Bydlení

Domov v listopadu podle Feng Shui: prospěje nám teplo a energie ohně

Venku je nepříjemná zima, pronikavý chlad, vše prostupující vítr, brzy tma. To nejsou energie, ve kterých chceme trávit moc času.

Listopadové energie

S listopadem přichází vláda zimy a energie vody. Ta přináší nebezpečný chlad, který vše živé oslabuje a ničí. Proto se v celé přírodě vše stahuje dovnitř a dolů (např. u rostlin do kořenů, některá zvířata zalézají do svých nor k zimnímu spánku apod.). Proto je energie vnitřku v zimě tak důležitá. Vytváří ty nejlepší podmínky pro to, abychom bez ztráty energie přečkali nepříznivé podmínky vnějšku – tedy přicházejícího a působícího chladu.

I my bychom se v zimním období měli více zdržovat uvnitř. Proto bychom si měli správně nastavit i interiér našeho domova a vybírat si ta správná místa, kde trávíme více času. Velkou část svého života strávíme v prostorách našeho domova. A tomu bychom měli v zimě věnovat opravdu velkou pozornost. Náš domov je místem, díky kterému si v životě udržujeme svoji životní rovnováhu. Díky této rovnováze si udržujeme silnou energii.

Energie domova

Abychom vyrovnali působení nebezpečného chladu, musíme si doma vytvořit prostředí, které bude působit teple a příjemně. Proto bychom měli do interiéru vložit co nejvíce energie ohně. Můžeme to udělat např. tím, že si doma zapálíme skutečný oheň – např. krb, krbová kamna, svíčky, vonné tyčinky apod. Do prostoru, kde rádi odpočíváme si můžeme dát příjemné teplé deky ideálně v teplých barvách (odstíny červené či oranžové).

Nejpřirozenější energii tepla domova vytvoříte teplým jídlem. Proto je důležité, abyste v období chladu co nejvíce doma vařili a pekli. Vůně teplého jídla a teplo při vaření vytvářejí krásné energie ohně vašeho domova.

Teplo také zvyšují různé materiály. K energii ohně patří např. kožešiny. Vše co je „chlupaté“. Využijete teplé „chlupaté“ deky apod.

Vytvoříme si měkké prostředí, místo si „obložíme“ polštářky, uvaříme si horký čaj nebo svařené víno a budeme vnímat jeho teplou vůni. Využít můžete i aromaterapii, kdy svůj domov provoníte teplými vůněmi – např. skořice.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí, lektor Feng Shui Jiří Čerňák
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků