Zdraví

AVON projekt za zdravá prsa v roce 2020

Rok 2020 se zapíše do historie projektu Avon za zdravá prsa. Navzdory velkolepým plánům a přípravám jubilejního 20. ročníku Avon Pochodu, které byly na začátku tohoto roku ještě v plném proudu se největší charitativní akce zaměřená na boj proti rakovině prsu v České republice neuskutečnila.

Avon však využil změny, která s sebou přinesla pandemie koronaviru, jako výzvu. Ve svém snažení nepolevil, ba naopak předá rovnou 7 000 000 korun českých na pomoc onkologickým pacientkám

Výjimečná situace, která postihla celý svět, změnila od základů životy každého z nás. Avon v České a Slovenské republice se rozhodl během první vlny koronaviru zareagovat formou darování 3,5 tuny hygienických potřeb pro nejzranitelnější skupiny, mezi nimiž právě patří i onkologické pacientky. Právě ony jsou pro kosmetickou společnost prioritou, neboť se společnost Avon dlouhodobě angažuje v boji za zdravá prsa. V rámci dlouhodobého projektu Avon za zdravá prsa již doposud v České republice Avon podpořil částkou 125 000 000 Kč hned několik neziskových organizací a jejich projekty, které se věnovaly širšímu povědomí o prevenci, diagnostice a léčbě onemocnění rakovinou prsu. Celosvětově už předal více než 20 mil. dolarů na screeningové programy a ve svém snažení pokračuje i nadále. 


I přes situaci s nejistými podmínkami týkající se realizace akce Avon Pochod za zdravá prsa, se tak jako každý rok stala hlavním symbolem pomoci charitativní trička. Letošní Pochodová trička za zdravá prsa byla navržena blogerským duem A Cup of Style. Sbírka probíhala od března a vrcholila říjnovou kampaní, jelikož říjen je mezinárodním měsícem boje proti rakovině prsu. Avon si vytyčil za cíl vysbírat co nejvíce možných financí a zároveň informovat o důležitost prevence a samovyšetření, a to také formou silné mediální kampaně, která proběhla ve dvou vlnách. Díky lidem, kteří věří v smysluplnost projektu se v letošním roce prodalo téměř 28 000 Pochodových triček. Avon si toho moc váží a děkuje.


Připravila: Katka Soušková
Zdroj: Avon
Foto: Avon


Diskuze: příspěvků