz
19. 6. 2013

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Také máme na zahradě nadzemní bazén. Zabudovaný do země jsem nechtěla, protože máme malé děti, tak aby do bazénu nespadly. Do bazénu samy nevylezou, tak mám takovou větší jistotu. Léto trávíme u bazénu, nebo doma. Pořídili jsme si také totiž klimatizaci ze Vzdušínu, tak máme uvnitř příjemně :-) .

ODPOVĚDĚT

1

Když jsme si postavili rodinný domek, hned další letní sezónu jsme měli v plánu pořídit si nafukovací bazén. Postupem času jsme si ale přes zimu stále více přáli mít na zahradě větší prostorný bazén. Nakonec jsme se nechali překecat od sousedů a pořídili si na zahradu bazén od albixon.cz

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Vlastní byt znamená jistotu ve stáří

Vlastní byt znamená jistotu ve stáří

Podle statistik ČSÚ bydlí ve vlastní nemovitosti přibližně dvě třetiny rodin. V rodinném domě žije...

5 tipů, jak zútulnit vaši ložnici podle moderních trendů

5 tipů, jak zútulnit vaši ložnici podle moderních trendů

Probouzíte se unavení, podráždění, bez energie, a to i po dlouhých hodinách spánku? Pak je...

Titulka pro: Veletrhy nábytku, bydlení a zahrady už od zítřka!

Veletrhy nábytku, bydlení a zahrady už od zítřka!

Řešíte stavbu nebo rekonstrukci? Nábytek do bytu? Zajímáte se o zahradu? Pak si nenechte ujít...

Titulka pro: Vzorový dům? Takhle můžete bydlet i vy

Vzorový dům? Takhle můžete bydlet i vy

Pokud uvažujete o novém bydlení a poohlížíte se po řadové výstavbě, určitě si také kladete...

Kdy vylétne z hnízda? Nedělejte si z bytu mama hotel!

Zatímco někteří potomci se snaží vylétnout z hnízda co nejdříve, poznat svět a osamostatnit se,...

Nový start do života v pronájmu bytu v Praze

Nový start do života v pronájmu bytu v Praze

Rozešla jste se s partnerem a nyní hledáte nový pronájem bytu v Praha?

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

SLADKÉ ALE ZDRAVÉ MLSÁNÍ

Jak řešíte, když dostanete chuť na sladké, ale kvůli ...

PRALINKY

Prosím pěkně .. potřebovala bych doporučení na kvalitní ...

EROTICKÝ ESHOP

Zdravíčko, prosím vás, jakým způsobem tady ty eshopy ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz