Kultura

David Koller versus Agon orchestra

Již 26. března zahájí David Koller a jeho kapela v pražské Státní opeře minisérii tří vystoupení s názvem „ Koule.cz uvádí David Koller versus Agon Orchestra “, na kterých vystoupí společně s komorním orchestrem specializujícím se na soudobou hudbu Agon Orchestra, dále s violoncellistou Jiřím Bártou a čerstvě oceněnou zpevačkou roku na Cenách Anděl 2012 Lenkou Dusilovou.

Agon Orchestra pod vedením dirigenta, skladatele, šéfa orchestru plzeňské opery a také producenta posledního alba Davida Kollera „Teď a tady“ Petra Kofroně již několikrát spolupracoval s rockovými muzikanty, zejména alternativní scény (například Filip Topol nebo The Plastic People of the Universe).

Petr Kofroň k chystaným koncertům uvádí: „Sraz dvou myšlení – rockového a soudobé vážné hudby, vyjmout něco z rockové písně a postavit na tom něco jakoby ze současné vážné hudby a zároveň prezentovat současnou vážnou hudbu – většinou urousanou – s rockovým feelingem, nejde tedy o písně v obvyklém hávu s lesem krásných houslistek, ale spíše o souboj rockové kapely, kterou se snaží dravostí, divokostí a možná bláznovstvím „přehrát“ soubor „klasických“ nástrojů. Navíc v řadě cover verzí vystoupí Jiří Bárta, takže posun bude ještě větší, protože spíše půjde o violoncellový koncert v doprovodu rockové kapely a orchestru.“

Společně s Lucií už David Koller kdysi s klasickými muzikanty spolupracoval, ale tyto koncerty by měly být podle hlavního protagonisty hodně odlišné. „Ve skutečnosti půjde o jiný koncert, protože tehdy jsme měli smyčcový orchestr a velký sbor. A teď máme celý zmenšený symfoňák, což znamená, že vedle smyčců budou znít i dřeva, dechy, více bicích, sampler plus naše kapela, která má sedm členů. Takže ten zvuk bude úplně jiný. Navíc to celé píše člověk, který má za sebou naprosto odlišné práce,“ řekl k tomu David Koller v rozhovoru pro Deník.

V roli hosta se na všech koncertech představí i Lenka Dusilová. „Kromě skladeb typických pro naše spojení s Davidem jsem navrhla, zda by David neměl chuť zkusit i nějakou skladbu z mé aktuální desky Baromantika. David si nakonec vybral skladbu Mrazy, čímž mě velmi potěšil. Myslím, že tahle skladba by měla velkému tělesu slušet. Jsem zvědavá, jak skladba v aranžmá Petra Kofroně ve výsledku vyzní,“ těší se na koncerty zpěvačka.

Návštěvníci koncertů „ Koule.cz uvádí David Koller versus Agon orchestra “ v Praze, Brně a Plzni se mohou těšit na známé hity Davida Kollera v symfonické podobě, která díky renomé hlavních protagonistů bude hodně vzdálena mělké spolupráci obvyklé u rockových muzikantů a těles z žánru vážné hudby.

Termíny koncertů:

  • 26.03. Praha – Státní opera Praha – Vyprodáno
  • 01.04. Brno – Janáčkovo divadlo – Předprodej vstupenek: v pokladně divadla a v síti www.ticketpro.cz 
  • 05.04. Plzeň – velká Synagoga – Vstupenky jsou k dostání v předprodeji Plzeňská Vstupenka


Připravila: Zuzana
foto: Ondřej Pýcha
21.3. 2012 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků