Filmové novinky

Bláznivá, zatracená láska

Sbírání kytiček

Láska. Téma, které filmové tvůrce nepřestane snad nikdy fascinovat. O to víc, že se blíží sychravý podzim, a tak nám filmové společnosti začínají servírovat zamilované komedie a jiné dojáky ve větší míře než během letních měsíců.

Žánr: Komedie/Drama/Romantický

Režie: Glenn Ficarra, John Requa

Hrají: Emma Stone, Ryan Gosling, Julianne Moore, Steve Carell, Marisa Tomei, Beth Littleford, Analeigh Tipton, Kevin Bacon

Scénář:
Dan Fogelman

Hudba:
Christoph Beck

Bláznivá, zatracená láska není romantická komedie neustále hýřící vtipnými replikami či neuvěřitelně komediálními scénami na způsob Lásky nebeské nebo Deníku Bridget Jones. Je to milý, jemný příběh o tom, že láska kvete v každém věku, ale stejně tak jako dokáže přes hory přenášet, dokáže také zatraceně bolet.

Hned na začátku filmu se Emily (Julianne Moore) chce nechat rozvést se svým manželem Calem Weaverem (Steve Carell), se kterým žila 25 let. Calovi se sesype jeho báječný život jako domeček z karet a chodí utápět svůj žal do místního baru. Tam ho pozoruje mladý fešák – sukničkář Jacob Palmer (Ryan Gosling) a nabídne mu svojí pomocnou ruku. Z Cala nakonec udělá šviháka v dobře padnoucím oblečení, který ví, jak zahrát na ženskou strunu, aby dostal ženy, kam potřebuje. Ale je tohle to, po čem Cal doopravdy touží?

Film a vztahy v něm se postupně začínají komplikovat, zamotávat a měnit až z toho jde člověku hlava kolem. Film vypráví o tom, že každý na tomto světě máme spřízněnou duši a že pokud už ji jednou najdeme, neměli bychom se jí vzdávat. Naopak. Za to, v co věříme a o co stojíme, bychom nikdy neměli přestat bojovat. Bláznivá, zatracená láska ukazuje, jak bláznivé věci lidé kvůli lásce někdy dělají, ale také to, že člověk má tendence lenivět a o druhého se přestat zajímat.

Ryan Gosling není typ krasavce na první pohled, ale když ho vidíte svádět ve skvěle padnoucím oblečení, jak si rozepíná a zapíná sako, musíte si ho zamilovat. Nemluvě o tom, když si sundá triko a ukáže svoje dokonale vypracované tělo. Třešnickou na dortu je jeho trik na ženy a la Hříšný tanec. To prostě musíte vidět.

Který film o lásce máte nejraději vy? Pište pod článek do komentářů, anebo na naši facebookovou stránku.
 

Připravila: Magda
Foto: Warner Bros
Zdroj: Warner Bros
15. 9. 2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků