Hobby

Energie měsíce června: nejsilnější měsíc roku

Vcházíme do období, kdy nám budou vládnout nejdelší dny v roce. Slunce bude nejvýš a bude nám dávat energii po mnoho hodin denně. Je to energie ohně, nebo-li tzv. nejvyšší Jang. Jang je aktivní energie. Proto bychom tuto energii měli co nejvíce využívat k aktivitám. Právě tento měsíc bychom měli jet opravdu naplno.

Díky ohnivým energiím budeme mít velký zdroj energie „zvenčí“. Proto nás aktivní činnosti nebudou tolik vyčerpávat. Jang chce především proaktivní přístup. Nečekáme, až se něco stane, ale jdeme do všech činností proaktivně a tyto činnosti iniciujeme.

Jang a oheň jsou také hodně spojeny s „duchovní energií“, tj. s našimi pocity a intuicí. Proto bychom se tento měsíc měli co nejvíce řídit tím, co cítíme. Měli bychom být co nejvíce spontánní a vnímaví na všechny impulzy, které dostaneme.

Jang ani oheň příliš „nepřemýšlí“. Prostě věříme svým pocitům a těmi se řídíme. Jang je energie nebes a oheň nám umožňuje se s energií nebes spojit. Jak se říká: vydej se na cestu, udělej první krok a zjeví se ti další. A podobně bychom měli využívat energie června.

K silnému Jangu a ohni se navíc přidá ještě vládce měsíce června kůň. Ani ten nepotřebuje příliš přemýšlet a spontánně si užívá své svobody. Kůň je zvíře, které potřebuje volnost. Ve zvěrokruhu je kůň nejrychlejší zvíře. A cestou se nemá zdržovat zbytečným přemýšlením, jestli má zahnout doprava, nebo doleva. Prostě běží, kam mu had ukázal.

Pozor na splašené koně. Ty se pak řítí hlava nehlava a v tomto svém úprku si pak nemusí všimnout, že cesta končí strmým srázem a jsou schopni si při pádu zlomit vaz. Proto kůň potřebuje žokeje. Někoho, kdo ho vede a drží na předem dané cestě. A tím žokejem jste vy. Držte se plánu, který jste vymysleli za pomoci hada a využijte koně k tomu, aby vás co nejrychleji k cíli dovedl.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků