Shopping

Dámské sportovní oblečení vám pomůže setrvat u sportovních aktivit

Sbírání kytiček

Po novém roce se mnoho lidí rozhodne, že bude žít zdravěji a pustí se do sportování a úpravy jídelníčku. Znáte staré dobré pořekadlo, že připravenému štěstí přeje?

Platí to totiž i v tomto případě. Ti, kteří se připraví, vydrží a skutečně dosahují svých cílů. Zatímco jedinci, kteří se vrhnou do něčeho po hlavě a bez přípravy, brzy končí. A jak s tím vším souvisí sportovní oblečení? To si hned prozradíme.

Už jen taková sportovní podprsenka může být tím, co vám hodně usnadní sportování. Zkuste si vzít klasickou podprsenku a jít běhat nebo skákat přes švihadlo. Obě tyto aktivity jsou výtečné jak pro posílení celého těla, tak shazování přebytečných kilogramů. Když srovnáte sport v klasické podprsence a té sportovní, pocítíte ihned ten rozdíl. Prsa drží na svém místě, nemáte tendenci se hrbit, významný pocit komfortu. Tudíž už jen to, že se necítíme při nějakém sportu zrovna nejlépe, díky nevhodnému oblečení, může rozhodnout o výsledku. Zda setrváme nebo s tím sekneme.

Sportovní oblečení může být klíč k úspěchu

Dalším takovým bonusem je i lepší sebevědomí a dobrý pocit, že se líbím sama sobě. Možná už jste se setkaly milé dámy s tím, že se mnohé sportovkyně hezky oblékají a pokládaly jste si otázku, proč se tak fintí, když se jde zpotit. Protože i během cvičení chce řada žen vypadat hezky. Podnítí to jejich touhu po sportu ještě víc. Ať už si jdete zaběhat nebo zvedat železa do posilovny, jezdit na kole, bruslích či skákat přes švihadlo. Chlapi to patrně tak neřeší, i když nepamatuji si, že bych kdy viděla ve sportovním centru někoho s vytahanými tepláky a zapraným tričkem. Všichni se chtějí cítit komfortně i během sportování.

V podstatě není ani úplně fuk, do čeho se člověk potí. Tady se vyplatí zmínit, že ať už pánské nebo dámské sportovní oblečení by mělo být z kvalitních materiálů, aby se předešlo opruzeninám a odřeninám, kdy něco na zpoceném těle drhne – například ramínka či kostice a jiné výztuže od klasické podprsenky. Sportovní oblečení nese svůj název z nějakého důvodu a není to náhoda. Z toho jasně vyplývá, že oblečení určené pro sportovní aktivity přináší pocit komfortu a navíc zlepšuje váš výkon.

Vhodné oblečení rozhodne také o výsledku

Pokud si budete muset během cvičení neustále natřásat prsa zpět do košíčků či potahovat ramínko, bude vás to brzdit a otravovat. Jestliže však budou prsa držet na svém místě, nehrozí, že každou chvíli vyskočí z košíčku, pak vás bude sportovní aktivita víc bavit a dáte do ní více energie.

Už jsem se setkala také se smíchem u lidí, když si muž na běh nebo cyklistiku oblékne pánské leginy. Zatímco ty dámské jsou úplně v pořádku. Smějí se většinou ti, co o sportu nic neví. Některé oblečení je navrženo tak jak je, kvůli odporu vzduchu a aby běžec či cyklista mohl podávat lepší výkony. Anebo pro větší komfort při jízdě na kole – už vás určitě někdy bolel z kola zadek, tedy ze sezení na sedátku. Některé cyklistické oděvy právě na tohle myslí.

Zatímco vlající tepláky by mohly sportovce brzdit, leginy mu umožní dosáhnout lepších výsledků. Pokud někdo běhá 2x týdně, asi tohle řešit nebude. Ale než se začnete smát, zjistěte si více o sportu a oblečení. Jsou i tací, co si čas hlídají a sportují závodně.

Sportovní leginy nejsou jediné, koho se to týká. Dalším sortimentem je sportovní obuv, která by se měla lišit podle toho, zda se jedná o aktivity prováděné v budově nebo venku. Zda chci jezdit na kole, běhat nebo dělat dřepy s činkou na zádech. Zkrátka ke sportování patří i sportovní oblečení. Myslíte-li to se sportováním vážně, nakupte si základní sportovní oblečení. Což je podprsenka, top, tílko či tričko, leginy, šortky, mikinu či bundu, také kalhotky a ponožky. Určitě to má smysl.

Komerční prezentace

Zdroj informací: Astratex
Zdroj fotografií: Astratex
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků