Tarotový výklad listopad 2016

Listopad je jedenáctým měsícem gregoriánského kalendáře a má 30 dní. Název je odvozen od padání uschlého listí, které je pro toto období v našich přírodních podmínkách typické.

Tarotový výklad listopad 2016
Zobrazit fotografii v galerii

V původním římském kalendáři byl však listopad měsícem devátým; proto ho v mnoha jazycích známe pod názvem „November“, („novem“ = devět). 


V souvislosti s tím, na který den připadá v aktuálním roce Štědrý den, začíná advent buď poslední neděli v listopadu, anebo první neděli v prosinci. Letos se první adventní neděle dočkáme už 27. 11. 


Slunce putuje ve Štíru a 21. 11. ve 22 hodin a 21 minut středoevropského letního času vstupuje do znamení Střelce. V listopadu ubývá dne o 1 hodinu a 22 minut. 


Tento měsíc nás 14. 11. čeká úplněk a 29. 11. novoluní. 1. listopad je podle křesťanské tradice slavností Všech svatých, 2. uctíváme Památku zesnulých (Dušičky). 30. listopad (sv. Ondřej) se považuje za čarodějný a věštební den. 


V listopadu je podle TCM nejvíce třeba posilovat plíce. Plíce jsou párový orgán, ve kterém při dýchání probíhá výměna plynů. Správné dýchání zvyšuje odolnost proti nemocem a nachlazení, působí na naši náladu i kvalitu spánku. Zastánci východních kultur věří, že správné dýchání je klíčem k plnohodnotnému a dlouhému životu. 


Z listopadových pranostik vybírám: 

Hřímá-li v listopadu, bude dobrý rok. 

Jaký bývá v listopadu čas, takový obyčejně v březnu zas. 

Když dlouho listí nepadá, tuhá zima se přikrádá. 

Když napadá sníh na zelené listí, bude tuhá zima. 

Den Všech svatých je poslední, který léto zahání. 

Na vše svaté ne-li v noci, na Martina sníh se dostaví se vší mocí. 

Svatý Martin přijíždí na bílém koni. 

Začátkem-li listopadu sněží, mívá sníh pak výšku věží. 


BERAN (21.3. - 20.4.) 

Berani, v listopadu se situace zásadně obrátí. Tíží-li vás nějaká nevyřešená záležitost, máte-li z něčeho strach nebo nad něčím váháte, pak vězte, že pomoc je na cestě. Okolnosti kolem vás se řízením Osudu změní, a aniž byste se o to nějak snažili, posunete se dál. Otázkou zůstává, nakolik to pro vás aktuálně bude změna vítaná; z dlouhodobějšího pohledu však jistě. Nezadaní Berani mají velkou šanci potkat spřízněnou duši a ti, kteří už ve vztahu jsou, zažijí jeho renesanci. Listopadové karty přejí hlubokým citům a lásce, v tomto směru se jistě máte nač těšit. Koncem měsíce pozor na lehký splín či únavu. Může být způsobena určitou vaší strnulostí; bude stačit, podíváte-li se na věci ještě i z jiného úhlu. Nabídne se vám tak úplně jiný rozměr. 


BÝK (21.4. - 21.5.)

 

Býci, pro vás může začátek měsíce znamenat ustrnutí na mrtvém bodě. Budete mít pocit, že stojíte na místě. Jakoby vaše nohy zapustily kořeny do země a vykročit dál se zdá být aktuálně nemožné. Jde ale o pouhé zdání, iluzi, kterým je velmi snadné podlehnout. Nezoufejte, není proč. Vše máte plně ve své moci, záleží „jen“ na vaší vůli a odhodlání. Zbavte se zbytečných obav, strachu, domněnek. Situace si žádá řešení, ať už jde o jakoukoli oblast. Výsledkem bude stabilita a vyrovnanost. Soustřeďte se na cíl a vykročte. Andělé nad vámi bdí a jejich ochranou si můžete být jistí. Konec měsíce pak slibuje nové začátky a příjemné vyhlídky; ty však nastoupí jen velice pozvolna a opatrně, proto není třeba příliš tlačit na pilu. 


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.) 

Dobrá zpráva, milí Blíženci! Listopad pro vás bude měsícem jistot, zázemí a nakažlivé energie. Po ne úplně šťastném říjnu si vás listopad bude hýčkat a postará se, abyste se cítili dobře. Může se objevit zajímavá pracovní příležitost nebo jiná šance jak si vylepšit rodinný rozpočet. Energie budete mít na rozdávání, což v listopadu rozhodně nemůže říct každý. Podzimní splíny se vás netýkají a štěstí vám přeje. Soustřeďte se na vlastní nápady a dejte prostor intuici, vyplatí se to. Tento měsíc můžete totiž začít s něčím úplně novým, co se v budoucnosti bohatě zúročí. Přejete-li si potkat novou lásku, jde o vhodné období. Listopad vám zkrátka přeje, tak využijte jeho potenciál co nejlépe! 


RAK (22.6. - 22.7.) 

Raci, čeká vás silný a důležitý měsíc, jehož začátek určí také jeho konec. Nastupuje období pilné práce, která nesnese odklad a zahálku. To, co zasejete, na konci listopadu sklidíte. Řiďte se tentokrát víc rozumem než pocity, snažte se dodržet, co slíbíte. První půle měsíce trvá na pevném řádu a silném nasazení, které se vám ovšem následně velice vyplatí. Stůjte si za svými názory a nenechte se zviklat. Máte svou cenu, ze které není žádoucí slevovat. V polovině měsíce se mohou objevit jisté nepříjemnosti, pozor na drzé a necitlivé jednání někoho z okolí. Pokud v klidu překonáte počáteční listopadová úskalí, koncem měsíce budete bohatě obdarování. Nejde však o hmotné dary, spíš o pocit uspokojení, rovnováhy a vnitřního klidu. Můžete potkat zajímavého člověka – učitele, který vám dobře poradí a posune vás dál. 


LEV (23.7. - 22.8.) 

Lvi, listopad je pro vás vhodným měsícem k tomu, abyste projevili svým blízkým, co pro vás doopravdy znamenají. Není to jen o nejužší rodině, zkuste si udělat čas i na starší členy či jiné příbuzné. Ukažte jim, že při nich stojíte, oplatí vám podobnou měrou. Zázemí je důležité pro každého, ale vy, milí Lvi, to v listopadu pocítíte o něco intenzivněji. V práci či podobných záležitostech se mohou vyskytnout dočasné a dílčí potíže, ne každý vám přeje úspěch a sympatizuje s vámi. Ve zmiňovaném klání ovšem budete mít stále navrch, i když mnohdy jen s odřenýma ušima. Koncem listopadu čekejte nový příval příjemné ohnivé energie, která je vám vlastní a dobře ji znáte. Využijte ji k tomu, co jste dosud nedotáhli do konce, teď máte skvělou příležitost. 


PANNA (23.8. - 22.9.) 

Milé Panny, ne každé vítězství je vítězstvím skutečným. Někdy se stává, že do jistých záležitostí vynakládáme až příliš energie a lpíme na něčem, co nám ve skutečnosti nenabízí vůbec nic. Zamyslete se v listopadu nad tím, zda se vaše „investice“ do jisté záležitosti opravdu vyplácí a přináší vám očekávaný výsledek a pocit. Zhruba v polovině měsíce mějte oči i srdce otevřené, máte šanci potkat milého člověka, se kterým vám může být opravdu hezky. Jste-li nezadaní, máte šanci na novou lásku. V práci se bude dařit, jen si ohlídejte správnou míru vašeho nasazení. Zbytečně se nepřetěžujte a neformujte se do role oběti. Ne všechno musí být hned a zdaleka ne všechno záleží jen na vás. Svou roli hraje i okolí a podmínky, které ke své práci máte. Nenechte se vmanipulovat někam, kde se nebudete cítit dobře. I slovíčko „ne“ je důležité naučit se správně používat. 


VÁHY (23.9. - 23.10.) 

Váhy, v listopadu pozor na přílišné a nevyvážené emoce. Pokuste se vnitřně uklidnit a brát věci tak, jak přicházejí. Můžete mít sklon řešit události bez potřebného nadhledu, zatíženi smutkem či obavami. Než se rozhodnete pro nějaké řešení, važte slova a vše si dobře rozmyslete. Někdy se vyplatí trpělivě vyčkávat a věřit v dobrý konec. V práci máte nakonec šanci si polepšit, případně postoupit do nové a zajímavější pozice. Ta však s sebou bude přinášet i pečlivou přípravu a učení, které se vám ale bohatě vrátí zpět ve formě ocenění i dobrého pocitu. Ať se v listopadu dostanete do jakékoli situace, vězte, že vše se děje pro vaše dobro a duchovní růst. Máte nad sebou ochranu, nepodléhejte zbytečným obavám či splínům. 


ŠTÍR (24.10. - 22.11.) 

Milí Štíři, možná je načase vykročit dál, i když jde o území tajemné a neprobádané. Nechte za sebou staré křivdy a rozhodněte se pro lepší budoucnost. Některé poháry se vylily právě proto, abyste je mohli znovu naplnit něčím novým a lahodnějším. Nenechávejte se spoutat vlastním strachem, vše se odehrává jen ve vaší mysli. V listopadu, víc než kdy jindy, je pro vás důležitá rovnováha, ať už je řeč o míře práce a odpočinku, dávání a přijímání, mluvení a naslouchání. Koncem měsíce můžete mít sklony ke zbytečným analýzám a řešení „co by, kdyby“; zkuste se nad to povznést a přijmout vše takové, jaké je a jak se stalo. 


STŘELEC (23.11. - 21.12.) 

Střelci, v listopadu můžete mít sklon řešit věci se snad až příliš chladnou hlavou, bez emocí, ale také bez potřebné dávky empatie a taktu. Pozor na necitlivé jednání, dobře važte slova, budete-li něco či někoho, byť právem, kritizovat. To, co nám vadí na druhých, často zrcadlí i naše vlastní nedostatky. Přes počáteční neshody a jistou míru nekomfortu se situace v průběhu listopadu uklidní a vy se budete ve svém životě opět cítit dobře, stabilně a pevně usazeni. Řešíte-li potíže s láskou, buďte klidní. Vše se v dobré obrátí a i po citové stránce se nakonec bude dařit. Jen je občas potřeba dát druhému najevo, že o něj stojíte, podobně jako že stojíte při něm. 


KOZOROH (22.12. - 20.1.) 

Kozorozi, listopad pro vás bude silným a zajímavým měsícem. Síla vašich myšlenek je značná, ať už se bavíme o plánování příjemných věcí nebo naopak - o obavách a strachu. Víc než kdy jindy pro vás právě tento měsíc platí, že myšlenka tvoří. Tak vytvářejte kolem sebe to hezké a zdravé. Pozor na manipulaci okolí, stejně jako na manipulování ostatními. Skvěle vám v listopadu bude sloužit i hlava, soustřeďte se na věci, které si žádají řešení. Dobré nápady a nové myšlenky budou ve vašem případě na denním pořádku. Koncem měsíce můžete mít sklon sami sobě komplikovat život. Vyvarujte se přílišného nasazení v jistých – a pro vás velmi důležitých – záležitostech, občas platí staré známé „méně je více“. 


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.) 

Vodnáři, myslete na zadní kolečka. Vánoce se blíží a s nimi pravděpodobně i nějaké mimořádné výdaje. Tak ať nejste zbytečně nemile překvapeni. V první polovině měsíce pozor na to, co komu řeknete, s čím se svěříte. Člověk, od kterého byste to nejméně čekali, možná bude chtít využít jisté situace, ve které hrajete i vy určitou roli, ve svůj prospěch. Mějte oči otevřené, více pozorujte, pozorněji naslouchejte a méně mluvte. Občas se to vyplatí. Konec měsíce s sebou přinese úlevu a radost. Možná dostanete skvělý nápad, třeba se vám podaří zrealizovat dlouho zamýšlený projekt. Karty vám v tomto směru velice přejí. Také v citové oblasti se bude dařit a toužíte-li po miminku, mohlo by to tentokrát vyjít. 


RYBY (21.2. - 20.3.) 

Listopad vám, milé Ryby, přinese uklidnění a stabilitu, alespoň ve své první polovině. Budete se cítit lépe, pevněji a jistěji. Na povrch se možná dostane nějaká starší záležitost. Snad váš nesplněný sen, touha z dětství, které mají v tomto období šanci na realizaci. Jen to bude vyžadovat trochu neškodné drzosti a rozumné míry sebevědomí. Karty naznačují, že vaše šance na úspěch jsou značné, byť půjde o velice pozvolný vývoj. Zkuste si víc věřit a nenechat se zviklat názory ostatních. Vnímejte svou intuici a jděte za hlasem svého srdce. Tady se totiž dočkáte té nejlepší možné rady, kudy se vydat a jakým způsobem.


Chcete-li si nechat vyložit karty jen pro sebe, můžete se na Ilonu obrátit na www.vlastnim-smerem.cz


Připravila: Ilona 

Foto: iStock

DISKUZE K ČLÁNKU

8

Horoskop dobrý, ale nelíbí se mi podvodné sbírání bodů do karmy...té paní nestačí, že už vyhrála minulý měsíc, též to nebylo fér a stále má málo...
No nic, myslím, že toto odradí od vkládání příspěvků hodně čtenářek...

ODPOVĚDĚT

2

jistě,vůbec nechápu,proč adminky nereagují na tolik stížností,které se na tuto podvodnici množí. Je evidentní,že podvádí.

ODPOVĚDĚT

7

Skvělá odpověď, hodná 4 bodů karmy

ODPOVĚDĚT

3

:-DD

ODPOVĚDĚT

3

Viď?

ODPOVĚDĚT

6

Skvělé znamení

ODPOVĚDĚT

3

podbvodnice

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (7 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak to vidím já aneb Každý výklad, dobrý výklad

Každý výklad dobrý výklad aneb Jak to vidím já

Karty mne fascinují už dlouhé roky, jejich řeči jsem ale porozuměla až dávno za prahem...

Titulka pro: Tarotový výklad na září

Tarotový výklad na září

Chcete vědět, co vám na září předpovídají karty? Přečtěte si náš tarotový výklad na měsíc...

Tarotový výklad na měsíc únor 2016

Letošní únor má o jeden den navíc, tedy namísto obvyklých dvaceti osmi mu právem náleží...

Titulka pro: Tarotový výklad na duben

Tarotový výklad na duben

Vedle Žižkovského vysílače v Praze leží starobylý židovský hřbitov, na kterém se dnes už nepohřbívá....

Titulka pro: Tarotový výklad na srpen

Tarotový výklad na srpen

Tarotový výklad na srpen je z bývalého šibeničního vrchu u Nepomuka, kam vozili odsouzené na...

Titulka pro: Tarotový výklad na říjen

Tarotový výklad na říjen

V západočeském městečku Sušice se nachází rozhledna Svatobor. Je to údajně silné energetické místo, se...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

INKONTINENCE

Co se vám osvědčilo za pomůcky? Hlavně aby byly spolehlivé ...

PROTEINY - JAKÉ KUPUJETE?

Ahoj, poradíte dobré proteiny? Jakou značku jste si ...

NEJLEPŠÍ KOSMETIKA NA VRÁSKY

Ahoj všem, co se vám nejvíc osvědčilo na vrásky? Moc díky ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz