Tarotový výklad na měsíc červen 2017

Červen je šestým měsícem gregoriánského kalendáře a má 30 dní. Jeho název je pravděpodobně odvozen od červenání ovoce. Někdy se ovšem můžeme setkat s názorem, že pojmenování souvisí s červy, kteří v tomto období dělají největší škody na budoucí úrodě. Další z teorií hovoří o červci, drobném hmyzu, který se v červnu sbíral, aby se z něho následně vyrobilo červené barvivo.

Tarotový výklad na měsíc červen 2017
Zobrazit fotografii v galerii

Červen je měsícem rozkvetlých luk, zvolna nastupujícího léta, dlouhých slunných dnů a romantických nocí. Kvetou lípy, červenají jahody, dozrávají třešně. Dětem pomalu končí školní povinnosti a prázdniny už už klepou na dveře.


Astronomické léto 2017 začíná 21. června v 6:24 hodin letním slunovratem; noc je nejkratší a den nejdelší. Úplněk ve Střelci nastává 9. 6., novolunní v Raku pak 24. 6. Noc z 23. na 24. 6. je známá pod názvem Svatojánská a často bývá spojována s magií, milostnými rituály a zázraky. Země údajně vydává své poklady a síla léčivých bylin, utržených v té době, je mocnější než jindy. 


Podle tradiční čínské medicíny je nejvíce ohroženo tenké střevo a s ním úzce související srdce. Doporučuje se konzumovat více sezónní zeleniny a ovoce, do salátu lze přidat třeba květy sedmikrásky nebo pár mladých lístků brutnáku. 


Z červnových pranostik vybírám: 

Červen studený - sedlák krčí rameny. 

Na svatého Jána otvírá se k létu brána. 

Déšť na svatého Víta - špatná budou žita. 

Jak červen teplem září, takový bude i měsíc září. 

Červnové večerní hřmění - ryb a raků nadělení. 

Od svatého Jana Křtitele běží slunce k zimě a léto k horku. 

Svatý Bonifác Norbert a Robert jsou malí ledoví muži. 

O Petru-li prší, po třicet dní déšť se vrší. 


BERAN (21.3. - 20.4.) 

Milí Berani, červen po vás bude vyžadovat rozhodné a nekompromisní jednání. Bude načase zbavit se věcí, které jste dosud snášeli i přes to, že vám z dlouhodobého hlediska působily spíše obtíže než radost. Červnová energie vám dobře poslouží a pomůže v takovém kroku, karty vám v tomto směru jednoznačně přejí. Není čas zabývat se záležitostmi, co ve vašem životě už ztratily svůj původní význam. Máte-li pocit, že stojíte na místě, tento měsíc bude mít tendenci posunout vás opět o kus dál. Na výběr budete mít hned z vícero možností, kudy se vydat. Stačí si jen vybrat a vykročit tou správnou nohou. Nezapomeňte ovšem na to, že ani vaše energie není bezedná a při tom všem nastalém zmatku nezapomínejte i dostatečně odpočívat. 


BÝK (21.4. - 21.5.)

Milí Býci, červen je pro vás veskrze důležitým měsícem. Záležitost, co vás dosud trápila, nabere překvapivý směr – situace se obrátí a vy najednou všechno uvidíte v úplně jiných barvách. Uvolněte se a věřte ve správné načasování. Někdy na věci zbytečně tlačíme a to nemusí být pokaždé ku prospěchu. Často přeci platí, že méně znamená více, ačkoli se nám to mnohdy jeví zcela opačně. Hledáte-li práci, mohlo by se zadařit. Karty naznačují dobrou příležitost začít něco nového a ukazují právě na pracovní oblast. Jste-li umělecky založení, vaše fantazie a kreativita pojedou na plné obrátky a tentokrát nesnesou už žádná omezení. Jde-li o osobní vztahy, pozor na přílišnou horlivost z vaší strany. Nemusela by být dobře pochopena a zbytečně by vám do života přinesla potíže a zbytečná nedorozumění. 


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.)

Milí Blíženci, červen překypuje vaší energií. Vzduch – váš živel - si žádá nadhled, přímost a žádné vyhrocené emoce. Bude vám to skvěle myslet, nápady se jen pohrnou. Nicméně, podobně jako v květnu, i nyní bude třeba některé záležitosti rozseknout. Rozhodnout se pro jednu z nabízených variant a podle toho pak také jednat. Stůjte si za svým a nenechte se zviklat okolím. Věřte v sebe. Využijte svých komunikačních schopností a kreativity, pracujte se slovy a myšlenkami. Tím dokážete ovlivnit spoustu věcí i lidí kolem sebe - v tom je v červnu vaše velká síla. Tak využijte nabízený potenciál a čtěte mezi řádky. Konec měsíce bude ve znamení pomyslné sklizně; to, jak jste se dosud chovali a pro jaký záměr jste se nadchli, se nyní zúročí. 


RAK (22.6. - 22.7.) 

Milí Raci, počátek června si tak trochu pohraje s vašimi city. Občas možná sami nebudete vědět, co cítíte, resp. sami se v tom citovém guláši nevyznáte. Jeden den tak a druhý jinak. V tomto ohledu vás tedy karty nabádají, abyste se tentokrát snažili o co nejobjektivnější pohled na jednotlivé záležitosti a co nejméně se citově angažovali. I tak to bude stačit, protože síla vašich emocí bude tentokrát značná. V polovině června na vás může dolehnout i lehký splín; možná se budete zabývat myšlenkou, zda to, co děláte, někam doopravdy vede a má to celé nějaký smysl. Věřte, že má. Na dobrý konec a novou naději i sílu totiž nebudete muset dlouho čekat. Už na konci měsíce se karty obrátí a vám se na světě bude už zase ohromně líbit! 


LEV (23.7. - 22.8.)

Milí Lvi, tak už dost postávání a váhání. Červen vás bude každým dalším dnem provokovat k akci. Půjde o dynamický měsíc plný nečekaných zvratů, které vám ovšem mají napovědět, jak dál. Možná vás poslední týdny či měsíce ukolíbaly až příliš a vy jste upřednostnili trochu fádní jistotu a stereotyp. Vyhovuje vám to tak? Pokud ne, konec je nablízku. Přirozeně, nenásilně. Jedno skončí, druhé pozvolna začne. Jedny dveře se zaklapnou, aby se ty druhé mohly dokořán otevřít. Začnete s čistým štítem, před vámi se znovu objeví nepopsaná stránka a zbrusu nová příležitost. Karty jsou to silné a trumfy máte na své straně. Jen po nich sáhnout. Nebojte se změny a dopřejte si volnost a rozlet. Dýchejte zhluboka, užívejte si a žijte. 


PANNA (23.8. - 22.9.) 

Milé Panny, v květnu byl čas na společenský život, zatímco červen se nyní ukazuje jako měsíc vhodný pro soustředěnou práci. Je pravděpodobné, že po divokém předchozím měsíci, který mnohé z vás možná lehce vykolejil, bude těžké vracet se k denním povinnostem a řádu, nicméně řád je vašemu znamení jistě bližší než chaos. Pokud jste si prožily nějaké zklamání, především v oblasti citů, nezoufejte. Jde o velice přechodný stav a každým dalším dnem bude lépe a radostněji. Druhá polovina června už opět patří vám a vaší ryzí energii. Budete se cítit pevně a stabilně. Stejně tak by se měl tvářit váš rodinný rozpočet – věci poběží tak, jak mají. Konec června věnujte detailům a ladění záležitostí, které jsou již rozjeté, jen je třeba je ještě trochu lépe propracovat. 


VÁHY (23.9. - 23.10.) 

Milé Váhy, červen se na vás bude tvářit malinko utrápeně. Snažte se jeho splín „nechytit“ a zachovat si radostnou mysl. Zpočátku to nemusí jít úplně snadno, nicméně vytrvejte. Vše je na dobré cestě a ustojíte-li návaly emocí, čeká vás veskrze příjemné období. Karty se obrátí a Štěstěna si najde cestu také do vašeho domu i nitra. Je-li něco zásadního, s čím se potýkáte a nedělá vám to vůbec radost, vězte, že se ten nepohodlný stav blíží ke svému konci. Přirozeně a jistě. Uvolní se nová a čistá energie, co vás bude těšit a posunovat dopředu. Jediné, nač je potřeba dávat si pozor, je vlastní nedočkavost a tendence tlačit věci před sebou. Díky tomu byste pak mohly přehlédnout důležité signály, nenápadné ukazatele správného směru. 


ŠTÍR (24.10. - 22.11.) 

Milí Štíři, červen, v souvislosti s vaším znamením, vyniká poněkud dynamičtější energií než předchozí měsíc. Bude jen na vás, jak se s tím vším vypořádáte. Karty ukazují, že potenciál máte slibný a energii značnou. Jen je třeba dobře, nicméně bez dlouhého váhání, vyhodnotit své možnosti a chopit se příležitosti, co se v červnu objeví. V polovině měsíce pocítíte lehký rozpor mezi vlastním očekáváním a probíhající realitou. Půjde o nenápadnou zkoušku vaší trpělivosti a prověření, jak si za svým rozhodnutím stojíte. Buďte pevní a neochvějní. Čas nakonec ukáže, že vaše rozhodnutí mělo hluboký smysl, nebylo nahodilé a pro vás osobně znamenalo skvělý posun dopředu. 


STŘELEC (23.11. - 21.12.) 

Milí Střelci, láska vás, zdá se, v červnu už nemůže minout. Pro tento měsíc stojí při vašem znamení velice silné a veskrze příjemné karty, slibující vysoký potenciál i do budoucna. Jste-li nezadaní nebo se nacházíte v neuspokojivém partnerském svazku, červen vše změní. Máte velkou šanci potkat partnera, který naplní vaše očekávání a pevně se usadí ve vaší mysli i srdci. Sympatie bude vzájemná a okouzlení silné. Přes to všechno se vyvarujte vlastní naivitě a nehrňte se do rodícího se vztahu s přílišnou horlivostí. Za všech okolností se ale snažte držet raději trošku zkrátka, abyste svůj nově nalezený protějšek zbytečně nepolekali. Láska je velice křehká a delikátní záležitost, o kterou je třeba něžně pečovat, nikoli tlačit a domáhat se jí silou. 


KOZOROH (22.12. - 20.1.) 

Milí Kozorozi, červen se tváří přívětivě i na vás! Možná až přílišnou vážnost předchozího měsíce vystřídá uvolněná letní pohoda. K té patří i trocha lehkého flirtování nebo něžná podvečerní romantika na některé z útulných zahradních teras. Jste-li nezadaní a hledáte vhodný protějšek, červen vám v tomto směru docela přeje. Také ve stávajícím vztahu může dojít k oživení a novému citovému vzplanutí; nebraňte se tomu a dovolte svým citům ovládnout vás. V pracovní oblasti by se mělo také dařit, je možné, že podepíšete důležitou smlouvu či jiný dokument, který vám do budoucna přinese nezanedbatelný prospěch. Užívejte si příjemné dny a umožněte si – aspoň na chvíli – jen tak snít a užívat sladké nicnedělání. 


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.) 

Milí Vodnáři, příběh o starém a nefunkčním z minulého měsíce pokračuje i v červnu. Situace se zřejmě natolik vybarví, že sami a bez zbytečného sentimentu uvolníte prostor pro novou a svěží energii. Ta vás v červnu přímo zaplaví a vy se budete cítit jako znovuzrození. Možná se objeví i někdo z dávné minulosti, s kým si opět po letech budete mít co říct a předat. Dobrý základ byste mohli položit i novému projektu, klidně i na oprášeném a znovunalezeném základě. Často na své staré sny zapomínáme; v červnu byste si na některý z nich mohli vzpomenout a případně ho začít také naplňovat. Koncem měsíce se budete těšit z nových, a ničím nezatížených, vyhlídek. Klidně se na chvilku chovejte jako malé nadšené dítě a užívejte si radost jenom tak. Sami pro sebe a sami se sebou. 


RYBY (21.2. - 20.3.) 

Milé Ryby, červen bude především ve znamení bilancování a úvah. Možná půjde „jen“ o peníze a potřebu příliš se z nich nevydat, ovšem stejně tak to může platit také v přeneseném slova smyslu. Zkuste se zamyslet, zda jste tak trochu neuvízli v situaci, která vám sice nenabízí nic moc nového a překvapivého, ale je v ní určitá jistota a řád. Jinými slovy – je bezpečná. Možná se i z toho důvodu sami bráníte nové a dynamičtější energii, závadu čerstvého vzduchu, protože máte strach z průvanu. Co kdyby přeskládal listy na vašem stole jinak a váš pořádek by mohl přerůst v chaos? Necítily byste se najednou ohroženy? Červnovým úkolem pro vás, milé Ryby, je nalezení rovnováhy a jistoty i v situaci, kdy vám půda pod nohama utíká. Udržet se v aktivním proudu, nechat se vést, nikoli však vláčet. Nezůstat stát, ale být v neustálém pohybu. A také pochopit, že rovnováha nespočívá ve strnulosti, ale umění vybalancovat život právě v jeho nejaktivnější formě.


Ilona Lea Kotková: vlastnimsmerem.cz 

Foto: iStock

DISKUZE K ČLÁNKU

4

Tak se budu snaži vykročit tím správným směrem.

ODPOVĚDĚT

4

U mě dobrý.

ODPOVĚDĚT

4

Děkuji...alespoň tak...

ODPOVĚDĚT

4

máme s manželem hezký horoskop

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (4 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak to vidím já aneb Každý výklad, dobrý výklad

Každý výklad dobrý výklad aneb Jak to vidím já

Karty mne fascinují už dlouhé roky, jejich řeči jsem ale porozuměla až dávno za prahem...

Titulka pro: Tarotový výklad na září

Tarotový výklad na září

Chcete vědět, co vám na září předpovídají karty? Přečtěte si náš tarotový výklad na měsíc...

Tarotový výklad na měsíc únor 2016

Letošní únor má o jeden den navíc, tedy namísto obvyklých dvaceti osmi mu právem náleží...

Titulka pro: Tarotový výklad na duben

Tarotový výklad na duben

Vedle Žižkovského vysílače v Praze leží starobylý židovský hřbitov, na kterém se dnes už nepohřbívá....

Titulka pro: Tarotový výklad na srpen

Tarotový výklad na srpen

Tarotový výklad na srpen je z bývalého šibeničního vrchu u Nepomuka, kam vozili odsouzené na...

Titulka pro: Tarotový výklad na říjen

Tarotový výklad na říjen

V západočeském městečku Sušice se nachází rozhledna Svatobor. Je to údajně silné energetické místo, se...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz