Kultura

Balet Romeo a Julie v kině

Sbírání kytiček

Pouze v jeden den, a to 22. března 2012, máte jedinečnou příležitost dopřát si v kinech příběh nabitý vášní. Ale v jiné podobě, než tady bývá zvykem. V tento den se totiž v rámci akce Balet v kině odehraje přímý přenos nestárnoucího milostného dramatu Romeo a Julie v podání Královského baletu Londýn.

Žánr: romantický balet

Hrají: V hlavních rolích Federico Bonelli a Lauren Cuthbertson

Choreografie: Kenneth MacMillan

Scéna, kostýmy: Nicholas Georgiadis

Hudba: Sergej Prokofjev

Vysvětlovat, oč vlastně v tomto příběhu půjde, by asi bylo nošením dříví do lesa. Vždyť kdo by neznal drama Williama Shakespeara a jeho příběh dvou mladinkých milenců – Julie Kapuletové a Romea Monteka odehrávající se v italské Veroně v 16. století. Jejich láska má „drobný háček“ – mezi rody Kapuletů a Monteků odjakživa panovala nenávist. A je to právě zase láska, byť s tragickým koncem, která znesvářené rodiny přivede ke smíru.
V hlavních rolích máte šanci vidět velkou hvězdu Federica Bonelliho a mladičkou Lauren Cuthbertson. Federico Bonelli je pro roli Romea svým způsobem předurčený, pochází totiž z Itálie. Absolvoval taneční konzervatoř v Turíně, má zkušenost sólisty v Curychu a v Holandském národním baletu ještě před tím, než se v roce 2003 stal sólistou Královského baletu v Londýně. Kdežto Lauren Cuthbertson studovala přímo v Královské baletní škole a svou pílí a talentem se vypracovala ze sboru na první sólistku.

Choreografem se pak stal Kenneth MacMillan, který proslul tvorbou vášnivých duetů. MacMillanova verze Romea a Julie je proslulá expresivním zobrazením lásky mladičkých milenců, otevřenou erotikou a tichou intimitou vztahu kontrastující s dramatickým příběhem.

Vstupenky od 250 Kč koupíte na pokladnách participujících kin:

  • Hodonín (kino Svět)
  • Mariánské Lázně (Slavia)
  • Olomouc (Metropol)
  • Praha (Atlas, Modřanský biograf)
  • Třeboň (Světozor)
  • Uherské Hradiště (Hvězda)

Připravila: Marcela
Foto: Aerofilms
21. 3. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků