Krása

Jak vybrat nové plavky: střih podle postavy, barvu přizpůsobte vlasům

Sbírání kytiček

Snad každá žena na přelomu jara a léta řeší, zda jí postačí staré plavky nebo si raději pořídí nové. Pokud patříte do druhé skupiny, poradíme vám, na co byste při nákupu rozhodně neměly zapomenout. Trendy a sexy střihy lákají, ale v první řadě vám plavky musí dobře sloužit.

Úžasné barvy?

Zářivé odstíny lákají, vždyť vypadají tak krásně! Nebo raději vsadit na zeštíhlující černou? Při volbě barvy neřešte jen to, jestli se vám líbí, ale také – zda půjde k vašemu typu, což souvisí s přirozeným zbarvením pleti a vlasů. Výrazné červené a teplé odstíny sluší blondýnkám a hnědovláskám. Opálená kůže a tmavě hnědé vlasy ladí se žlutou nebo růžovou, ale i béžovou, případně olivovou. Ke světlé pleti a blond nebo zrzavým vlasům pasuje zelená, rovněž růžová.

Na co pozor při zkoušení

Plavky by měly přesně „sedět“, rozhodně si nepořizujte větší, naopak – o číslo menší nevadí (pokud to není na překážku prsním partiím). Slunce a voda způsobí, že už po krátkém nošení se roztáhnou. Pozor: koupání ve chlorované vodě plavky zničí dříve, než když se koupete v přírodní vodě.

Látka by měla obsahovat elastickou složku, prohlédněte si také, jak je tkanina silná. Vadí příliš tenká i moc hrubá. Hrubší textilie v sobě zpravidla mají více umělé složky, měkčí materiály bývají kvalitnější. U ramínek je důležité, aby byla nastavitelná a nejlépe i multifunkční (lze je sundat) s ohledem na rovnoměrné opálení.

Dobré značky si hlídají nejen kvalitu tkanin, ale také šití. Stehy mají být husté a měkké, nikde nejsou vidět žádné „visící“ nitě.

Dvojdílné nebo v kuse

Zde hodně záleží na tom, na co jste zvyklé, protože nemá cenu se nutit do jednodílných, když se v nich zkrátka necítíte. Pravdou ovšem také je – pokud se chcete hlavně slunit a ve vodě se svlažíte jen občas, praktičtější jsou dvojdílné. Jestliže však slunění moc nedáte a dáváte přednost cvičení ve vodě, pak jsou pro vás užitečnější plavky jednodílné.

Podle postavy

Abyste si plavky opravdu užily a nestyděly se v nich vyjít mezi lidi, chce to trošku přemýšlet o vhodném střihu a detailech, jež zdůrazní vaše přednosti.

  • Tvar přesýpacích hodin: asymetrické střihy.
  • Jako hruška: větší výstřih zvýrazní poprsí, spodní část se sukénkou nebo tankini.
  • Větší bříško: jednodílné plavky s řasením, spodní díly s vyšším pasem nebo tankini.
  • Velká ňadra: podprsenková část s kosticemi a širším zapínáním.
  • Malá ňadra: střih trojúhelníkovitého typu nebo push-up efektem.
  • Sportovní figura: výrazný vzor či jiný efekt, například volánky, výstřih, u kalhotek zavazování šňůrek na boku.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Lascana
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků