Bydlení

Červenec v interiéru podle Feng Shui

Sbírání kytiček

S červencem přichází mezidobí země a její energie. i přesto ještě vládne poměrně silný oheň. Tomuto období se říká, že je 50 % oheň a 50 % země. A podobným způsobem bychom si měli upravit i náš domov, abychom měli správnou energii našeho nejdůležitějšího zázemí, které v životě máme.

Energie ohně chce prostor a hodně místa. Proto se snažte v interiéru svého domova vytvořit volný prostor, který je dobře průchozí, aby zde mohla dobře a volně proudit veškerá energie. Snažte se prostor také nechat co nejvíce otevřený. Pokud to dovolí počasí, mějte otevřená okna i dveře do různých místností.

Oheň získává energii ze dřeva. Proto si do svého domova dejte co nejvíce květin a rostlin. Ideální je mít stále „aktuální“ květiny, tj. ty, které právě kvetou a mají svou sezonu.

Dřevo také vytvoříte tím, že v prostoru uděláte mírný chaos, pestrost a rozmanitost. Zde si můžete např. vyhrát s různobarevností různých doplňků, obrázků apod.

Koza je také romantička, a tak se pokuste do svého domova vnést i trochu té jemnosti a romantiky. K tomu můžete využít i mírně zemité prostředky. Jsou to věci, které prostor zútulňují. Patří sem vše, co je měkké, příjemné na dotyk, hebké a jemné.

Zemi také v tomto období můžete podpořiti letní žlutou barvou – např. slunečnicemi.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí, lektor Feng Shui Jiří Čerňák
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků