Shopping

Chcete na snowboardu vypadat stylově? Tyhle tři značky oblečení vás dostanou

Chcete na snowboardu vypadat stylově a zároveň hledáte praktické a vychytané oblečení? Volte to, které odolá větru, mrazu a nesmí se promáčet. Podívejte se na tři perfektní značky dámského oblečení, které si na prkně zamilujete.

Termoprádlo ano nebo ne? 

Pod kalhoty a bundu si můžete obléci termoprádlo, které vás zahřeje. Z termo oblečení můžete využít tričko s krátkým i dlouhým rukávem, spodní kalhoty i podkolenky. Prádlo neškrtí, je pohodlné a obepíná tělo, protože tak lépe reguluje tělesnou teplotu. Kvalitní termo prádlo, které koupíte v dobré snowboardové prodejně, odvádí z těla pot, takže neprochladnete a ani nenastydnete, když zrovna na chvíli nejste na svahu. 

Značkové nebo neznačkové oblečení? 

Jistě vás při pohledu na ceny snowboardového oblečení napadla otázka, proč vůbec potřebujete tak drahé kalhoty a bundu. Je to proto, že značkové oblečení má lepší vlastnosti než oblečení ze supermarketů. Každé snowboardové oblečení by mělo být odolné proti vodě a větru. Na kvalitním oblečení se uvádí voděodolnost, respektive vodní sloupec. To v praxi znamená, jak moc látka pomokne. Vodní sloupec se uvádí v mm/dm2. Pro začátečníky bude stačit vodní sloupec okolo 3000 mm/dm2, pokročilí lyžaři ocení bundy a kalhoty s vodním sloupcem kolem 10 000 mm/dm2. Dále je látka opatřena parametrem prodyšnosti, který se uvádí v mg/m2 za 24h. To v praxi znamená, že látka má určitou propustnost vzduchu. I zde platí, že čím vyšší číslo, tím lepší. Náruživí jezdci by se měli poohlížet po oblečení s propustností kolem 10 000 mg/m2 za 24h. Oblečení ze supermarketů a hypermarketů není vyrobeno z kvalitních látek a na svahu se hned promáčí. Chtěli byste strávit celý den v mokrých kalhotách? Pravděpodobně ne. 

Proč je střih a precizní provedení oblečení tak důležité 

Kvalitní oblečení poznáte nejen podle materiálu, prodyšnosti a propustnosti, ale také podle střihu a dalších vychytávek, které jsou s nimi spojeny. U snowboardového oblečení je důležité pohodlí. Těžko se vám bude jezdit na svahu v bundě, která šponuje, a v kalhotách, které vám nepohodlně obepínají nohy. Důležitá je volnost pohybu. Značkové kalhoty jdou téměř vždy upravit na vaši postavu, co se délky týče, jsou široké, aby se v nich dobře jezdilo. Propracovány jsou do detailů: mají kapsu na permice, nepromokavé kapsičky, jdou propojit s bundou, jsou nepromokavé a nezapadne vám za pas sníh. Bundy mají kapsy na permice, speciální kapsy na brýle, ve kterých se brýle nezamlží, kapsičku na telefon nebo na přehrávač hudby, karabinky na klíče. Kalhoty a bundy mají samozřejmě ventigy neboli odvětrávání. U oblečení ze supermarketů ventigy zcela chybí. 

Na co se zaměřit u nákupu oblečení 

Předně se sami sebe zeptejte, jak často budete na snowboardu jezdit a kolik do vybavení chcete investovat. Do výbavy oblečení můžete investovat tolik, co do snowboardového setu, ale na druhé straně investice za to pohodlí stojí. Oblečení vám musí perfektně sedět, nikde by vás nemělo tahat, musíte se v něm cítit příjemně. Kvalitní značkové oblečení vám vydrží několik let, a pokud si chcete koupit jenom jedno, dobře si rozmyslete, do jaké barvy a do jakého stylu půjdete. 

Jaké značky oblečení patří k nejlepším? 

Bunda horsefeathers tamika bluegrass
Triko burton midweight crew tahoe freya weave

Pojďme se podívat na značky oblečení, které by vám neměly uniknout. Značka Picture Organic Clothing: Tato ekologická značka produkuje nepromokavý materiál za pomoci patentované technologie EcoElite™. Zároveň používá „Carbon footprint system“, který ukazuje, kolik ušetří emisí díky používání recyklovatelných materiálů. 

Značka Horsefeathers: Pečlivě propracované střihy bund a kalhot udělaly ze značky jednu z nejoblíbenějších mezi ostřílenými snowboardisty. Střihy jsou pohodlné, oblečení nepromokne a jeho design si zamilujete. 

Značka Ride Snowboards: Značka pro náročné uživatele. Extrémní komfort, promyšlenost střihů do naprostého detailu, nejkvalitnější materiály, vodní sloupec 15K dělají ze značky TOP výrobce snowboardového oblečení.

KP

Foto: pixabay


Diskuze: příspěvků