Volný čas

Drahé kameny: Jak využít jejich sílu

Sbírání kytiček

Od počátků světa jsou němými svědky života na Zemi zdánlivě neživé bytosti – kameny. Nejen rostliny a živočichové, ale i kameny můžeme považovat za živé bytosti, i když jejich životní projevy jsou námi navenek nezachytitelné. Kameny jsou stejně jako stromy a rostliny nedílnou součástí přírody a mohou naše životy obohatit o informace za staletí získané.

Jejich čas je úplně jiný než čas lidský, a proto je často vnímáme jen jako krásně předměty. Pokud se jimi ale začneme zabývat blíž, zjistíme, že zdání klame. 

Naše životní cesty se ubírají různými směry, ale před hektikou dnešní doby umí málokdo uniknout. Kameny nám můžou pomoci přinést do našich životů klid a rovnováhu. V případě, že se rozhodnete vyzkoušet schopnosti a dary, které Vám nabízí kameny, pojďme se společně podívat, jak pro sebe vybrat ten pravý.

Rad, který kámen, kdy a na jakou obtíž použít, najdete spoustu

Často si tyto informace dokonce mohou protiřečit. Zkuste tedy zůstat v jednoduchosti a věřit své intuici, která Vás na správný kámen navede. 

Každý kámen má své osobité a výjimečné poslání, stejně jako my lidé. Chceme-li dobře využít možností, které nám jednotlivé kameny nabízí, měli bychom při výběru postupovat stejně jako při výběru partnera. Kámen nám na první pohled musí být sympatický a něčím nás zaujmout, teprve pak můžeme využít jeho síly pro podporu či získání zdraví a duševního klidu.

Dokonce je velmi pravděpodobné, že preference kamenů se bude v různých obdobích života lišit a váš výběr bude ovlivněn problémem, který aktuálně řešíte, ať už zdravotním, psychickým nebo jiným. 

A teď pojďme blíže poznat některé z kamenů:

Růženín

Jedním z nejvhodnějších kamenů pro dnešní dobu je růženín – už jeho barva napovídá, že je kamenem lásky. A láska nám dnes opravdu často chybí. Růženín nás naučí také lásce sami k sobě, protože přiznejme si, tam máme hodně často velké rezervy. Pomáhá otvírat naše srdce a probouzí něhu, mírnost a nesobeckou lásku. Harmonizuje vztahy v našem okolí.

Ametyst 

Dalším kamenem, který mimo jiné výborně doplňuje působení růženínu, je ametyst. Můžeme ho považovat za ochranný kámen. Ochranné kameny nás chrání před negativními vlivy z okolí. Ametyst nám pomáhá napojit se na naši intuici a navrací nám vnitřní klid. Zahání stres a strach, pomáhá s nespavostí.

Chalcedon 

Jedním z velkých problémů dnešní doby je komunikace. Při problémech s vyjadřováním nebo trémou při projevu na veřejnosti sáhněte po chalcedonu, který je nazýván také kamenem řečníků. Je to také kámen zlepšující mezilidské vztahy.

Nefrit

Dalším „ochranným“ kamenem známým už od dávných dob je nefrit. Jeho název je odvozen od řeckého slova „nephros“ znamenající ledviny. Nefrit je považován za kámen odvracející neštěstí a nehody. Uklidňuje mysl, odstraňuje křečovitost a přináší radost do života.

Vločkový obsidián 

Vločkový obsidián je kamenem „očištění“. Posiluje víru ve vlastní schopnosti a ukazuje nám cenu našich úspěchů i chyb. Učí nás zbavit se chybných způsobů uvažování. Pestrost a nekonečná škála barev, kterou se můžou kameny pochlubit, Vám zaručí, že si vybere opravdu každý.

Ať už se ozdobíte „sympatickým“ kamínkem v podobě šperku anebo ho budete nosit jako talisman v kabelce, přejeme vám šťastnou ruku při výběru.

KP

Foto: iStock

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků