Hobby

Energie měsíce listopadu 2019: Vládne nám vepř

Víme, že všechny formy energie procházejí cykly – od svého počátku až ke svému zániku, aby pak mohly pokračovat v dalším cyklu.

I energie roku má svůj cyklus, který prochází dvanácti měsíci. A nyní se nacházíme v poslední fázi tohoto cyklu – v listopadu. Vše se rodí a zaniká ve fázi Vody. Vznik umožňuje jangová Voda a ukončení pak Voda jinová. A protože se nacházíme na konci cyklu, jsme právě ve fázi jinové Vody. S touto Vodou přichází nový vládce – Vepř

Vepř nám vládne celý tento rok. Proto energie listopadu jsou velmi podobné tomu, jak na nás působil celý rok 2019. I ten byl konečnou fází dvanáctiletého cyklu. A protože jsme opravdu v poslední fázi, měli bychom se snažit všechny naše letošní aktivity co nejlépe ukončit a věnovat se jen jedné věci: regeneraci. 

V novém roce 2020 nás čeká mnoho nového. Novému roku bude vládnout Kovová Krysa a ta bude mít opravdu hodně energie, a proto může být velmi akční. Bude to vyžadovat hodně energie, abychom ji vůbec ustáli, abychom stačili jejímu rychlému tempu. O to více je letos důležité, abychom správně využili energie listopadu a byli na Kovovou Krysu dobře připraveni. 

Jinová Voda nám jasně říká, že jde o maximálně klidné energie. Měli bychom se co nejvíce věnovat svému odpočinku a nechat své energie, aby mohly v klidu regenerovat. Energie listopadu jsou podobné energiím noci. V noci máme spát, abychom regenerovali své energie pro nový den. A stejnou úlohu má i listopad na úrovni ročních energií. Pokud budete správně odpočívat, regenerovat své energie, budete mít dostatek síly na to, abyste mohli vykročit do nového roku plni sil. 

A věřte, že sílu a energii budete na začátku roku Krysy opravdu potřebovat. Nový rok začíná 25. 1. Tento den nejenže převezme vládu Kovová Krysa, plná sil a aktivní energie, ale na úrovni měsíce se již projeví i energie Tygra. To jsou opravdu velmi silné, jangové energie, které ustojí jen ti, kteří budou mít opravdu hodně sil. A ty můžete získat jen velmi dobrou a kvalitní regenerací. 

V listopadu se tak věnujte hlavně odpočinku. Nejvíce času byste měli trávit uvnitř. Doma, v příjemných a teplých prostorách restaurací, kaváren, divadel, výstavních síní apod. Venkovní aktivity jako sport, dlouhé výlety, namáhavé venkovní práce atd. omezte na minimum, nebo je raději úplně vynechte. 

Důležité bude teplo. Nesmíte prochladnout. Chlad bude vládnout celou zimu. Měli byste si dopřát jen teplou stravu a pít teplé nápoje. Můžete využít zahřívací byliny (např. zázvor, skořice atd.), aby se vaše tělo hezky prohřálo jak zvenčí, tak i uvnitř.

Autor: Jiří Čerňák
Foto: Pixabay


Diskuze: příspěvků