Krása

Boty do teplého počasí

Sbírání kytiček

Balerínky nebo sandálky? Letní kozačky nebo lodičky? Nebo snad stačí žabky? Přestože v létě chce noha hlavně „dýchat“, její mladá nositelka přidává další požadavek – cítit se pohodlně i sexy!

Sandály jsou sázkou na jistotu. Podle střihu se pak botky můžou tvářit ležérně nebo naopak elegantně, být na platformě, malém či vyšším podpatku nebo jako baleríny „skoro bez“. Ostatně na baleríny stále nedá dopustit mnoho (nejen) slečen, protože jsou zkrátka pohodlné a podle střihu i barvy pak můžou fungovat jako obuv společenská nebo i pro volný čas. Přestože podle jednoho amerického průzkumu jde o nejméně sexy boty, pro běžné nošení do školy nebo do práce jsou balerínky pro mnohé z nás zkrátka optimální. Boty na vyšším podpatku zase oceníte na letní party, a protože mnohdy se žádá na určité společenské akce dodržovat pravidla etikety, je třeba se i na letošní léto vybavit lodičkami.


Trochu jinak? Vsaďte na letní kozačky!

Letní kozačky

Letní kozačky

Přijde vám to poněkud bláznivé a říkáte si, že v létě se kozačky nenosí? Dříve se opravdu nenosily, avšak v poslední době jde o aktuální módní výkřik. Mladí lidé se zkrátka chtějí odlišovat a vypadat jinak. Proto se módní návrháři rozhodli pro odvážnou věc – letní kozačky a polokozačky. Zásadní samozřejmě je, aby obuv byla vyrobená z velmi tenkého, nejlépe jemného materiálu a optimálně různými způsoby prostřihaná, díky čemuž pak budou nožky „dýchat“.

Jaké barvy frčí?

Zatímco u žádné dívky by neměly chybět nejlépe černé nebo bílé lodičky, u sandálků, balerín nebo letních kozaček neexistuje limit. V kurzu budou veselé až neonové (výrazně zářivé) barvy, ale pokud si na ně netroufáte, žádný problém – volte z decentnějších odstínů. Velký výběr je rovněž ohledně střihů, například letos přichází na trh nové kozačky zvané gladiátorky, které ladí k šatům, sukním i kraťasům.


A co materiál?

Ideál existuje – je to kůže, která se dokáže nejlépe přizpůsobit vašim nožkám. Nutno však podotknout, že pokud si ročně pořizujete řadu párů módních botek, zpravidla budete volit i z jiných materiálů, které nejsou tolik náročné na vaši peněženku. Ke slovu tedy přichází textilní obuv nebo boty vyrobené ze syntetických materiálů.


Máte nožku jako princezna?

Příliš útlá noha v běžných botách takzvaně „kloktá“, poněkud širší nožka si zase bude stěžovat na nepohodlí. I proto je dobré řídit se nejen estetickými požadavky, ale i šířkou obuvi, která se označuje písmeny (nebo čísly). Nemáte-li nožky odpovídající běžnému průměru, ověřte si, zda si pro sebe skutečně vybíráte vhodnou obuv. Zkoušejte déle, několikrát se po obchodě projděte, abyste si ověřili, zda bota netlačí nejen na patě a z boků a prsty nejsou pokrčené nebo shora otlačené, pásková obuv se zase nemá zařezávat.
Náš tip: Při nákupu lodiček nebo jiné obuvi na vysokém podpatku byste se neměly podlamovat v kolenou; pokud ano, vyhlédněte si jinou obuv.

Komerční prezentace
Foto: rejnokobuv.cz
29. 4. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků