Akce

Dagmar Pecková a Jiří Bárta hosty benefice Nadačního fondu Kolowrátek

Sbírání kytiček

Nadační fond Kolowrátek pořádá 31. března v 19 hodin ve Stavovském divadle slavnostní benefiční koncert. Hlavními hvězdami benefice jsou operní pěvkyně Dagmar Pecková a violoncellista Jiří Bárta. Oficiální záštitu převzal 1. místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg.

Pro Dagmar Peckovou bude benefiční koncert první spoluprací s Nadačním fondem Kolowrátek. Proč se pro ni rozhodla? „Velmi se mi zalíbila myšlenka podpory mladých talentů, i to, že se Kolowrátek nezaměřuje pouze na jeden směr, ale pomáhá tam, kde je třeba,“ odpovídá D. Pecková a přibližuje i repertoár: „Zazpívám svůj oblíbený písňový cyklus, myslím, že ačkoliv patří mezi díla 2. poloviny 20. století, je to neobyčejně zpěvné dílo, které vás provede lidovou písňovou tvorbou po celém světě během patnácti minut.“

Jiří Bárta hrál pro Kolowrátek už několikrát, naposledy jako host festivalu Mladá Praha, jehož je Kolowrátek partnerem, před dvaceti lety ostatně právě na tomto festivalu začínal svou uměleckou kariéru. „S nadací mě před lety seznámil můj dlouholetý přítel klavírista Norbert Heller. Osobně mám pocit, že účast na podobných benefičních akcích dává mé koncertní činnosti nový, hlubší smysl. A nadační činnost Kolowrátku za podporu určitě stojí,“ říká Jiří Bárta. A proč vybral do programu benefice Variace na rokokové téma P. I. Čajkovského? „Čajkovskij je romantik s velkým R a v Rokokových variacích se mu podařilo skloubit líbezné melodie, vtip, melancholii i nástrojovou virtuozitu. I proto je tato skladba tak oblíbená u posluchačů i interpretů.

Výtěžek benefičního koncertu je určen na podporu činnosti Nadačního fondu Maximiliana, Francescy a Dominiky Kolowrat-Krakovských Kolowrátek. „Dlouhodobě se zaměřujeme především na handicapované děti a mladé umělce, kteří potřebují pomoc k rozvinutí svého talentu. Máme velkou radost, když se podaří změnit konkrétní osudy k lepšímu,“ říká JUDr. Dominika Kolowrat-Krakovská.

Vstupenky v pokladnách Národního divadla a obvyklých předprodejích.

Připravila: Zuzana

Foto: Archiv

13.3. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků