Hobby

Energie měsíce prosince 2021: vládne nám krysa

V prosinci vládne krysa. Její velmi silnou stránkou je komunikace.

Nejde ale o žádné „žvatlání či plácání“. Jde o tzv. řízenou komunikaci zaměřenou na nějaký předem daný výsledek. Právě pomocí této komunikace se umí krysa posunout z místa a najít cestu k danému cíli. 

V prosinci se pomalu ale jistě otevírají cesty do roku 2022. Pokud chcete svůj vztah s partnerem (a je jedno jestli jde o osobní vztah, profesionální či obchodní) posílit a posunout ho do roku 2022, měli byste spolu o novém roce začít mluvit. Hledat nové cesty má smysl pouze v případě, že znáte svůj cíl. Bez cíle není možné cestu najít. 

V prosinci byste si se svým partnerem měli začít povídat o plánech na rok 2022. Mluvte o cílech, o možnostech, ale i o nástrahách. Nemusíte hned přijít na konečné řešení. Důležité je si povídat. 

Energie vztahu vyžaduje přijetí a empatii. Proto byste měli umět naslouchat svému partnerovi a vnímat, co říká, proč to říká. Stejně tak by měl být váš partner otevřený vám. Nejde o přesvědčování, ale o výměnu pohledů, názorů, informací. Také bychom neměli zapomínat na to, že vztah je spojení dvou já do jednoho my. 

Mělo by nám jít o společnou cestu za společným cílem. Ale každý z partnerů může vložit své názory. Právě sdílení názorů a informací pomůže lépe identifikovat cestu k budoucímu cíli. Snažte se konverzaci vést tak, abyste oba vnímali, že díky této komunikaci se opravdu posouváte dál. Krysa patří k energii jangové vody a ta vyžaduje plynutí. Chová se podobně jako řeka, která si vždy najde cestu k cíli.

Komunikace by také neměla být nijak rozkouskovaná. Neskákejte od jednoho tématu k druhému. Návaznost je pro plynutí opravdu důležitá. Začněte si povídat o tom, jak se vám společně dařilo, jaký byl rok 2021. Uvědomte si, kam jste se společně dostali. A pak mluvte o tom, jak se posunout dál do budoucnosti, co to pro vaše my znamená v roce 2022. 

Každé vaše já je tak přítokem do vaší společné řeky my. A řeka sílí právě díky svým přítokům. A věřte, že v roce 2022, v roce vodního tygra, bude vaše my sílu opravdu potřebovat.

Autor: Jiří Čerňák
Zdroj: Čerňák Interior Design
Foto: Sipa Pixabay

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků