Rodina

Bezpečnost (koček) především. Zajistěte balkony a terasy ochrannou sítí

Sbírání kytiček

Jakmile si pořídíte kočku, stane se její bezpečnost vaší prioritou číslo jedna. Pokud však bydlíte ve vyšším patře paneláku nebo v prostředí, kde výhled z okna nebo balkonu může lákat vaše mazlíčky k prozkoumávání, zvažte ochrannou síť či mřížku.

Taková ochranná síť sice není běžnou součástí základního kočičího vybavení, přesto však časem zjistíte, že se vám spí lépe, když ji budete mít na oknech, balkónech či terasách nainstalovanou. Pravda, kočky obvykle z okna jen tak nevyskočí. Může však kdykoliv kolem proletět pták, kterého bude kočka pronásledovat – a u toho nechtěně vypadnout z okna. Tato situace většinou končí kočičím útěkem, zraněním nebo úmrtím. Ochranná síť pro kočky Trixie pomůže oběma z těchto katastrof zabránit.

Jak vybrat síť na ochranu vaší kočky

Výběr správné ochranné sítě závisí na několika faktorech:

  • velikost a typ prostoru, který potřebujete ochránit,
  • preferovaný materiál, který bude dostatečně pevný a odolný vůči kočičím pokusům o její zneškodnění (a zároveň vůči dešti i větru, pokud chcete síť instalovat ven), a
  • vzhled, který pomůže prostor esteticky dotvořit.

Běžně se setkáte s doporučením si nechat okno či balkon zabezpečit firmou, která se na tuto práci specializuje. V případě sítě Trixie si ji však stačí jen koupit a nainstalovat sami.

V čem je ochranná síť pro kočky Trixie dále výjimečná

Sítě i mřížky jsou vyrobeny z odolného materiálu, který vydrží pokusy kočky o škrábání nebo kousání. Zároveň zvládne všemožné povětrnostní podmínky, a tudíž ji můžete bez problémů použít uvnitř i venku.

Mají ideální velikost ok, protože jsou vyrobeny přesně pro potřeby koček. Díky tomuto jsou bezpečnější, protože zabraňují kočkám v prostrčení hlavy nebo tlap. I v tomto případě je však vhodné se vždy ujistit, že je velikost oka přiměřená k velikosti vaší kočky. Pokud se kočka oky sítě provlékne, snadno dojde ke zranění.

Některé sítě pro kočky vyžadují vrtání do rámu okna nebo balkonu, zatímco jiné mohou být připevněny bez vrtání. Trixie síť je bez vrtání a snadno ji sestavíte i bez výrazné manuální zručnosti. Navíc jsou k dispozici v různých variantách, což umožňuje lepší estetické sladění s okolím. To a mnoho dalšího z chovatelských potřeb pro kočky najdete na ZooRoyal.

Pamatujte ale, že hlavním cílem je zajistit bezpečnost vaší kočky, zároveň ale chcete, aby byla síť funkční a esteticky přijatelná pro vaši domácnost.

Síť pro kočky Trixie
Síť pro kočky Trixie

Komerční prezentace

Zdroj informací: ZooRoyal
Zdroj fotografií: Shutterstock
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků