korekce dioptirii

Úvodní stránka Diskuze Hlavní fórum korekce dioptirii

 • Toto téma obsahuje celkem 16 odpovědí. Do diskuze (11 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Masri a poslední změna proběhla před 8 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 16 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #71334
   Masri
   Účastník

   Ahoj vím že je to diskuze starši ale přesto zkusim štěstí a zeptam se na kolik Kč příjde operace šedého zákalu obou očí , a zda se tato částka platí i pokud na operaci vyšle přímo lékař a není to na žádost pacienta? A zda byste mi doporučili kliniku Gemini

  • #71333
   Lukas28
   Účastník

   Ahoj já jsme už na opareci byl, taky mě řikal doktor že tam je rizikoho kvuli te širši zornici a že mužu vidět za šera huř, ale nakonec se to nestalo. Dodržel jsem rekonvalescenci a po 5 týdnech od operace jsem mohl v klidu řidit i v noci 🙂 Do dnes jsem bez problému

  • #71332
   ada.44
   Účastník

   Tak sem předevčírem podstoupila vstupní vyšetření na Oční klinice v Brně. Kromě jedné mám všechny parametry takové, že vyhovují operaci. Jediná je nevyhovující a to jsou velmi široké zornice-8,7 mm a 8,5 mm. Lékařka mi říkala, že je to individuální, ale že za šera budu po zákroku špatně vidět, budu citlivější na oslnění (ale záleží na mé citlivosti). Nicméně ráda si poslechnu zkušenosti co a jak. Je to dost peněz na to, abych na tom byla v noci a za šera hůř, než nyní s brýlemi. Chtěla bych se zeptat, jestli si někdo již nechal udělat zákrok s takto širokými zornicemi a jak vidí v současnosti?

  • #71331
   PetraSe
   Účastník

   Ahoj, já mám 36let, měla jsem 4dioptrie a mám zasebou dva porody. Na laserové korekci jsem byla před půr rokem a vidím tak, jak nikdy před tím. Štve mě, že jsem se nerozhoupala dřív Za sebe doporučuji, zákrok trval pár minut, bezbolestně, za pár hodin oči přišly k sobě, tak bolest veliká, ale druhý den už úplně pohoda. Ještě si kapu do očí kapičky, protože jsou sušší, než před korekcí a jsem citlivější na sluneční světlo, ale to se prý tak do roka upraví. A i kdyby ne, tak to není nijak omezující, rozhodně jsem ráda, že už si nemusím cpát do očí čočky. Jinak byla jsem v Gemini ve Zlíně.

  • #71330
   DanisA
   Účastník

   Zdravím, zajímámse o laserovou operaci, tak jsem se chtěla zeptat jaký měli přístup a kdes byla, jestli v Praze? Četla jsem nějaké diskuze a všude doporučují Gemini ve Zlíně, ale pro mě z Prahy je to dálka a na to že se pak má stále jezdit na kontroly tak bych radši šla tady někde v Praze.

  • #71329
   hanule69
   Účastník

   Můj malý syn má vrozený šedý zákal – od narození má v oku šedou tečku, která je patrná na první pohled. Zatím jsme se operaci a výměně čočky vyhli, ale bohužel ji to v budoucnu nemine, ale spši bych asi počkala až bude větši no nevim doktor nas do toho zatim netlači ale zas aby z toho pak neměl problemy. Co vy, jaky mate názor?

  • #71328
   Luckias
   Účastník

   Moje vada – tupozrakost – operovat nelze. Takže nosím brýle již 51 let a zvykla jsem si. Bez nich se necítím dobře. A vidím blbě do dálky i na blízko, a to i s brýlemi. Bohužel mám i dost velký rozdíl v dioptriích mezi očima, takže ty brýle jsou taková z nouze ctnost, jinak to udělat nešlo. Ale pokud se to nebude horšit, jsem s tím smířená, že zrak jako ostříž mít nikdy nebudu.

  • #71327
   Lukas28
   Účastník

   Ahoj já jsem byl na operaci je to zhruba rok.Je mi 31 a byl jsem v Brně v Gemini-gemini.cz,a musím říct,že to bylo dobré rozhodnutí.Vidím jako dříve barvy jsou zas syté a poznam člověka na 100 metru o tom se mi předtím mohlo jen zdát.Před tím sem nepoznával lidi ani na 10metrů.Jen chce dodržovat rady lékařů,marodit,a nechvátat do práce a být trpělivý

  • #71326
   Masri
   Účastník

   Ahoj, chtěla bych názory od lidí, kteří podstoupili laserovou operaci očí. Ano či ne? Zbavili jste se natrvalo brýlí? Ve kterém zařízení operace proběhla? Jaká byla cena?Já mám 34 let, 4 dioptrie na obou očích, zrak se již 10 let nezhoršuje. O operaci už dlouho přemýšlím a váhám. Co poradíte?

  • #71325
   kleer
   Účastník

   Když s tim teda máte zkušenost podělite se o průběh a tak? Přitel se na to chysta ale ja si tim teda nejsem vůbec jista….

  • #71324
   DanisA
   Účastník

   Byla jsem na operaci loni v červnu v Gemini-Zlín, měla jsem vysoké dioptrie, nosívala jsem kontaktní čočky, dnes po operaci vidím bezvadně, pokud jsou peníze, doporučuju- mě to pozvedlo kvalitu života

  • #71323
   GabcaB
   Účastník

   já jsem si je objednávala z optikdodomu.cz, objednávám si tam brýle vždy, ale tahle akce mi opravdu přišla vhod 🙂

  • #71322
   Alisel
   Účastník

   tak přesně něco takového potřebuji 🙂 můžu se zeptat, kde jsi na tu akci narazila?

  • #71321
   GabcaB
   Účastník

   já jsem si teď kupovala takhle brýle v akci 1+1 zdarma a musím říct, že se mi to fakt vyplatilo 🙂

  • #71320
   Alisel
   Účastník

   Ahoj, potřebovala bych pro dceru koupit dvoje brýle, jedny na sport a druhé do školy atd. Nevíte kde nejlevněji bych sehnala?

  • #71319
   Hana Jiřišťová
   Účastník

   korekce – byla jsem před 17 lety – 8,5 dioptrií na obou očích na 0, ale teď na pravém oku 1,5 dioptrie na dálku – stojí to za to…..

  • #71318
   ada.44
   Účastník

   Dobrý den chystám se na vyšetření na kliniku Gemini. Zajímají mě zkušenosti tech co už jste takovou operaci prodělali něco, jsem sice četla na stránkách kliniky http://www.gemini.cz/zakroky/operace-oci-laserem/ ale přece jen osobní zkušenost mi přijde cenější

Aktuálně je na stránce zobrazeno 16 vláken odpovědí
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.