operace očí

Úvodní stránka Diskuze Hlavní fórum operace očí

  • Toto téma obsahuje celkem 16 odpovědí. Do diskuze (10 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel PetraSe a poslední změna proběhla před 8 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 16 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #71609
      PetraSe
      Účastník

      hojky,taky jsem byla krátkozraká-3 dioptrie na obě oči.Na laseru jsem byla v roce 2008 ve Zlíně,je to tedy 7 let a vidím pořád stejně skvěle,stáhli mi to na nulu,u očního vidím i ty nejmenší písmenka,takže jsem velmi spokojena.Ani jsem nečekala,že mi to tak dlouho vydrží

    • #71608
      hanule69
      Účastník

      Ahoj, já jsem na operaci byla před Vánocema, takže ti můžu za čerstva popsat svoje dojmy. Měla jsem 3,25 a 3,75 dioptrie na dálku, takže taky to nebyla žádná extra nutnost, ale brýle mi prostě vadily. Operace jako taková mě nebolela vůbec, jediný nepříjemný byl velký tlak na oko, při přisátí té speciální čočky, ale to trvá asi 15 sekund. A pak když to přišlo k sobě, tak to bylo, jako bych měla spadlou řasu v oku nebo špatně nasazenou kontaktní čočku, nepříjemný, ale přímo bolest to nebyla. Jinak druhy den mi trochu vadilo ostre světlo, ale do dalšiho dne už se to srovnalo a dneska jsem bez problému.

    • #71607
      Luckias
      Účastník

      Ahoj všeobecně plati že tyden před vyšetřenim a tyden před operaci 🙂

    • #71606
      ada.44
      Účastník

      Je pravda že před zákrokem nesmiš nosit nějaký čas čočky?

    • #71605
      Luckias
      Účastník

      Podstoupila jsem laserovou operaci v Gemini asi před měsícem a naprosto v pořádku. Cca od 12ti jsem nosila čočky a teď už nemusím nic řešit. Na klinice byli příjemní a moje otázky mi zodpověděli, takže můžu jen doporučit.

    • #71604
      DanisA
      Účastník

      Ahoj já jsem se rozhodla pro operaci laserem, ze 4 dioptrii je najednou nula. Žádné problemy ani komplikace nebyli, doktor (byla jsem v Gemini v Brně) mi vše vysvětlil takže i zákrok proběhl v naprostem klidu 🙂 Osoboně mužu řict že bych do toho šla znovu 🙂

    • #71603
      Lukas28
      Účastník

      Ahoj to já jsem byla na laserové operace před 5-6 lety – obě oči 26.000,- Kč. Původně jsem měla 8,5 dioptrie na každém oku. Šlo o kliniku v Brně. Operaci doporučuji – říká se, že by se měla stihnout do 40 let a já byla právě v 35 letech

    • #71602
      ada.44
      Účastník

      Náš vnuk když mu bylo 18 let, tak jsme se rozhodli mu věnovat peníze na operaci očí. Dostal 20 000 tisíc s tím, že zbytek uhradí jeho rodiče. Před vánočními svátky se operace uskutečnila v Gemini ve Zlíně. Když se ráno probudil a hleděl z okna na druhou stranu ulice, byl velice udiven, že vidí na protějším baráku i popisné číslo. Byl nadšený a když nám toto všechno vypracoval, říkal, že se vlastně po druhé narodil, ale s tím, že vidí. Nyní se rozhoduje manžel, že na tuto operaci také půjde, aby mohl posoudit jaké to je, vidět všechno velmi dobře a hlavně do dálky.

    • #71601
      ada.44
      Účastník

      Zrovna taky už nějakou dobu o této operaci uvažuju, vzhledem k tomu, že mám na každém oku 6 dioptrií a stále se mi zrak zhoršuje mi asi ani nic jiného nezbývá. Koukala jsem se na nějaké kliniky a asi už jsem si vybrala gemini.cz. Jediné co je problém je to, že se k tomu nemužu dokopat….

    • #71600
      Lukas28
      Účastník

      Já mam zkušenost se zákrokem skrz šedy zakal, trvá tak do 15 minut a je to zcela bezbolestný. Provádí se v místním znecitlivění kapkami. Při zákroku chirurg odstraní čočku s šedým zákalem a nahradí ji čočkou umělou. Oko je do druhého dne zakryto sterilní náplastí. Případná operace druhého oka probíhá obvykle do 14 dnů.

    • #71599
      kleer
      Účastník

      Mě trvala operace taky asi tak 10 minut. Geminy doporučuju protože ted mají i slevu tak mrkněte na gemini.cz

    • #71598
      Hana Jiřišťová
      Účastník

      Také jsem byla na laserové operace před 17 lety – obě oči 26.000,- Kč – teď mi našli na jednom oku 1,5 diptrie na dálku.
      Původně jsem měla 8,5 dioptrie na každém oku.
      Klinika byla v Holešovicích a teď je někde u Thomayerovy nemocnice.
      Operaci doporučuji – říká se, že by se měla stihnout do 40 let a já byla právě ve 40 letech.

    • #71597
      Eva Švarcová
      Účastník

      Moje kamarádka měla tupozrakost,podrobila se operaci v Teplicích v lázních,kde jsou vynikající lékaři.Měla pojišťovnu ministerstva zdravotnictví a nepatila nic.Operace trvala 15minut.Dnes vidí jako rys.

    • #71596
      DanisA
      Účastník

      Mám zkušenost s operací šedého zákalu, protože jsem se podrobila tomuto zákroku v květnu letošního roku. Bylo to v Brně v Gemini a je to velmi jednoduchá operace, která trvá jen krátce. První oko bylo hotové za 15 minut a na druhé jsem byla objednaná za 14 dní a tam to bylo jenom pět minut. Bylo to pro mě příjemné a pokud tu operaci potřebujete, tak se vůbec nerozmýšlejte a podrobte se jí. Po pár týdnech budete překvapena, jak krásně budete vidět. Držím Vám pěsti

    • #71595
      kleer
      Účastník

      Zdravím ja jsem zas četla že to s tou rekonvalescenci je dost individuální. Ale jak řika majak určitě by se to nemělo uspěchat a radši regenerovat dýl než pak litovat zbrklosti..

    • #71594
      ada.44
      Účastník

      Ano já jsem se zbavila brýlí na vždy 🙂 dioptrie mi z 5 stáhli na nula a už to je asi 3 roky co jsem po operaci?

    • #71593
      Masri
      Účastník

      Ahoj, chtěla bych názory od lidí, kteří podstoupili laserovou operaci očí. Ano či ne? Zbavili jste se natrvalo brýlí? Ve kterém zařízení operace proběhla? Jaká byla cena?Já mám 34 let, 4 dioptrie na obou očích, zrak se již 10 let nezhoršuje. O operaci už dlouho přemýšlím a váhám. Co poradíte?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 16 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.