Tarotový výklad červenec 2016

Červenec je sedmým měsícem gregoriánského kalendáře a má 31 dní. V původním římském kalendáři byl ovšem červenec označován latinským „mensis Quintilis“, tedy „ měsíc Pátý“, protože původní římský kalendář začínal březnem. To mělo vliv jak na číselná označení jednotlivých měsíců, tak třeba i na vkládání dne v přestupném roce na konec února, tedy na konec roku.

Zobrazit fotografii v galerii

Červenec patří k nejoblíbenějším měsícům v roce, zvláště pak u dětí, kterým začínají velké letní prázdniny. Název měsíce je odvozen od předchozího měsíce, přípona zde vyjadřuje následnost, tedy fakt, že červenec následuje po červnu. V červenci ubývá dne o 1 hodinu a 5 minut. Novolunní nastává 4., úplněk pak 20. července.


Podle tradiční čínské medicíny je v červenci nejvíce zatížen krevní oběh. Jezme střídměji, dopřejme si více rostlinné stravy a přidejme přiměřený pohyb. Dobře tak posloužíme svému zdraví, ať už je řeč o fyzickém nebo duševním. Dobrá fyzická kondice se promítne do psychické pohody a nám se bude lépe žít i fungovat.


Z lidových pranostik vybírám:

Jaký červenec, takový leden.
Svatý Jakub dává kukuřici klasy, svatá Anna vlasy.
Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče.
Když dne ubývá, horka přibývá.
Když prší na svatého Prokopa, promokne každá kopa.
Od svatýho Ignáca léto se obracá.


BERAN (21.3. - 20.4.)

Berani, červenec si užívejte! Karty naznačují, že se můžete těšit ze stability na všech frontách. Situace kolem financí či pracovních záležitostí se bude slibně vyvíjet. Letní měsíc vám navíc nabídne i ochutnávku jiného ovoce – budete citlivěji vnímat své potřeby i fyzické touhy a jejich naplnění, zdá se, nestojí nic v cestě. Pokoušíte-li se o početí potomka, nastává ideální doba. Vaše energie bude neodolatelná a ostatní ji budou velice jasně vnímat. Využijte své naladění a dopřejte si to, po čem jste minulé měsíce jen pokukovali. Užívejte hojnosti, kterou vám červenec nabízí. Koncem měsíce mějte oči i srdce otevřené, ať nepřehlédnete příležitost, která vám vstoupí do cesty.


BÝK (21.4. - 21.5.)

Býci, i pro vás je červenec měsícem zaslíbeným. Od počátku se vám bude dobře dařit a započaté dílo budete schopni dovést do vítězného konce. Neopustí vás potřebná energie ani elán a ostatní k vám budou vzhlížet. Uvažujete-li o pracovní změně, resp. vylepšení situace ve stávajícím zaměstnání, je vhodná doba k diskuzi. Můžete nově nastavit pravidla či pracovní podmínky, karty jsou vám nakloněny. Je-li vaší životní filosofií držet se spíše stranou a krotit svou vnitřní „saň“, nastává správná doba ke změně. Zkuste nebýt vždy „ti hodní“ a ukažte, co ve vás třímá. Možná, že dojdete k zajímavému zjištění; lepší, než držet součást vaší osobnosti pod zámkem, je smířit se s ní a přijmout ji (a sebe sama) takovou, jaká doopravdy je. Dojdete tak k vnitřní harmonii a naleznete svůj střed.


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.)

Blíženci, uvolněte se. Vaše vzdušná povaha a síla myšlenky může být někdy trochu na obtíž a zkrotit vaši hlavu se může občas jevit jako nemožné. Nadechněte se zhluboka, zastavte se a zkuste se rozhlédnout kolem sebe. Nebojte se naplno si užít to, co s sebou život přináší. Dovolte si mít se dobře a přijměte všechny svoje tváře. Zdaleka nejsou jenom dvě… Vesmír vám posílá situaci, která výrazně urychlí chod stávajících záležitostí. Půjde o něco nenadálého, nečekaného. Nalaďte se na změnu a až nastane ten správný čas, vykročte tou správnou nohou.


RAK (22.6. - 22.7.)

Raci, cítíte-li nespokojenost ve svém životě, nastává vhodná doba ke změně. Současný stav je dlouhodobě neudržitelný a vy sami už možná cítíte únavu. Situaci je třeba vyřešit; nemějte však obavy, ten správný nápad se brzy objeví. Máte silně vyvinutou intuici a jednáte spíše na základě pocitů. Zkuste tentokrát využít svůj analytický potenciál a rozumově vyhodnotit svůj stav. Vesmír je vám nakloněn a nápad se dostaví. Nemějte strach jednat rozhodně a rázně. Je ideální čas a vy nakonec z celé situace vyjdete jako vítěz.


LEV (23.7. - 22.8.)

Červenec přeje letním láskám i navázání dlouhodobějších vztahů; pro vás to, milí Lvi, platí dvojnásob. Karty naznačují příjemné období, ve kterém můžete potkat milý protějšek. Téměř, jako by vám jej seslalo samo nebe. Pozor na vaše ego, nepouštějte ho příliš z kontroly. Žádný extrém není dobrý, proto se snažte působit rozhodně, nikoli však despoticky. Buďte přístupni jednání a otevřeni změnám. Vaše ohnivá energie vás neopustí a vy tak budete moci ukázat svou příjemně lidskou tvář. Červenec vás celkově posune a urychlí záležitost, která už delší dobu nikam nesměřuje.


PANNA (23.8. - 22.9.)

Panny, nebojte se odpoutat od toho, co vás už delší dobu nenaplňuje. Smiřte se se situací i samy se sebou, přijímejte věci takové, jaké jsou. Plujte s proudem, nikoli proti němu, jde to potom snáz. Červenec s sebou přinese možná častější změny nálad, než obvykle zažíváte. Zkuste jich využít ve svůj prospěch a vnímejte, která situace vás dokáže rozladit a která naopak s sebou přináší radostný pocit naplnění. Nepřeceňujte své síly, netlačte příliš na své okolí. Zkuste zvolnit a na chvíli zabrzdit své životní tempo, nic vám neutíká. Někdy naopak přílišná snaha věci spíš zbrzdí, protože všeho moc škodí. Užívejte sluníčka a dělejte si radost.


VÁHY (23.9. - 23.10.)

Váhy, pro vás bude mít červen nádech příjemného měsíce. Měly byste být pohodlně usazené ve svém životě a pociťovat radost z vlastní stability a výsledků své práce. Možná nastal čas pro větší zábavu a prožívání vlastních emocí. Nezoufejte nad vylitými poháry, jiné už se plní. Zachovejte rovnováhu, ale nebojte se užívat si života ve všech jeho barvách. Léto je časem lásky a příjemných věcí, dny jsou dlouhé a slunečné. Žijte svůj život a zvolněte pracovní tempo. Následně zjistíte, že i ta práce jde potom lépe od ruky. Červenec po vás, milé Váhy, navíc vyžaduje podívat se na věci i z jiné perspektivy, protože často jde jen o úhel pohledu.


ŠTÍR (24.10. - 22.11.)

Štíři, možná na vás dolehne vysoké množství práce, kterou jste si naložili. Snažíte se někam posunout, ale máte pocit, jako by vás něco brzdilo? Nejste to nakonec jen vy sami? Zkuste se zamyslet nad tím, zda by se některé situace nedaly řešit jinou cestou. I pro vás bude červenec relativně stabilním měsícem, ať už jde o zázemí, práci nebo finance. Zkuste tentokrát věnovat vyšší pozornost svým myšlenkám, možná dostanete důležitý nápad, díky kterému se posunete o pěkný kus dál. Potřebujete-li nějakou situaci „rozštípnout“, koncem měsíce by se mohlo zadařit.


STŘELEC (23.11. - 21.12.)

Střelci, v červenci se rozhodně nudit nebudete. Možná nejednou zažijete mírný rozpor mezi tím, co by se „mělo“ a tím, co byste „chtěli“. Pocítíte pokušení udělat něco, co obvykle neděláte, ať už jde o bláznivou věc, absolutní změnu přístupu nebo podlehnutí okamžité vášni. Nic naplat, máte to v povaze stejně jako všichni ostatní. Otázkou zůstává, jak naložit s konečným výsledkem, co riskovat a čemu se raději vyvarovat. Intuitivní jednání je často zaměňováno s jednáním instinktivním, nicméně jde o dvě rozdílné záležitosti. Jste-li nespokojeni v zaměstnání, koncem měsíce budete řešit nové vyhlídky. Šance na změnu přichází.


KOZOROH (22.12. - 20.1.)

Kozorozi, čeká vás možná nejcitovější měsíc v roce. Budete plni emocí, což není pro vaše znamení až tolik typické. Ne že byste to neuměli, spíš se snažíte nedávat své city příliš okázale najevo. Červenec vám však nabízí citové naplnění a nezadaní Kozorozi by mohli potkat velkou lásku. Jde o velmi důležitý měsíc a karty jsou vám nakloněny. Ve stávajícím vztahu dojde k oživení, připomenete si, proč jste spolu a pro co se milujete. Tento měsíc je pro vás plný pozitivní energie a nového náboje, tak jej plně využijte ve svůjprospěch.


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.)

Vodnáři, červenec vám nabízí nebývalé množství příležitostí k seberealizaci. Jste velice schopní a ve svém oboru, činnosti, zájmu jste se dokázali pozvednout téměř k dokonalosti. Možná je načase posunout se výš, začít novou etapu, učit se dál. Zamyslete se nad tím, zda vás dosavadní stav stále naplňuje tak jako na začátku. Červenec vám přináší i zajímavou možnost, jak zlepšit svůj životní standard a rodinný rozpočet. Buďte otevřeni novým věcem a myšlenkám, vyplatí se vám to. Jediným červencovým úskalím může být přílišné množství práce a vysoké pracovní nasazení. Pokud to půjde, zvolněte a přehodnoťte. Nedají se věci uchopit ještě i jinak?


RYBY (21.2. - 20.3.)

Ryby, je načase sklízet plody svojí práce. Odpovídá však úroda vašemu očekávání? Zkuste se zamyslet nad tím, jak se vaše investice zúročila, zda se vám takové nasazení doopravdy vyplatilo. Červenec nahrává bilancování všeho druhu a přehodnocování stávající situace. Pozor na nečestné jednání někoho z vašeho okolí. Buďte ostražití, osoba, od které byste to nejméně čekali, bude mít tendenci vás zradit nebo poškodit nehezkou pomluvou. Mějte oči otevřené a ústa zavřená, nové nápady si prozatím nechte jen pro sebe. Možná nastává vhodný čas na změnu, jen je třeba to staré uzavřít, abyste mohli vykročit s novým elánem svobodně dál.
 

Chcete-li si nechat vyložit karty jen pro sebe, můžete se na Ilonu obrátit na www.vlastnim-smerem.cz.Připravila: Ilona
Foto: iStock
1. 7. 2016

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

FREESTYLE KOLOBĚŽKA

Zdravím, nemáte prosím doporučení, kde objednat ...

DETOX ORGANISMU

Jakým způsobem podstupujete detox organismu ? Hrozně ráda ...

TINKTURA

Ahoj, chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti s ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz