Hobby

Energie měsíce listopadu 2020: Vládne nám vepř

Sbírání kytiček

V listopadu k nám přichází zimní energie hluboké Vody. Je to energie, která je stejná jako hluboká noc. A v noci máme spát.

Ne nadarmo mluvíme o tzv. zimním spánku. Vše v přírodě se postupně připravuje právě na tento zimní spánek. Spánek je pro náš život, zdraví a kvalitní fungování našeho organismu velmi důležitý. Na podzim se energie stahují dovnitř, což je energie fáze Kovu. V zimě vládne Voda a ta má za úkol ukládání naší energie. 

Energie Vody je spojena s ledvinami. Orgánem, kde se ukládá tzv. životní esence. Díky této energii je vyživován celý náš organismus a souvisí tak i s délkou našeho života. Pokud je esence silná a zdravá, je zdravý i celý organismus. Pokud máme esence dostatek, pak můžeme prožít dlouhý život. 

Je tedy velmi důležité, abychom si tuto životní esenci chránili a uchovávali v bezpečí a klidu. Ochrana a posilování esence probíhá právě v období největšího klidu. Z hlediska dne je to noc (proto je pro naše celkové zdraví důležitý dlouhý a kvalitní spánek) a z hlediska roku je to právě období zimy. A energie zimy začínají právě v listopadu. 

Abyste si svoji životní energii chránili a zajistili její dobrou regeneraci, je důležité, abyste v listopadu byli co nejvíce v klidu. Měli byste snížit své aktivity na minimum a co nejvíce času věnujte opravdu kvalitnímu odpočinku. V tomto období již velmi převažuje tzv. jinová energie nad jangovou. A jinová energie je klid, jangová energie je aktivita. Z tohoto poměru, kdy se Jin blíží svému maximu a Jang svému minimu je jasné, že náš odpočinek má převažovat nad našimi aktivitami. 

Energie listopadu jsou spojené s fází tzv. hluboké (jinové) Vody. To je energie, která vše stahuje opravdu jen a jen dolů. To má velký vliv kormě jiného také na naši psychiku. V listopadu tak budou klesat naše psychické energie a u někoho se mohou opravdu stáhnout hodně hluboko. A projevem této hloubky mohou být různé deprese (také víme, že se říká „hluboké“ deprese). Na to si opravdu musíme dávat pozor, a to hlavně letos, kdy různá omezující opatření ve společnosti naši psychiku moc nezvedají, spíše naopak. Abyste hloubku Vody vyrovnali, musíte si do života vnést Oheň. 

Tento rok je Oheň opravdu důležitý. Pomůže nám lépe zvládat kovové energie celého roku (k nim právě patří ta různá omezení, zákazy a příkazy) a také nám pomůže zvedat klesající energii Vody. Oheň si dejte do života něčím, co vám dělá radost. Buďte ve společnosti lidí, snažte se něčím bavit, udržovat si dobrou náladu. Udržujte se v teple a zahřívejte se i zevnitř (teplé jídlo, teplé nápoje apod.). Přichází i období různých svařáků, grogů apod. I to pomáhá zahřívat jak tělo, tak i duši. Ale nepřehánět. Příliš Ohně pak způsobuje závislosti, a to vám určitě nepomůže.

Autor: Jiří Čerňák cernakinteriordesign.webs.com 

Foto: Freeimages

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků