Krása

Babí léto v šatníku

Babí léto je označení déletrvajícího suchého, slunečného, teplého a málo větrného počasí na konci léta či začátku podzimu. Tento podnebný jev nastává na evropském kontinentu.

Často se ale také setkáváme s výrazem indiánské léto, pro které platí velmi podobná charakteristika: teplo, slunečno a téměř bezvětří. Nejde však o synonymum babího léta.

Indiánské léto totiž nastává na severoamerickém kontinentu. A v tom je ten zásadní rozdíl, proč by se tyto pojmy neměly zaměňovat. Ovšem co se týká módy, můžeme říci, že se jedná o velmi podobné termíny, které inspirují návrháře po celém světě.

Pokud máte ráda mexické vzory, indiánské střihy a etno doplňky, je pro vás tohle období jako dělané! Poddejte se třásním, etnickým vzorům, módě divokého západu, lehkým vzdušným materiálům a maxi kouskům, jako například šatům či sukním. Staré oblečení ve stylu hippie budete moci zase po dlouhé době vytáhnout ze skříně.

Třásně mohou být prakticky na čemkoli. Lehko k dostání budou například trička a cardigany nebo kabelky s třásněmi z pravé či falešné kůže. Zkrášlující prvek třásní se však může objevit i na špercích, a to především na dlouhých řetízcích na krk.

Ať už zvolíte třásně nebo výrazné vzory na oblečení, pamatujte, že méně je někdy více. Radši jeden výrazný kousek, než několik takových.

Připravila: Anna Stumpf

Zdroj informací: Different
Zdroj fotografií: Different

Diskuze: příspěvků