Dovolená jako noční můra? Nenechte si všechno líbit!

Těšíte se, jak si užijete dovolenou, ať už se chystáte kamkoliv? Jistě, kdo by se netěšil. Čeká vás několik dnů volna s lidmi, které máte rádi, nebo třeba jste i jen single, to nemusí být na závadu. Na škodu by ovšem bylo, kdybyste si objednali služby – které vás ale nečekají.

Titulka pro: Dovolená jako noční můra? Nenechte si všechno líbit!
Zobrazit fotografii v galerii

Každý jsme jiný: někdo se raději vydá za hranice všedních dnů na vlastní pěst, a jiný zase dává přednost jistotě, tedy objednaným službám. Co však dělat, když se to, co vám slíbila cestovní kancelář, neplní?
 

Romantický výhled - na staveniště

V katalogu se avizoval pokoj s balkonem, a vy ho nemáte, věděli jste, že máte bydlet v hotelu XYZ u pláže, a najednou vás přesunují do hotelu ZYX, klterý je od pláže pěkně daleko. A což terpve orientace pokoje, slibovali vám výhled na moře, a za ten se vždycky platí víc, a z vašeho okna/balkonu je k vidění hlavně staveniště? To jsou jen některé nemilé situace, s nimiž se můžete setkat.


Hlavní rada v těchto i mnoha dalších případech zní – okamžitě řešte to, co se vám nelíbí a je evidentně v rozporu s tím, co jste si zaplatili.
 

Na koho se obrátit

Neřešte nedostatky s recepční hotelu ani si nevolejte jeho ředitele. Naopak zavolejte delegátovi své cestovní kanceláře – to je váš partner pro jednání. Jemu vysvětlete, co se děje, a po něm žádejte nápravu. Právě cestovní kancelář odpovídá i za nesplnění povinností, které způsobili jiní dodavatelé služeb. V případě podstatných vad a nemožnosti je odstranit můžete dokonce požadovat okamžitý návrat, a to na náklady cestovní kanceláře. A protože nelze vyloučit, že vám delegát nevyhoví, není od věci se na potenciální potíže připravit předem. Třeba tím, že si zajistíte telefonickou konzultaci právního poradce ze služby typu Rodinný právník, který vám poradí, když jste obrazně řečeno „v koncích“.
 

Co je psáno, to je dáno

Pokud se vám daný problém povedlo vyřešit ústně, gratulujeme. Ale třeba také ne. Pak byste měli o problému sepsat záznam, optimálně s delegátem cestovní kanceláře. Jestliže to z jakéhokoliv důvodu není možné, poté se obraťte na recepci hotelu. Rovněž si pořiďte průkaznou fotodokumentaci nevyhovujících podmínek, zaměřte se na každou, byť i zdánlivou drobnost, jež se liší od toho, co mělo být. Pro jistotu se domluvte i s dalšími účastníky zájezdu, aby vám situaci dosvědčili.

Jakmile dorazíte domů, co nejdříve znovu písemně reklamujte zájezd u cestovní kanceláře, nejpozději do jednoho měsíce. Měli byste žádat slevu z ceny zájezdu nebo náhradu škody, případně i náhradu újmy za narušení dovolené. Abyste opravdu uspěli, znění reklamace je rovněž vhodné konzultovat s právním poradcem.

Připravila: Marcela
Foto: iStock
2. 7. 2015

DISKUZE K ČLÁNKU

1

Já teda cestovkám moc nevěřím. Myslím si, že nejlepší je jezdit na dovolenou na vlastní pěst. Jsou s tím sice větší starosti ohledně zařizování atd, ale aspoň si tak člověk zařídí dovolenou přesně podle svých představ. My třeba letos byli v Itálii a měli jsme docela problémy se sháněním ubytování. Když jsem si zkoušela hledat ubytování Itálie tak jsem bohužel moc štěstí neměla. Nakonec se mi ale podařilo najít jeden moc pěkný apartmán za slušnou cenu, který nebyl daleko od moře, takže naprosto ideální.

ODPOVĚDĚT

2

no ted se asi dlouho nikam nepodíváme

ODPOVĚDĚT

1

Tak takové tipy se určitě hodí. Díky mockrát. Já si myslím, že pokud se člověk chce vyhnout komplikacím na dovolené, tak je určitě dobré mít cestovní pojištění. Pojišťoven u kterých lze u nás cestovní pojištění sjednat je hned celá řada. Já mám například velmi dobré zkušenosti s touto: https://www.ervpojistovna.cz/

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (3 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Soutěž o cestovní bavlněné podkolenky Avicenum TRAVEL 310

Soutěž o cestovní bavlněné podkolenky Avicenum TRAVEL 310

Léto je období dovolených. Zahraniční cesty jsou lákavé a celkem snadno se smíříme s dlouhými...

Cestování jako životní styl

Cestování jako životní styl

Není tajemstvím, že cestování právě zažívá obrovský boom a láká velkou většinu z nás. Není...

Jak na cestování se psem

Jak na cestování se psem

Chcete vyrazit za hranice všedních dnů společně se svým čtyřnohým kamarádem? Dnes už to není...

Titulka pro: Rodičovské dilema: Vozit, nebo nosit?

Rodičovské dilema: Vozit, nebo nosit?

Když přijde na dětské vybavení, mají dnešní rodiče nespočet možností. Jak si ale mezi nimi...

Titulka pro: Mobilní aplikace na cesty. Které spolehlivě užijete?

Mobilní aplikace na cesty. Které spolehlivě užijete?

Chystáte se na krátkou dovolenou nebo už řešíte delší letní odpočinek? Pokud je vám blízké...

Jak přežít cestování dálkovým autobusem

Jak přežít cestování dálkovým autobusem

Tak hurá, rozhodnuto, dohodnuto. Auto tentokrát zůstane doma a my vyrážíme autobusem. Před námi je...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

VÝROČÍ

Ahojky :) Měla bych dotaz… Zajímalo by mě, co svým chlapům ...

OBLEČENÍ

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat... Obchody zavřený se ...

KÁVA

Ahojky, tak nějak by mě zajímalo, jak máte nejraději kávu? ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz