Rodina

Čeká vás údržba zahrady? Zde jsou důvody, proč se zbavit nepotřebných věcí

Čeká vás velký úklid a konečně se chcete pustit i do údržby zahrady? Vaším největším nepřítelem určitě bude představa, že se vám najednou budou zdát všechny nepotřebné věci, které se vám na zahradě povalují, velmi potřebné a vás chytí panika, že to staré kolo přece nemůžete vyhodit.

„Co když se mi ještě někdy hodí?“ Bude znít z vašich úst. Garantujeme vám, že se hodit nebude. Místo otázky, zda se vám nepotřebná věc bude hodit, se raději zaměřte na to, co můžete udělat s tolika volným prostorem na vaší zahradě. 

5 důvodů proč se zbavit starých věcí 

1. To, co potřebujete, najdete mnohem rychleji.  

2. Věděli jste, že nepoužíváme téměř 80% věcí, které máme? A týká se to hlavně těch věcí, které máme zakryté plachtou na zahradě. Na co tam máte věci, o kterých pořádně ani nevíte, že je máte, a s velkou pravděpodobností už je ani nepoužijete? 

3. Zjednodušíte si péči o domácnost a úklid domácnosti. Tím, že se zbavíte věcí, které nepotřebujete, ušetříte čas, který byste věnovali úklidu. 

4. Může se vám naskytnout příležitost vydělat si. To, co nepotřebujete vy, se může (opravdu) hodit někomu jinému. Nepotřebné věci nabídněte na internetových bazarech a uvidíte, že co nevidět se ozve první zájemce. 

5. Recyklujte. Umožněte starým a nepotřebným věcem, aby znovu ožily. Roztřiďte staré věci, které se vám povalují na zahradě už několik let, na kovy, plasty či jiné materiály a odneste je do sběrných surovin. Staré elektrospotřebiče můžete odnést i zpět do obchodu. Mnohé elektroprodejny dnes nabízejí tu možnost, že jim dovezete starý spotřebič a oni vám dají nějakou slevu na nákup. Nic převratného to sice nebude, ale příroda se vám určitě odvděčí. 


Když se starých věcí zbavíte, najednou si uvědomíte, kolik prostoru jste tím získali. A když už jednou tu novou zahradu budete mít, nezapomeňte na její údržbu. Sekání, zalévání květin či jiné zahradnické služby budou nezbytností. 


Ještěže na internetu můžete najít řadu úklidových firem, které nenabízejí jen úklidové služby, ale i údržbu zahrady. Zavolejte si na pomoc odborníky. Jak si poradit, pokud to sami nezvládáte? 


Na portálu www.domelie.cz najdete nabídky pomoci v domácnosti. Stačí si vyfiltrovat vlastní preference na pomoc na zahradě a portál vám zobrazí relevantní osoby, z nichž si vyberete na základě jejích zkušeností či vašich finančních možností.


KP
Foto: freeimages Andrea Kratzenberg


Diskuze: příspěvků