Krása

DIDRIKSONS1913: funkční oblečení slaví už 100 let

V roce 1913 si Hanna a Julius Didrikson otevřeli Oilskin továrnu na výrobu vysoce kvalitních nepromokavých oděvů pro rybáře. V rybářské vesnici Grundsund na západním pobřeží Švédska si rybáři mohli obléknout první výrobky této značky. Od té doby prošel Didriksons dlouhou cestou vývoje, inovací, a to nejen v oblasti funkčnosti, ale zejména v komfortu a designu.

Výroční Heritage kolekce

 

Ke stoletému výročí připravil DIDRIKSONS1913 výroční “Heritage” kolekci, která spojuje historii a tradici značky s novodobými trendy v oblasti materiálů, střihů a designu. Celá kolekce je spojena pomyslnou červenou linkou, kterou tvoří výroční razítko. Razítko jako designový doplněk všech produktů této retro kolekce, která je imitací rybářského oblečení, které se nosilo ve Skandinávii v minulosti.


Nejsme jenom do deště

 

Důležitým mezníkem ve vývoji značky je uvedení URBAN kolekce, která v současné době představuje skoro polovinu nabízených produktů. Lidé se chtějí pěkně a moderně oblékat, ale očekávají i komfort. Proto outdoorová móda dorazila do měst a s ní spoustu nových trendů – lesklé materiály, prošívané bundy nebo vesty, které se hodí skoro pro každou příležitost, nebo polodlouhé funkční kabáty, které zajistí dostatečný komfort i v méně příznivém počasí. K tomu samozřejmě svěží jarní barvy a nezbytné doplňky – funkční dámské tašky. Můžete vypadat trendy a přitom se cítit pohodlně za každého počasí.


Roman Vojtek – již třetí sezónu tváří značky

Značku DIDRIKSONS1913 si pochvaluje i Roman Vojtek, známý herec a nadále tvář značky DIDRIKSONS1913. Produkty Didriksons se staly součástí jeho života.
„Vyhovuje mi zejména spojení mých požadavků na design, komfort, ale také funkčnost produktů. A to produkty Didriksons bezesporu splňují,“ doplňuje Roman. Nejen na hory, ale především do města, při každodenní cestě do práce, nebo na procházku městem, tam míří kolekce Urban.


Nové trendy a materiály

Nová jarní kolekce DIDRIKSONS1913 je obohacena o nové materiály, které s sebou přináší zejména vyšší komfort při nošení. Jedná se o Tencel a organickou bavlnu. Jsou to naprosto přírodní materiály, velice příjemné, odolné vůči bakteriím, navíc šetrné k životnímu prostředí (100 % rozložitelné) a přitom funkční.
Jsou použité u trik a kraťasů z výroční „Heritage“ kolekce – Skafto, Lage, Bonden nebo také v outdoorové a juniorské řadě – trika Skyline a Woodline.

Nezaostává ani outdoor. Jarní kolekci obohatil u vybraných modelů (pánská bunda Maxwell, bunda Cascade) nový YKK Aquaguard zip, který zajistí dokonalou odolnost vůči vodě. Další novinkou outdoorové kolekce je impregnace povrchového materiálu bez použití fluorovaných uhlovodíků – impregnace FC Free (vyhlášený set Tigris, softshellové kalhoty Trickett, lehká softshellová bunda Nante nebo bunda Cascade), a tudíž šetrná k životnímu prostředí.


Trendy v oblékání dětí a teenagerů

 

Jarní kolekce KIDS DIDRIKSONS1913 opět zaujme svou pestrostí a propracovanými detaily. Funkčnost však zůstává na prvním místě. Nevšednost oblečení je dalším neméně důležitým faktorem při výběru dětského oblečení – zaujmout a přitom zachovat tradici, to je DIDRIKSONS1913!V nabídce nechybí nové modely v kolekci „oblečení, které roste s dětmi“, která umožňuje prodloužit rukávy a nohavice o jednu velikost.


JUNIORSKOU kolekci na jaro obohatí modely pro teplejší jarní a letní dny – kraťasy Preda a trika Woodline z organické bavlny a Tencelu – kvalitních, příjemných materiálů ve svěžích jarních barvách.

Rok 2013 slibuje pro značku Didriksons hodně dění a očekávání, proto neváhejte a vyzkoušejte tradiční osvědčené produkty. Podívejte se na novou kolekci.

Aktuálně se můžete podívat na www.didriksons1913.cz a www.facebook.com/didriksons.

Film ke stoletému výročí si můžete prohlédnout zde.

 

Komerční prezentace
Foto: DIDRIKSONS1913
27. 3. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků