Bydlení

Jak zabezpečit domov před zloději: pomohou vhodné dveře i zabezpečovací systém

Sbírání kytiček

Také si říkáte, že doma vlastně nic cenného nemáte, takže se vás nezvané „návštěvy zlodějů“ netýkají? Většina lidí si to myslí jen do doby, než dojde k vykradení jejich příbytku. Přitom pomoci může moderní zabezpečení.

Paradoxně největší ztrátou při vloupání nemusí být samotná krádež nebo vandalismus, ale fakt, že vám někdo narušil soukromé území.

Kde začít

Pokud vážně zvažujete lepší ochranu svého domova před zloději, začněte u nákupu kvalitních vchodových dveří v bezpečnostní třídě 3 nebo ještě lépe č. 4. Kvalitní bezpečnostní vložka a kvalitní dveře jsou základ, o kterém není pochyb. Zapomínat byste neměli ani na zadní dveře, případně sklep. Když dveře náporům nezvaných hostů odolají, budou se zloději určitě soustředit na okna. A pokud nechcete sáhnout po omezujících mřížích, nezbývá, než se spolehnout na elektronický alarm.

Plánování systému

Prvotní úvahy o pořízení bezpečnostního systému by měly vycházet z toho, v jaké lokalitě se nachází váš domov, jak je velký, členitý, zda někdo pravidelně pobývá doma i přes den a podobně. Zásadní je rovněž to, co vy sami od zabezpečení očekáváte. Až si vyjasníte základní priority, poraďte se o konkrétním provedení s odborníky.

Včetně toho, zda si vystačíte s informací o potenciálním narušení objektu sami, anebo zda si rovněž objednáte služby takzvaného pultu centralizované ochrany, který bude nad bezpečím vašeho domova bdít doslova 24 hodin. Finanční náročnost připojení na pult centralizované ochrany je až překvapivě nízká. Záleží na velikosti objektu a na rozsahu poskytovaných služeb.

Ještě zvažte

Také si rozmyslete, kdy vůbec chcete používat alarm. Jistě, když nejste doma, to je jasné. Ale co třeba v noci? Dnes jsou moderní nejen zabezpečovací systémy, ale také „pracovní doba“ zlodějů; k mnoha vloupáním nezřídka dochází v noci, když lidé doma spí. Přitom alarm umožňuje nezávislé střežení různých prostor, takže pokud máte ložnici v patře, můžete nechat hlídat přízemí a auto před domem.

Při výběru zabezpečovacího systému je třeba řešit nejen jeho cenu, ale i nabízené záruky, certifikaci produktu i jeho montáže a rovněž servis.

Něco navíc

Dobrá zpráva pro každého: bezpečnostní systém si lze pořídit i bezdrátově, do už hotového objektu, takže není nutné „překopat“ elektrické vedení. A přestože je ochrana obydlí prioritou, určitě vás potěší zpráva, že moderní zabezpečovací systémy můžou zpříjemnit váš život i v jiných směrech. S jejich pomocí se dá ovládat například vytápění, různé spotřebiče nebo třeba zavlažování na zahradě. Dále si lze nechat instalovat i detektory, které avizují například požár, zaplavení objektu nebo únik plynu.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Jablotron
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků