Krása

Co znamená „funkční šaty“ a proč byste o nich měla uvažovat

Sbírání kytiček

Léto je za rohem, sluníčko svítí a hřeje. My odkládáme dlouhé kalhoty a huňaté svetry, rády bychom si zase oblékly něco pěkného, třeba šaty. V prádelníku jich máme několik, ale pořád se na ně chodíme spíš jen koukat. Proč?

Lepí se na tělo a v podpaží na nich jsou vidět fleky od potu. Ne, v tomhle ven do společnosti vážně nemůžeme. Ale je nutné se šatů vzdát? Rozhodně ne, alespoň když vsadíte na ty funkční.

Když se řekne funkční šaty

Funkční šaty označují oblečení určené ženám a dívkám, které se za každého počasí chtějí líbit a rády nosí šaty. Byly navržené zejména pro pohodlí toho, kdo je na sebe oblékne a jeho volnost pohybu, díky použitým materiálům navíc mají mnoho pozitivních vlastností, třeba schopnost odvádět od těla pot. I při tom všem mohou vypadat funkční šaty stylově.

Jak funkční šaty vypadají

Funkční šaty za vás mohou i dýchat. Jsou sportovní, přitom, když si je dobře vyberete, i elegantní. Budete se v nich příjemně cítit doma, v kanceláři, s dětmi na hřišti, při procházce s kočárkem, vzít si je můžete i na letní party.

Jejich vzhled se odvíjí od toho, pro jaký účel jsou vyrobené, můžete si pořídit outdoorové funkční šaty se sportovním střihem a kapsami pro uchování drobností, sportovní šaty různých délek pro maximální volnost pohybu s ještě lepší prodyšností, i venkovní funkční šaty, které můžete nosit dle libosti, důraz je u nich kladen hlavně na pohodlí.

Na pohodlí záleží

Pro pořízení funkčních šatů jednoznačně hovoří pohodlí. Jsou ušité z měkkých, elastických materiálů, které nám umožní se hýbat dle potřeby, přitom nás nijak neomezují. Kromě toho mohou mít i speciální vlastnosti, třeba to, že se nemačkají, jsou prodyšné nebo ochrání naši pokožku před UV zářením.

Dlouhé funkční šaty
Dlouhé funkční šaty

Odvod potu

Jednou ze základních vlastností funkčního oblečení je jeho schopnost odvádět od těla pot, a to díky použití vhodných materiálů a speciálních technologií. Ve funkčních šatech už nebudete ani během toho největšího horka v mokrém propoceném oblečení, které nepříjemně studí, ale budete se cítit komfortně.

Ochlazení

Asi každé z nás se stalo, že se v létě v nějakém oblečení potila, bylo nám horko a tolik jsme toužily aspoň po troše osvěžení. Jenže když nebyl v dosahu stín nebo voda, mohly jsme si o tom nechat leda tak zdát. Když na sobě budete mít funkční šaty, máte vyhráno. Ideální jsou šaty ze syntetických materiálů s chladící technologií, které umí tělesnou teplotu snížit o 1 až 2 stupně. Sice se to nezdá moc, ale v horkém počasí je každý stupeň dolů znát.

Snadná péče

Odrazuje vás od pořízení funkčních šatů péče o ně? Bojíte se, že je náročná? Vůbec ne! Jsou vyrobené z funkčních materiálů, rychle schnou, jejich barva nebledne. Jednodušší už to být nemůže.

Pomyslná třešinka na dortu: Víte, že funkční šaty i sukně se dají nosit po celý rok? Když je chladno, stačí si k nim vzít svetřík.

Komerční prezentace

Zdroj informací: moira.cz
Zdroj fotografií: Moira
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků