Domácnost

Energie adventu a Vánoc podle Feng Shui: Kdy zapálit jakou svíčku na adventním věnci

Advent je obdobím, ve kterém přicházejí velmi silné energie spojené s Vánocemi. Jsou to svátky, které jsou v nás hluboce zakořeněné. Je to silná tradice, která trvá staletí. Přenáší se k nám přes mnoho generací našich předků.

Síla vánočních svátků není dána jen dlouhou historií a tradic křesťanství. Velmi silný otisk v nás zanechaly Vánoce našeho dětství. Vánoce mají na děti opravdu velký účinek a jejich energie se pak projevuje silně i v dospělosti. Takže vánoční svátky máme všichni velmi silně pod kůží.

Jsou to svátky spojené s příjemnými energiemi. Patří sem láska, rodina, děti, dárky, jídlo, hojnost, pohoda a štěstí. A to jsou energie, které nám rozhodně prospívají. Proto byste měli vánoční svátky využít na maximum. Tyto svátky nejsou jen o Štědrém dni. Sváteční energie začínají adventními dny.

Nejlépe se těm správným energiím daří ve správně nastaveném prostředí. Základní podporu těchto energií vytvoříte nastavením svého prostoru. Ideální je krásná adventní a vánoční výzdoba. K té již neodmyslitelně patří adventní věnce. Ty byste měli mít minimálně dva. První věnec si zavěste na své vchodové dveře. Další důležitý adventní věnec je na jídelním stole.

Jídelní stůl má velmi silné energie a podporuje atmosféru celého interiéru – tedy pokud se u něj pravidelně scházíte se svojí rodinou u rodinného jídla. Adventní věnec by měl vypadat bohatě, aby podporoval energii hojnosti, která k vánočním svátkům patří.

A protože jde o zimní sezonu, měl by také dodávat pocit tepla a útulnosti. Hojnost vytvoříte tím, že je věnec bohatě ozdoben. Pro podporu hojnosti využijte hodně zlatou barvu. Říkáte si kýč? Ano, možná, pro někoho. Ale zlatá barva opravdu vytváří energii hojnosti, takže je to jen na vás, jak moc si jí chcete podpořit.

Další důležitou energií je pocit tepla (to nám v zimě chybí). Proto by i adventní výzdoba měla energii tepla podpořit. Teplo se vytváří pomocí energie ohně, k němuž patří červená barva. I ta by měla být na adventní výzdobě hojně zastoupena. Samozřejmě nesmíme zapomenout na svíčky. I ty mají svoji symboliku a daný účel. Měly by být červené, aby vytvářely pocit tepla. Na adventním věnci mají být čtyři.

Věnec na jídelním stole nastavte tak, aby do každé světové strany směřovala jedna svíčka (tedy na východ, na jih, na západ a na sever). Svíčky začněte zapalovat postupně a to od té, kterou máte na východní straně. Východní energie je energií začátků a proto je důležité, aby právě svíčka na této straně zazářila jako první.

Každou další adventní neděli pak zapalte další svíčku –jako druhou zapalte tu na jihu, jako třetí svíčku na západě a jako poslední tu na severu. K typickým dalším adventním a vánočním „rekvizitám“ patří také vánoční hvězda. Měla by být poměrně velká a působit bohatě a zdravě. I její energie přispěje k příjemnému prožití vánočních oslav.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků