Také se točíte v kruhu povinností? Mentální kouč radí, jak je zvládnout

Přinášíme vám další díl seriálu „Jak vám může pomoci mentální kouč“ o ženách, které díky koučinku a terapiím mentální aktivace našly ve svém životě to, co hledaly a nalezly díky spolupráci s koučkou Petrou L. Krajčinovič, kterou si nemohou vynachválit.

Titulka pro: Také se točíte v kruhu povinností? Mentální kouč radí, jak je zvládnout
Zobrazit fotografii v galerii

Daniela je energická a upovídaná čtyřicátnice. Máma třech dětí, manželka, milenka, kamarádka, kuchařka, laborantka, nadšená zahradnice a teď i podnikatelka. Jak se v životě občas stává, i Daniela se před pár měsíci začala točit v kruhu, docházeli jí síly, práce a rodina jí přerůstaly přes hlavu. Času na odpočinek bylo málo, o prostoru na koníčky ani nemůže být řeč. Ráno do Prahy do rutinní práce, ze které se stal bankomat, jež dává dost málo v porovnání s časem, který je mu obětován. Z práce smykem na nákup, s jazykem na vestě domů. Doma od kuchyňské linky s vařečkou v jedné ruce a s žehličkou v druhé dirigování hyperaktivního syna u školní přípravy, která se neobešla bez dohadování, občas křiku, často i slz a válení se pod stolem. Po večeři pofackování domu, pět minut na manžela a pád do neklidného spánku. Další den se kolotoč od půl šesté ráno roztáčel nanovo.

Daniela cítila, že tlak a shon už nezvládá a začala se rozhlížet po pomoci. Jedno nedělní odpoledne slyšela v rádiu koučku a terapeutku mentální aktivace Petru Krajčinovič povídat o tom, jak je důležité pro vybalancovaný a zdravý život být spokojený a mít v něm – zjednodušeně řečeno – pořádek. Danile neváhala, napsala do Čisté duše, objednala se a koupila rovnou zvýhodněný balíček pěti sezení. Za pár týdnů bylo mnohem lépe.

Dlouhodobá zacyklovanost, strach a nespokojenost, která se láme ve smutek, může vyústit i v syndrom vyhoření či ještě dál – v deprese. Člověk, kterému se zdá, že vše kolem něho zrychluje a on má pocit, že nemůže popadnout dech, právě tak jako Danka, velmi často skončí u sklenice alkoholu na antidepresivech nebo s problémy fyzickými.

Daniela trpěla bolestmi hlavy, což znamená strach, sebekritiku a nedůvěru k vlastnímu já a bolestmi krční páteře, které přichází s nadměrnou zátěží. Aby usnula, ze skleničky vína se stal rituál. Daniela sama nedokázala z roztočeného kolotoče seskočit, chyběl ji nadhled, nevěděla si rady, jak najít způsob, který by ji usnadnil školní přípravu se synem. Práce ji dusila, nepřinášela potěšení ani kýžené finanční výsledky. Doma neměla, doslova, kam utéct a tolik potřebovala svůj osobní prostor.

Výsledkem přetížení a honby za financemi na hypotéku byl i nelad mezi ní a manželem.
Někdy si říkám, jak si my lidé dokážeme dlouhodobě a velmi efektivně škodit. Jak je možné, že víme, že je nutné provádět hygienu těla a jak často ani netušíme, jak je důležitá i hygiena duševní. Je opravdu potřeba sladit se sám se sebou, vyčistit si nejen zuby, ale i myšlenky. Naučit se vnímat své tělo, které je dálkově ovládáno mozkem, tudíž pokaždé, když nás někde rozbolí, je přímo nutné zamyslet se nad tím, co trápí naši psychiku, kde v životě máme nelad nebo neřád.

Daniela asi postupem času opravdu srovnala život do latě. Mimo několik koučovacích sezení si dopřála kurz autokoučinku a koučinku.

Kromě osobního prostoru v domě, který vybudovali s manželem za pár korun, jsme společně našly nejlepší řešení učení se se synem, dokonce takové, že se začal do školy připravovat sám. V práci požádala o zvýšení platu a před několika týdny si s manželem koupili stánek s občerstvením na rušné cyklostezce u Labe, který dobře prosperuje a Daniela je ve svém živlu, neboť tam pořádá různé akce a organizuje zábavu. Daniela dostala svůj život pod kontrolu, začala si užívat každou minutu dne a navíc jí to úžasně sluší.

Prvních pět čtenářek, které si napíší na www.cista-duse.cz o koučovací hodinu, ji mají zdarma.

Od 8. března do 8. dubna si ženy v Čisté duši mohou také zakoupit balíček 5 sezení se slevou 1500 Kč.

Chcete-li se autorky na něco zeptat, najdete ji v naší poradně.

 

Připravila: Katka
Foto: iStock
9. 3. 2015
 

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Horoskop na týden od 22. do 28. dubna 2013

Horoskop na týden od 22. do 28. dubna 2013

Zajímá vás, jaký máte horoskop na týden od 22. dubna?

Titulka pro: Jak napsat životopis, který spolehlivě zaujme

Jak napsat životopis, který spolehlivě zaujme

Sháníte práci, už jste odpověděli na desítky inzerátů, a výsledek nikde? Možná děláte chybu už...

Titulka pro: Feng Shui - lepší místo k bydlení

Feng Shui - lepší místo k bydlení

Lidé stále více kladou důraz na kvalitu svého života. Tu určují věci a lidé kolem...

Titulka pro: Tajemství Bobbi Brown

Tajemství Bobbi Brown

V roce 1991 způsobila Bobbi revoluci v oblasti líčení s několika rtěnkami a prostou filozofií,...

Titulka pro: Horoskop na týden od 21. do 27. 1. 2013

Horoskop na týden od 21. do 27. 1. 2013

Zajímá vás váš horoskop na tento týden?

Titulka pro: Horoskop na týden od 10.-17. března 2013

Horoskop na týden od 10.-17. března 2013

Přečtěte si svůj horoskop na tento týden.

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

KÁVA

Ahojky, tak nějak by mě zajímalo, jak máte nejraději kávu? ...

CVIČENÍ

Ahoj, ráda bych si koupila nějakou posilovací lavici. Jen ...

PLENKY

Ahojky :) Holky, používáte některá pleny Bambo Nature? Jak ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz