Tarotový výklad na leden 2017

Další rok máme nenávratně za sebou a ocitáme se na počátku roku nového. Opět nás napadají známé otázky typu, co nás v něm asi čeká, jaké události má pro nás nachystané.

Tarotový výklad na měsíc leden 2017
Zobrazit fotografii v galerii

Ať už je to cokoli, přeji vám, ať si na jeho konci můžete říct, že vám přinesl štěstí a mnoho příjemných okamžiků, zkrátka, že jste si ho prožili obklopeni lidmi, které máte rádi a ta láska byla a je vzájemná. 


Měsíc leden je podle gregoriánského kalendáře prvním měsícem v roce a má 31 dní. Český název pochází s největší pravděpodobností od slova „led“, kterého tento měsíc bývalo všude plno. Za zmínku stojí i to, že leden začíná vždy stejným dnem v týdnu jako květen předcházejícího roku a stejným dnem jako říjen - s výjimkou přestupného roku; takový rok totiž připadá první lednový den na stejný den v týdnu jako první den dubna a července. 


Slunce putuje v Kozorohu a 19. Ledna ve 22 hodin a 24 minut SEČ vstupuje do znamení Vodnáře. V lednu přibude dne o 1 hodinu a 11 minut. Úplněk nastává 11. 1., novoluní pak 28. 1. Na Tři krále, 6. Ledna, končí čas Vánoc a začíná Masopust. 


Podle tradiční čínské medicíny je v lednu nejvíce oslaben močový měchýř, jehož smyslovým orgánem jsou uši. Celkově bychom si měli dávat pozor na prochladnutí a konzumovat převážně tzv. zahřívací potraviny. Močový měchýř můžeme posílit třeba čajem z květů černého bezu, přesličky, jitrocele nebo břízy. 


Z lidových pranostik vybírám: 

V lednu mráz - těší nás; v lednu voda - věčná škoda 

V lednu málo vody - mnoho vína, mnoho vody - málo vína 

Když roste tráva v lednu, roste špatně v červnu 

Leden studený, duben zelený 

Když není konec ledna studený, únor to dvakrát nahradí 

A snad ještě stará známá klasika: Jak na Nový rok, tak po celý rok 


BERAN (21.3. - 20.4.) 

Berani, leden, první měsíc nového roku, pro vás bude velice důležitým obdobím. Karty ukazují, že poněkud rozporuplné pocity aktuálního měsíce zvládnete s přehledem, ačkoli zhruba v jeho polovině můžete cítit strach a nejistotu, jakým směrem se dále ubírat. Nejde však o záležitost dlouhodobou; z tohoto hlediska je vám štěstí nakloněno a cokoli v lednu začnete, bude mít v budoucnu možná až nečekaný úspěch. Přes dílčí potíže byste měli dojít do cíle a cítit spokojenost a vnitřní naplnění. Malá ochutnávka na vás čeká už koncem měsíce, ovšem je to jen začátek. Držte se lednové energie a využijte ji i do budoucna. Zdá se, že celý rok 2017 bude pro vás, milí Berani, velice úspěšně odstartován. 


BÝK (21.4. - 21.5.) 

Býci, zdá se, že máte před sebou vysoký potenciál a plodné období může začít. Zároveň je dobrý čas na změnu. Možná jde o změnu zaměstnání, možná o změnu postoje v nějaké záležitosti. Paradoxně byste měli na okamžik zvolnit a třeba chvíli jen tak stát a vyčkat, jak se situace vyvine. Nechat odplout první loď, abyste vzápětí naskočili na jinou a - pro vás - lepší. V oblasti financí se situace uklidní, případně zůstane stabilní ve smyslu dobrého zázemí a hmotného zajištění. Dokonce by se mohla objevit i zajímavá příležitost, jak si v tomto směru polepšit. Koncem ledna čekejte zásadní obrat v záležitosti, kterou řešíte, anebo v něčem, co si už nějakou dobu říká o změnu. Bez obav se k situaci obraťte čelem a buďte si jisti, že vše se děje k vašemu prospěchu. 


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.) 

Milí Blíženci, leden by měl být jakýmsi novým začátkem, obdobím, které nabízí svěží energii a nutí nás zamyslet se, zda ve všem, co jsme dosud konali, chceme pokračovat i nadále. Pro vás osobně se lednem uzavírá jedna etapa. Obavy ovšem nejsou na místě, protože jste v nějaké záležitosti došli do cíle a naplnili to, co jste naplnit měli. Je čas na změnu a čilý vítr, který se opře do vašich plachet, vás tak jako tak zavede jinam. Můžete mít zpočátku rozporuplné pocity, můžete cítit obavy a tíseň z neznámého, nicméně vytrvejte. Zkuste se zamyslet nad svou dosavadní cestou i tím, co byste rádi změnili. Důležité je uvědomit si, co vás dosud blokovalo a překážku odstranit. Nejčastěji bývá pouze v naší mysli a mnohdy postačí pouze ji pojmenovat. Protože v okamžiku, kdy si ji uvědomíte, jste na nejlepší cestě s ní pracovat, resp. překonat ji. 


RAK (22.6. - 22.7.) 

Milí Raci, čeká vás emočně náročnější měsíc, na jehož konci vysvitne slunce. Zpočátku na vás může dopadat lehká nostalgie, navazující na období konce roku. Možná budete rozjímat nad současným stavem a vnímat věci s citlivostí vám vlastní, ovšem také s tendencí utápět se ve vlastních emocích. Pozor na mírné tendence k dramatizování situace a také na to, abyste pro jedno neminuli druhé. Neuzavírejte se příliš svému okolí a mějte oči otevřené. Vnímejte, co k vám přichází, ale snažte se zachovat si nadhled. I když se vám to tak nemusí jevit, nebe je vám nakloněno a dokonce se zdá, že nezadaní Raci by mohli potkat vhodný protějšek. Jen pozor na již zmiňované zahledění do vlastních hlubin; sledujte s větší pozorností i to, co se odehrává okolo vás. Konec měsíce bude příjemný a vy se budete opět cítit dobře a vyrovnaně. 


LEV (23.7. - 22.8.) 

Počátek roku, milí Lvi, bude pod taktovkou pracovních záležitostí. Pokud jste dosud měli hodně práce, leden slibuje ještě nějaký ten přídavek. Objeví se možná nová pracovní příležitost, ať už přímo nabídka zaměstnání, nebo rozšíření vaší stávající činnosti. Další obchodní partner, zajímavý projekt, který se i do budoucna tváří poměrně přívětivě. Vaším lednovým úkolem ovšem bude naučit se hospodařit s vlastní energií, která bohužel není nevyčerpatelná. V rámci toho je na místě zamyslet se nad tím, zda jste si toho nenaložili příliš, resp. zda není vhodné své úkoly nějakým způsobem přerozdělit či trochu jinak uchopit. Půjde se vám potom snáz. Koncem měsíce budete řešit, jak se v jisté konkrétní záležitosti zachovat, jak ji udržet v rovnováze či pro kterou stranu se rozhodnout. Řiďte se srdcem, to vám dobře napoví. 


PANNA (23.8. - 22.9.) 

Milé Panny, také pro vás platí, že s novým rokem přichází nová a o mnoho dynamičtější energie. Tak se jí nelekněte a dovolte si plně využít její, resp. váš vlastní, potenciál. Možná si uvědomíte, že stav či situace, ve kterých se nacházíte, nevyhovují vašim současným potřebám a pocítíte touhu to změnit. Máte tu nejlepší příležitost! Nemusíte se cítit jako zajatci vlastních myšlenek či událostí, které se přihodily. Je načase překročit vlastní stín a učinit rozhodnutí. To za vás nikdo jiný neudělá. Nadechněte se a dýchejte zhluboka. Rozhlédněte se kolem a cesta či nový směr se samy nabídnou. Nevyhovující nechte za sebou a směle vykročte vstříc svému slunci. 


VÁHY (23.9. - 23.10.) 

Milé Váhy, leden pro vás bude mít nádech velice dynamického měsíce, ve kterém se nebudete obávat téměř ničeho. Odvaha a rozhodnost vás budou tento měsíc věrně provázet a síla vaší myšlenky bude značná. Jste vzdušné znamení a lednové karty jsou vám v tomto směru nakloněny. Má to ovšem jedno zásadní úskalí. Pro vaši vzdušnou energii, která v Tarotu odpovídá mečovým kartám, nezapomínejte na potřebnou dávku citlivosti, zejména ke svému okolí. Je skvělé mít vizi a jít si za ní, je uměním učinit správné rozhodnutí v pravý čas. Ale pozor, abyste svým rychlým a sebevědomým jednáním neublížili druhému. Koncem měsíce se dají do pohybu i jisté pracovní záležitosti, nicméně s vaší lednovou energií vše zvládnete s přehledem a dokonce i chutí. 


ŠTÍR (24.10. - 22.11.) 

Začátek měsíce, milí Štíři, prožijete v klidu a harmonii. Doma bude panovat klid a vy si vstup no nového roku užijete s převahou příjemných pocitů a uvědoměním si vlastních kvalit. V práci, případně nějaké jiné činnosti, které se intenzivně věnujete, postupně získáte pocit završení a ukončení jisté etapy, dosažení další mety. S tím zákonitě přijde potřeba posunout se dál, vystoupit na další pomyslný schůdek v rámci vaší životní cesty. Nenechte se ovšem strhnou okamžitou potřebou situaci vyřešit, dobře zvažte, kam a s kým se vydáte. Dejte si čas a klid, nejednejte zbrkle. Vyhnete se tak pocitu, že jste sice „zvítězili“, že jste získali, co jste chtěli, ale že jde s

píše o Pyrrhovo vítězství, které vám v konečném důsledku nepřinese nic moc dobrého. 


STŘELEC (23.11. - 21.12.) 

Střelci, prosincová energie a rozhodnost věci kolem sebe posouvat, přetrvá i během následujícího měsíce. Leden bude pro vás ve znamení mečových karet, tedy vzdušného živlu, neohroženosti, síly myšlenky a schopnosti se rozhodnout. Podobně jako u předchozího znamení, i vy však dejte pozor, abyste svým jednáním nezpůsobili příliš velké škody (především v oblasti citů) u ostatních zúčastněných. Platí to i v případě, kdy chcete druhému sdělit něco opravdu nepříjemného, co tušíte, že ho nejspíš dosti zarmoutí. Jednejte v klidu a snažte se být šetrní. Važte slova a formu vybírejte citlivě a s ohledem na druhé. Pravděpodobně stejně nastane konec něčemu, co vám dlouhodobě nedává smysl, ovšem ruku v ruce s novými vyhlídkami s podstatně zajímavější energií. 


KOZOROH (22.12. - 20.1.) 

Kozorozi, leden se svou aktivní energií přinese vysokou aktivitu i vám. Práce se jen pohrne a nové příležitosti jakbysmet. V každém případě se bude dařit a vaše nasazení bude téměř nakažlivé. I tak ovšem dobře zvažujte, kudy svou aktivitu nasměrujete, resp. zda se vyplatí investovat ji úplně všude. Zhodnoťte svou dosavadní situaci a rozhodněte se, zda vám přináší uspokojení tak, jak je. Konec ledna by mohl nabrat, milí Kozorozi, poněkud rychlejší spád. Možná dojde ke zboření některých vašich vnitřních přesvědčení, možná se dostanete do křížku s někým zvenčí. V každém případě se obrňte nadhledem a snažte se zachovat klid a udržet rovnováhu. To, nakolik bude situace pro vás osobně nepříjemná, záleží v mnohém pouze na vás, resp. na tom, jak moc se necháte celou záležitostí strhnout. 


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.) 

Milí Vodnáři, leden pro vás začne příjemně a zlehka, zejména pokud jde o citové záležitosti. Zadaní se budou cítit dobře a spokojeni ve stávajícím vztahu, nezadaní mají dobrou příležitost dojít v této oblasti naplnění. Rovnováha je důležitá v každé sféře života a u vás, zdá se, to nebude v průběhu ledna žádný velký problém. Pro vlastní spokojenost ovšem nezapomínejte na ostatní. Jednejte ohleduplně a vnímejte potřeby vašich blízkých, karty naznačují, že někdo z nich by vaši pomoc uvítal. Sám se o ni ale jen těžko přihlásí. Nejde ani tak o hmotnou záležitost, jedná se spíše o citovou podporu a povzbuzení. Koncem měsíce budete mít tendenci uzavřít se do sebe a rozjímat o životě, jeho smyslu a vaší dosavadní cestě. Tak si to užívejte tak, jak potřebujete. 


RYBY (21.2. - 20.3.) 

Milé Ryby, leden je váš! Karty vám jednoznačně přejí a vy máte před sebou příjemný a vyvážený měsíc. Ve vztazích zavládne pohoda a naplnění. Pocítíte sounáležitost s vašimi nejbližšími možná ještě o něco intenzivněji než obvykle. Také po pracovní stránce se bude dařit. Mohla by se objevit zajímavá pracovní příležitosti či nový projekt s velice dobrými vyhlídkami i do budoucna. Díky němu získáte novou svěží energii a chuť do práce, stejně jako skvělý pocit ze své dosavadní činnosti. Z dlouhodobého hlediska se záležitost jeví jako velice úspěšná, postavená na pevných základech a vysokém nasazení. Chopte se tedy příležitosti a neváhejte i v tomto směru lehce zariskovat. Mnohonásobně se to vyplatí.


Ilona Lea Kotková vlastnimsmerem.cz 

Foto: iStock

DISKUZE K ČLÁNKU

5

Potenciál, změna, příležitosti ..., uvidíme, čelem se k nim postavím určitě :)

ODPOVĚDĚT

3

no , uvidíme

ODPOVĚDĚT

10

Horoskop mám dobrý, jako vždy

ODPOVĚDĚT

4

jistě . a okamžitě 4 kliknutí . UBOHÉ

ODPOVĚDĚT

8

myslím že s manželem máme zajímavý horoskop snad to vyjde

ODPOVĚDĚT

4

S mým horoskopem jsem spokojená. Jen aby to vyšlo.

ODPOVĚDĚT

4

Také jsem spokojená. Určitě to vyjde :)

ODPOVĚDĚT

4

Myslím, že na mě můj horoskop "sedí." :-)

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (8 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak to vidím já aneb Každý výklad, dobrý výklad

Každý výklad dobrý výklad aneb Jak to vidím já

Karty mne fascinují už dlouhé roky, jejich řeči jsem ale porozuměla až dávno za prahem...

Titulka pro: Tarotový výklad na září

Tarotový výklad na září

Chcete vědět, co vám na září předpovídají karty? Přečtěte si náš tarotový výklad na měsíc...

Tarotový výklad na měsíc únor 2016

Letošní únor má o jeden den navíc, tedy namísto obvyklých dvaceti osmi mu právem náleží...

Titulka pro: Tarotový výklad na duben

Tarotový výklad na duben

Vedle Žižkovského vysílače v Praze leží starobylý židovský hřbitov, na kterém se dnes už nepohřbívá....

Titulka pro: Tarotový výklad na srpen

Tarotový výklad na srpen

Tarotový výklad na srpen je z bývalého šibeničního vrchu u Nepomuka, kam vozili odsouzené na...

Titulka pro: Tarotový výklad na říjen

Tarotový výklad na říjen

V západočeském městečku Sušice se nachází rozhledna Svatobor. Je to údajně silné energetické místo, se...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

CO SE ZESNULÝM PEJSKEM

Holky, mám dotaz... Co se zesnulým pejskem? Pohřbít, nechat ...

KORÁLKY

Ahojky všem :) Měla bych dotaz... Máte někdo prosím ...

SEXSHOP

Holky, koukala jsem se na net a hodně se mi líbí tento erotic ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz