Hobby

Energie měsíce května 2021: Vládne nám had

Květen je první „ohnivý“ měsíc. Přináší nám nejsilnější energie roku. Oheň a nejvyšší Jang.

Na pomoc nám přicházejí velmi aktivní energie, plné emocí, které mohou sloužit jako motor k našemu postupu vpřed. 

Prvním vládcem těchto ohnivých energií je had. Jeho celé tělo je spojeno se zemí. Tím je na rozdíl od draka silně spojen s realitou a dokáže velmi dobře vnímat všechny možné souvislosti a mít na vše objektivní pohled. Navíc had nemá ruce ani nohy, ale pouze hlavu. Veškerá jeho síla a energie je tak soustředěna na přemýšlení. 

Díky tomu je had nejinteligentnějším zvířetem zvěrokruhu. Dokáže myslet v souvislostech a využívá k tomu své velké znalosti a vědomosti. Proto je velmi dobrý stratég. Díky hadovi byste se tedy i vy měli v květnu zaměřit více na přemýšlení o tom, jak se posunout více ke svým velkým cílům. Had je opravdu velký myslitel, a proto byste jeho energii neměli „promarnit“ na maličkosti a nedůležité věci. Naopak, zaměřte se v květnu na ten největší sen, na ten nejambicióznější cíl a hledejte s hadem cesty, jak tohoto cíle dosáhnout. 

Aby had mohl vymyslet opravdu dobrou a úspěšnou strategii, musí mít znalosti a vědomosti z oblasti, o kterou se jedná. Proto můžete květen využít k tomu, abyste mohli nastudovat co nejvíce informací a znalostí z oblasti, ve které se váš cíl nachází. Had nikdy nejedná, aniž by věděl. Tím, jak je spojený se zemí a s realitou, je pro něj opravdu důležité, aby věděl. Platí u něj heslo: VÍM, ŽE VÍM. Pouze pak je schopen jednat. 

Proto byste se ani vy neměli pouštět na cestu k cíli bez toho, aniž byste o této cestě a svém cíli věděli co nejvíce. Had je také spojen se snahou o dokonalost. Vzhledem k tomu, že dokonalost jako taková neexistuje, stává se touha po dokonalosti pro hada brzdou. Má totiž pocit, že daná věc není ještě „dostatečně dokonalá“, aby se mohla realizovat. Had stále přemýšlí, jak vše vylepšit a odsouvá akci, do které se má pustit. Tomu se musíte v květnu vyhnout. 

Had má strategii vymyslet a vy se pak podle ní máte pustit směrem ke svému cíli. Po vymýšlení musí následovat akce. Jinak by vám mohl had zablokovat cestu vpřed.

Autor: Jiří Čerňák, cernakinteriordesign
Foto: Karsten Paulick Pixabay

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků