Hobby

Energie měsíce září: vládne nám kohout

Nyní nastal čas sladit vše do perfektního celku. Kohout je energie dokončování. Přichází ve fázi, kdy mají být již všechny výsledky „na stole“. Úroda je sklizena, žně dokončeny. Nyní je nejlepší čas oddělit „zrno od plev“. Ne vše, co se vám letos podařilo uskutečnit, je vhodné pro vaši budoucnost.

Energie kohouta vám pomůže správně vytřídit to užitečné od všeho neužitečného. To, co nepotřebujete, co se vám pro vaše další kroky do budoucnosti nehodí, musíte ze svého života vyloučit. Pokud děláte aktivity, které již nejsou přínosné pro vaši budoucnost, ukončete je.

Naopak aktivity, které jsou zárukou úspěchu, vypilujte k dokonalosti. Pracujte na nich, aby byly co nejlepší. Je čas kvality, ne kvantity. Nerozhoduje množství, ale skutečná kvalita, která vydrží. Je to stejné, jako u ovoce. Nahnilé musí pryč, aby „nenakazilo“ to zdravé. Jakmile vyberete to nejlepší, uspořádejte vše tak, aby vám to co nejlépe sloužilo v budoucnosti.

Nejde ale jen o vaše aktivity. Jde o vše ve vašem životě. Měli byste proto udělat třídění i ve všech svých věcech. Projděte si, co všechno máte a zamyslete se nad tím, jestli to ještě budete potřebovat. Tady je účinné jedno pravidlo – co jsem nepotřeboval minulý rok a nebudu to potřebovat ani další rok, tak pryč s tím. Nepodléhejte zbytečné nostalgii či postoji: „A co když se mi to náhodou bude ještě někdy hodit?“

Nezapomínejte na jeden důležitý fakt: vše, co v životě máme, vyžaduje naši péči a starost. Čím méně věcí máme, tím i méně starostí. A protože kohout nám má ulehčit budoucnost, má za úkol vás zbavit co nejvíce starostí. Život si máte zlehčovat, ne zatěžovat. Tíha je velmi vyčerpávající. 

Kohout má také rád krásu a soulad. Je proto důležité, abyste se snažili o celkový soulad všeho, co děláte. Vše do sebe musí řádně zapadat a vytvářet krásný a harmonický celek. Stačí si uvědomit, že energie kohouta je energií umění a módy, kde soulad je klíčový. V září byste tedy měli věnovat pozornost i tomu, co jak vypadá, jak to spolu ladí apod. Týká se to všeho: od vašeho oblékání, interiéru až po soulad různých aktivit. 

Motivací v září je pochvala a uznání. U kohouta je důležité, abyste uměli ocenit výsledek. Chvalte a kohout se „přetrhne“, aby pro vás udělal to nejlepší.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí, lektor Feng Shui Jiří Čerňák
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků