Hobby

Energie měsíce ledna 2019: vládne nám buvol

Leden se může jevit jako typický zimní měsíc. Již jeho název připomíná velkou zimu – led. Ale nenechme se tímto mýlit.

I když vládne silná energie Vody, přeci jen je leden měsíc, který je předzvěstí přicházející nové energie – Dřeva. Tato energie je silou nových začátků a všeho nového. Leden je tak ideální měsíc na to, abychom se na vše to nové, co nás v novém roce čeká, dokonale připravili. 

Feng Shui nás učí, že dokonale vytvořený plán v lednu na celý rok zabezpečí až 80 % úspěchu. Toho využíval ve svých strategiích i mistr Sun – mistr umění války. Ten poznal vítěze bitvy již dlouho před tím, než bitva začala. Stačilo mu prohlédnout si plány válčících stran. Věděl, že čím lépe připravený plán, tím větší šance na vítězství. A tak je to i v našich životech. Ne nadarmo se říká: štěstí přeje připraveným

Leden byste tedy měli využít hlavně na přípravu celého roku 2019. Víte, že tomuto roku budou vládnout energie Zemského Vepře. Těmto energiím bychom tedy měli všechny své aktivity přizpůsobit. Své plány tedy připravte tak, abyste mohli co nejvíce využít energií Zemského Vepře a aby vám energie roku pomáhaly. Rozhodně se snažte vyhnout tomu, abyste šli proti těmto silným energiím. 

Pamatujte vždy na to, že energie času (tedy i roku) i prostoru jsou vždy silnější, než energie člověka. Proto se my musíme přizpůsobit, ne naopak. Pokud znáte energie daného roku, můžete je velmi dobře využít pro své aktivity. Plánujte tedy takové akce, které nejsou v rozporu s energií roku 2019. 

Plán si sestavte detailně. Čím přesnější a jasnější plán budete mít, tím snadnější bude jeho naplnění. Stanovte si jasný cíl pro tento rok a nastavte si k němu tu nejjednodušší cestu. Pak stačí se na tuto cestu vydat a sama vás k cíli dovede.

Autor: Jiří Čerňák – cernakinteriordesign

Foto: 


Diskuze: příspěvků