Hobby

Energie měsíce března 2021: Využijte co nejvíce vlády zajíce

Jarní energie nového roku se začínají pomalu rozvíjet a stejně tak byste i vy měli začít rozvíjet své aktivity.

Březnu vládne přátelský Zajíc a jeho příjemné energie byste měli co nejvíce využít. Je to další etapa vašeho postupu vpřed k letošnímu cíli. 

Stejně tak jako Zajíc rád vychází ze své nory a „kamarádí se“ s ostatními venku, i vy byste měli vyjít ven se svými plány a aktivitami, aby se o nich dozvědělo co nejvíce lidí ve vašem okolí. Proč je to tak důležité? Zajíc umí tzv. „networking“. Dokáže navazovat vzájemně výhodné vztahy a tím posilovat energie různých činností. Bohužel současná omezující opatření může omezit vaše kontakty s okolím. Ale i přes to využijte všech možností, které máte. 

Feng Shui nám radí, že bychom v životě neměli být na nic sami. Naopak, máme co nejvíce využívat energie okolí, abychom tak chránili své vlastní energie a zbytečně se nevyčerpávali. Proto byste v březnu měli začít využívat co nejvíce energií, které vám život přináší. 

V tomto měsíci byste tedy měli vyjít ven (v rámci současných možností, dobrou příležitostí ale může být internet a sociální sítě, využijte je co nejvíce) a navazovat co nejvíce kontaktů s těmi, kteří by vám mohli pomoci na vaší cestě k cíli. Zaměřte se na svojí cestu, a uvědomte si, co všechno na této cestě budete potřebovat. Pak začněte hledat vhodné zdroje, které vám mohou pomoci všechny vaše aktivity zvládnout.

Energie jara v březnu již budou poměrně silné. Je to energie tzv. Dřeva, které je odstředivou energií, tj. jde ze středu ven. Využijte i vy těchto energií k tomu, abyste mohli čerpat tyto silné a čerstvé energie. Otevřete nejen sebe a své energie, ale otevřete se světu jako takovému. Rozhlížejte se kolem a uvědomujte si, co všechno vám nyní přichází do cesty a jak toho můžete využít. 

Důležité je, abyste pomalu začali co nejvíce času trávit venku (ideálně ve volné přírodě). Energie Dřeva potřebuje prostor pro svoji expanzi, svůj rozvoj a vývoj. Pokud budete trávit více času venku, ve společnosti či „jen“ ve volné přírodě, rozevře se vám prostor pro váš další růst a vývoj. Abyste mohli expandovat ve svých činnostech, musíte cítit pocit volného prostoru. Čím více si ho budete v tomto měsíci užívat, tím lepší podmínky pro svůj rozvoj vytvoříte. 

I když současná doba není příliš nakloněna ke společenským aktivitám, udělejte vše, co je možné pro to, abyste co nejvíce času mohli trávit se svými přáteli, kolegy či rodinou. Rozhodně nebuďte sami. Vyhněte se všem možným dlouhodobým uzavřením. Pokud to nepůjde jinak, využijte sociální sítě, online kontakty apod. Když nebude mnoho příležitostí se setkávat s jinými lidmi, choďte prostě ven. K energii Dřeva patří chůze. Můžete tak využít procházky a výlety ve volné přírodě.

Pozor ale na to, že teploty jsou stále nízké. Nepodlehněte dojmu, že když začíná jaro, je také i teplo. Chraňte své tělo před vstupem chladu. Hlavně si chraňte krk a to jak zezadu, tak i zepředu. Důležité je, abyste měli chráněnou i svoji hruď. K jaru patří energie Dřeva a k té zase vítr. Říká se, že vítr je nositelem desetitisíce nemocí. Proto se chraňte před průnikem větru do vašeho těla.

Autor: Jiří Čerňák, cernakinteriordesign.webs.com

Foto: Pixabay

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků