Hobby

Energie měsíce září 2019: Vládne nám kohout

Chytrá Opička v srpnu nám měla poradit co jak udělat, abychom co nejlépe využili plody naší činnosti v tomto roce. Sama ale nerada něco dělá a tak to nechala až na svého nástupce Kohouta, který přichází vládnout právě v září.

Energie tohoto měsíce je již velmi výrazně ovlivněna fází Kovu. Je to energie, která se stahuje dovnitř, aby zabezpečila sílu na období zimy, kdy nám okolní energie tolik síly již nedá. 

Vše, co sklidíme tak má hlavně sloužit k tomu, abychom měli dostatek energie v následujícím období, kdy energie budou velmi nízké a zdroje energie budou téměř nulové. 

Vnitřní kniha Žlutého císaře jasně říká: „Žijte podle energií Jinu a Jangu a využívejte správně energie sezon. Pak se dožijete dlouhého věku ve zdraví.“ V září bychom tak opravdu měli „fyzicky“ sklidit všechnu naši letošní úrodu -tj. výsledky naší práce. 

Vše, co se nám podařilo, bychom měli nyní zpracovat tak, aby nás to posílilo a dodalo energii pro příští období. Energie září je pod vládou Kohouta, který je spojen s naší budoucností. Tuto energii máme využívat k tomu, abychom si zajistili bohatou a prosperující budoucnost, pro kterou budeme mít dostatek sil. 

V praxi naší moderní doby to znamená, že bychom si měli udělat inventuru svého života a našeho dosavadního (letošního) snažení. Výsledky pak rozdělte do dvou základních skupin: 

1. Potřebuji pro svoji budoucnost 

2. Nepotřebuji pro svoji budoucnost 

Toto základní třídění je velmi důležité. Vše co nepotřebujeme, ale z nějakého důvodu si stále chceme ponechat, nám bude zbytečně brát důležitou energii, kterou bychom měli věnovat tomu, co potřebujeme. 

Tím si svoji energii značně snížíme a budování naší budoucnosti tak bude o to těžší a složitější. Proto bychom tyto záležitosti měli ze svého života vyloučit úplně. Skupinu, do které spadají věci (ale např. i lidé), které potřebujeme pro svoji budoucnost bychom měli v tomto měsíci zpracovat. 

Všemu bychom tak měli přiřadit správnou funkci (co a jak má fungovat, aby nám to správně sloužilo), k čemu to budeme používat, jak to chceme používat a jak nám to zajistí naši budoucnost. Je to stejné jako při zpracovávání úrody: něco spotřebujete hned, něco naopak zavaříte, zakonzervujete či zmrazíte na pozdější dobu, kdy nebude čerstvá úroda k mání. 

Při zpracovávání dávejte velký důraz na detail. Vše si řádně rozmyslete, uvažujte o každém kroku, který je třeba udělat. Rozhodně si však dejte vše do pořádku. Ten je základním předpokladem dobrého fungování energie Kovu, která nám nyní vládne.

Autor: Jiří Čerňák – cernakinteriordesign 

Foto: pixabay


Diskuze: příspěvků