Hobby

Energie měsíce prosince 2020: Vládne nám krysa

Listopad byl měsíc, kterým jsme měli uzavřít rok 2020. V prosinci nám začíná vládnout Krysa, která vždy „otevírá brány“ k novému cyklu.

Krysa k nám tak přivádí energie roku 2021. Ten sice „oficiálně“ začne až 12. února, ale jeho energie se začínají projevovat již v prosinci. Navíc Krysa vládne celému roku 2020 – tzv. Kovová Krysa. Ta nám měla otevřít brány do celého nového dvanáctiletí. V letošním prosinci tak vládnou vlastně Krysy dvě: roční a měsíční. Proto síla energie Krysy je v prosinci velmi silná a měli bychom ji co nejvíce využít. 

V prosinci bychom se měli věnovat odpočinku a regeneraci, ale Krysa nám přináší již první „záchvěvy“ aktivní jangové energie. V prosinci bychom se tedy měli pomalu začít „rozkoukávat“ a začít se připravovat na to, co nás čeká v roce 2021. Měli bychom si uvědomit, jaké příležitosti máme, čeho všeho můžeme využít a z jakých zdrojů můžeme čerpat. Ale toto všechno můžeme udělat pouze tehdy, víme-li přesně, co chceme. 

CO je tak hlavním smyslem prosince pro rok 2021.

Energie roku 2021 jsou vhodné pro nastavení nové životní cesty. Celé nové dvanáctiletí, které začalo rokem 2020 je o „nastavení nového“, nové budoucnosti. A právě v roce 2021 bychom měli najít svoji novou cestu, po které se chceme vydat. Abychom si ale tuto cestu mohli nastavit, musíme nejprve vědět, kam nás má zavést. Musíme znát cíl cesty. 

A právě tomu bychom se měli věnovat v prosinci. Ujasnit si své cíle, své vize. Slovo „ujasnit“ je velmi důležité, protože vychází ze slova „jasný“. Aby něco bylo opravdu jasné, musí to mít dostatek světla, abychom to jasně viděli. A Feng Ren Shui nám říká, že světlo přichází s energií Ohně. Proto energie Ohně souvisí s naší vizí, naším snem, cílem. Čím jasnější obraz svého cíle máme, tím je jednodušší k němu najít cestu. Víme, že pokud existuje cíl, existuje zároveň i cesta – i kdybychom ji měli prošlapat jako první. Bez cíle se ale cesta špatně hledá. 

Pokud tedy máte svůj jasný cíl, pak se v prosinci zaměřte na to, abyste si uvědomili, co všechno máte k dispozici k jeho dosažení. A pokud vám něco k dosažení cíle chybí, tak jak to doplnit. Je to jako příprava na cestu, na výlet. Chcete někam jet, na nějaké místo a tak jako první co uděláte je, že začnete přemýšlet o tom, co vše budete na cestu potřebovat, jaké jsou možnosti se na místo dopravit atd. 

A přesně k tomu slouží energie prosince v roce 2020. Aktivně (Krysa je jangové zvíře a Jang = aktivita) se začněte zajímat o to, jak si rok 2021 nastavíte. V roce 2021 bude vládnout silný a pevný Kovový Buvol a ten bude potřebovat mít dostatek „podkladů“ pro to, aby se dokázal pro danou cestu rozhodnout. Máte tedy ještě jeden měsíc na to, abyste mu tyto podklady sehnali.

Autor: Jiří Čerňák, cernakinteriordesign.webs.com
Foto: Pixabay

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků