Tarotový výklad na srpen 2016

Srpen je osmým měsícem roku gregoriánského kalendáře. V původním římském kalendáři byl ovšem teprve šestým měsícem v roce a měl celkem 29 dní. Při reformě kalendáře Gaiem Iuliem Caesarem (roku 46 př. n. l.) získal měsíc „sextilis“ (šestý) navíc jeden den, takže v porovnání s dnešním srpnem měl i tak o jeden den méně.

Zobrazit fotografii v galerii

Původ názvu měsíce je zcela prozaický bez jakékoli příchutě letní romantiky. Srpen označuje tzv. „srpný“ měsíc, tedy dobu kosení. Slovo je s největší pravděpodobností odvozeno od žacího nástroje, srpu, užívaného v raném zemědělství při sklizni obilí.


Počátkem měsíce (2. 8.) nás čeká novoluní, 18. pak úplněk. Slunce putuje ve Lvu a 22. srpna vstupuje do znamení Panny. Během měsíce ubude dne o 1 hodinu a 45 minut. Prázdniny se přehoupnou do své druhé poloviny, rána i večery bývají chladnější. Dozrávají maliny, borůvky a ostružiny a také zlatavé obilí čeká na sklizeň.


Podle tradiční čínské medicíny je v srpnu nejvíce zkoušena termoregulace organismu. Lidské tělo se snaží udržet konstantní teplotu přibližně mezi 36 a 37 stupni Celsia. Teplota ovšem během dne pravidelně kolísá; nejnižší teplota je někdy kolem třetí hodiny ranní, nejvyšší pak kolem páté odpoledne. Výkyvy tělesné teploty mohou souviset i s emocemi a celkovým duševním naladěním člověka. Zažíváte-li například častý pocit chladu, stojí za zvážení, zda vám v životě nechybí pocit radosti, štěstí a sdílení s někým, koho máte rádi.


Ze srpnových pranostik vybírám:

Vavřinec ukazuje, jaký podzim nastupuje.
Když pálí srpen, bude pálit i víno.
Srpen k zimě hledí a rád vodu cedí.
Moc hub srpnových - moc vánic sněhových.
Rosí-li v srpnu silně tráva, pěkné povětří se očekává.


BERAN (21.3. - 20.4.)

Berani, i když je srpen prázdninovým měsícem, pro vás bude spíše ve znamení trpělivé a pilné práce. Pokud jste si červenec užívali všemi smysly a dali prostor i barvitějším zážitkům, nadcházející měsíc od vás vyžaduje plné soustředění na jednu konkrétní oblast. Vytrváte-li, dojde ke zlepšení financí a na cestě je také nová a zajímavá pracovní příležitost. Situace, která vám z dlouhodobějšího hlediska už nepřinášela žádný úspěch, se přirozenou cestou blíží ke svému konci. Není se však čeho bát, protože jedny pomyslné dveře se zavřely jen proto, aby se další před vámi mohly hezky doširoka otevřít.


BÝK (21.4. - 21.5.)

Býky čeká ohnivý měsíc se vším, co k němu patří. Emoce s vámi budou cloumat možná o trochu víc, než obyčejně, ale mělo by to být jen v tom příjemném slova smyslu. Dejte si však pozor, aby vaše přílišná rozkolísanost a nesoustředění se na běžné denní záležitosti, nezpůsobily nepříjemnosti v práci nebo doma. Přeci jen i v takových okamžicích je potřeba jistá disciplinovanost a dodržování alespoň rámcového řádu. Koncem srpna čekejte nový příval energie, tentokrát už o něco stabilnější a s jasnějším směrem. Nezadaní býci mohou potkat nového partnera nebo člověka, který je jistým způsobem nasměruje dál.


BLÍŽENCI (22.5. - 21.6.)

Milí Blíženci, karty jsou vám nakloněny, přinejmenším v první polovině měsíce. Užívejte si klid a zázemí, které vám život nabízí, ale neberte je jako samozřejmost. Ve vašem životě by mělo dojít k naplnění a vše, do čeho se pustíte, se bude dařit. Nemusí se ovšem jednat o okamžitou záležitost, karty naznačují spíše dlouhodobější projekt, na jehož konci vás ale čeká úspěch. V srpnu nad vámi bdí andělé a směrují vaše kroky opatrně a jemně. Vnímejte své myšlenky, pocity, nápady – budou vám chtít cosi naznačit. Koncem měsíce pozor na drobnou nepříjemnost, která by vás mohla lehce vykolejit. Nejde ovšem o nic zásadního, není třeba se obávat.


RAK (22.6. - 22.7.)

Raci, také pro vás bude srpen hodně ve znamení práce. Ovšem nabere to pěkný spád! Čekejte nový impuls, něco, co zásadním způsobem urychlí a výrazně posune stávající situaci. Možná si budete připadat v jednom kole, pohlceni prací a povinnostmi. Zkuste se ale zamyslet nad tím, zda by se něco nedalo udělat jinak. Přeorganizovat, předat zodpovědnost, trochu si uvolnit ruce. Možná stačí málo a vy pocítíte silnou úlevu. Zvládnete-li tuto výzvu, objeví se zajímavá příležitost. Může jít o práci nebo nový zájem, který vás doslova nadchne a pohltí. V tom nejlepším slova smyslu, samozřejmě.


LEV (23.7. - 22.8.)

V srpnu budete také vy, milí Lvi, v jednom kole. Ovšem nikoli pracovním. Karty nahrávají bohatému společenskému životu, oslavám a zábavě. Váš oheň i šarm zaplanou v plné síle a to vám může pomoci otevřít mnohé dveře. Jen dobře zvažte, zda doopravdy chcete vstoupit. Ne vždy se vyplácí zariskovat, resp. hrát si s city někoho jiného. Pozor byste si měli dát na přesycení, ať už je řeč o velkém množství jídla, pití, zážitků či pocitů. Stále je třeba zachovávat si jistou dávku zdravé pokory a krom vlastních potřeb nahlížet také na potřeby svých blízkých. Vše má ale svoje hranice a nejdůležitější je vnitřní rovnováha a osobní pocit štěstí hluboko uvnitř nás samotných.


PANNA (23.8. - 22.9.)

Milé Panny, možná se vám už delší dobu zdá, že věci kolem vás nedávají tak úplně smysl. Někdy nám, i po dlouhém zkoumání, skutečné důvody některých situací zůstávají pečlivě ukryty. Asi to tak má být, ne vždy je třeba hledat odpověď. Situace, ve které se nacházíte, anebo vás trápí, dojde ke svému přirozenému konci. Bezbolestně, jemně, plynule. Možná bude potřeba začít od začátku, trpělivě a s novou energií. Zkuste se občas na věci podívat z jiného úhlu, možná právě tak rozkryjete mnohá tajemství. Neklesejte na mysli, vše je na dobré cestě, ačkoli se zpočátku může zdát, že jste uvízli na mrtvém bodě.


VÁHY (23.9. - 23.10.)

Váhy, srpen vám velice přeje. Skoro by se dalo říct, že jde vyloženě o váš měsíc. O zajímavé příležitosti nebude nouze, ať už máme na mysli finanční prospěch a šanci polepšit si v materiální oblasti, nebo nový příval elánu a životní energie. I to může souviset se zajímavou pracovní nabídkou nebo nalezením zdroje vaší nové radosti. Tak toho využijte a radujte se z každého dne. Možná vás bude přitahovat něco úplně nového, karty poukazují i na možnost potkat jistou osobu, která vás dokáže skvěle nasměrovat a pomůže objevit vaše - dosud ukryté – schopnosti.


ŠTÍR (24.10. - 22.11.)

Milí Štíři, jistě znáte konstatování, že všechno zlé je k něčemu dobré. Opravdu to tak bývá, jde vlastně jen o převlečenou učební lekci, životní situaci, ze které si máme odnést novou a do budoucna prospěšnou zkušenost. Pokud se vám bude v srpnu zdát, že z nějakého stavu nemáte východisko, nenechte se takovým pocitem strhnout. Pokaždé se nějaká možnost, kudy se vydat, nabídne. Občas si jenom my sami zakrýváme oči, abychom následně neviděli nabízející se cestu. Často zcela zbytečně bojujeme sami se sebou, snad s vlastním egem, a dostáváme se do velice nepohodlných pozic. Zkuste se zhluboka nadechnout, zapojit svůj vnitřní zrak a dovolit intuici, aby vás vedla.


STŘELEC (23.11. - 21.12.)

V srpnu, milí Střelci, půjde především o peníze. Ovšem v tom nejlepším slova smyslu. Nabízí se vám možnost příjemného přivýdělku, možná dostanete zajímavý nápad. Neměli jste kdysi sen, který jste v průběhu let zahnali do kouta? V srpnu by totiž mohla být dobrá šance znovu jej oprášit a podívat se, co by se s ním dalo aktuálně vymyslet. Pokud jde o rodinu a vaše zázemí, vše bude v nejlepším pořádku. U svých blízkých nacházíte maximální podporu i pochopení, ač to může být někdy opravdu s podivem. Nezapomínejte ani na nejstarší členy domácnosti a zkuste se jim v srpnu trochu více věnovat.


KOZOROH (22.12. - 20.1.)

Milí Kozorozi, pokud jste právě prožili citové zklamání, nebuďte smutní, život jde dál. S každým dalším vztahem, každou novou zkušeností formujeme sami sebe. Postupně tak získáváme nehmotné dary, které se dříve či později projeví nahromaděnou životní moudrostí. Ta se totiž naučit nedá, protože k ní je potřeba právě onen skutečný prožitek. Pro samé smutnění byste v srpnu mohli přehlédnout přicházející šanci třeba právě na nový a hezčí vztah, případně znovuoživení toho stávajícího. Neseďte nečinně doma a vydejte se objevovat svět se všemi jeho barvami. Víte, jak svěže voní les po ránu nebo nakolik příjemné je vstoupit bosou nohou na měkký trávník? Zkuste to, bude se vám to líbit.


VODNÁŘ (21.1. - 20.2.)

Milí Vodnáři, srpnové karty se na vás tváří tak trochu rozporuplně. Zdá se, že byste mohli potkat vhodný protějšek, milého člověka, se kterým vám může být dobře. Zároveň však karty naznačují, že se v takové pozici nebudete zpočátku cítit příliš komfortně. Jako byste se už předem báli případného zklamání, proto se raději budete chtít držet stranou. Jenomže život je o žití, nikoli bránění se. Zkuste se uvolnit a dopřát si příjemný pocit nové naděje, ať už jde o nový vztah nebo cokoli jiného. Pracovně se vám bude dařit a energie, zvláště na konci měsíce, budete mít na rozdávání.


RYBY (21.2. - 20.3.)

Ryby, pro vás bude srpen ve znamení cest, ať už za prací nebo v rámci očekávané letní dovolené. K řešení se dostane otázka financí, zdá se, že současný stav pro vás není zcela vyhovující. V polovině měsíce pocítíte úlevu a věci, které vás aktuálně trochu trápily, se utiší. Koncem srpna pocítíte poměrně silný impuls něco změnit, nedokážete setrvat v klidu a stávající situace pro vás bude už déle neudržitelná. Zároveň však karty slibují vysoký osobní potenciál a schopnost zvládnout vše přesně tak, jak si budete přát. Zkuste být více v souladu s vaším vnitřním naladěním a přijímat se přesně takové, jaké doopravdy jste.


Chcete-li si nechat vyložit karty jen pro sebe, můžete se na Ilonu obrátit na www.vlastnim-smerem.cz.

 

Připravila: Ilona
Foto: iStock
1. 8. 2016

DISKUZE K ČLÁNKU

3

I já denně hledám tarotový výklad na září...

ODPOVĚDĚT

1

ano , také by mě zajímal

ODPOVĚDĚT

1

a kde mate vyklad na zari uz je 2 tydny

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (3 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Kurz výkladu Tarotu I.

Kurz výkladu Tarotu I.

V první řadě je nutno říci, že výklad karet není žádná mystická nebo nadpřirozená záležitost....

Jak to vidím já aneb Každý výklad, dobrý výklad

Každý výklad dobrý výklad aneb Jak to vidím já

Karty mne fascinují už dlouhé roky, jejich řeči jsem ale porozuměla až dávno za prahem...

Titulka pro: Tarotový výklad na červen

Tarotový výklad na červen

Na červen vám přinášíme výklad z barokního ovčína v Chotíkově. Vesnice Chotíkov byla založena ve...

Titulka pro: Tarotový výklad na září

Tarotový výklad na září

Chcete vědět, co vám na září předpovídají karty? Přečtěte si náš tarotový výklad na měsíc...

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc duben

Tarotový výklad na měsíc duben

Začal duben a s ním pravé aprílové počasí. Chcete vědět, co vám na duben předpovídají...

Titulka pro: Tarotový výklad na měsíc květen

Tarotový výklad na měsíc květen

Chcete vědět, co vám na měsíc květen předpovídají karty?

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

BATOH NA OBJEDNÁNÍ

Zdravím, poradíte prosím na jakém e-shopu vybrat batoh do ...

CVIČENÍ DOMA U TV

Ahoj snažíte se někdo doma cvičit u tv?

VÝBAVA NA ZIMNÍ SPORTY

Ahoj kde bych si mohla koupit něco na zimní sporty.Ráda bych ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz