Bydlení

Feng Shui: interiér v červnu

Sbírání kytiček

S ohnivým koněm přichází a sílí energie léta. V červnu bychom měli co nejlépe sladit interiér svého domova s letními energiemi ohně a koně.

Oheň i kůň potřebují prostor k pohybu. Kůň miluje velký a volný prostor. A přesně tak by měl v červnu vypadat i náš domov. Snažte se prostor co nejvíce otevřít. Udělejte prostor pro volný pohyb. O nic byste neměli zakopávat, nic by vám nemělo překážet a stát v cestě.

Hodně otevírejte okna a dveře. Pokud máte silného koně i ve své osobní typologii Feng Shui, tak si nechávejte otevřené i dveře do všech pokojů (s výjimkou toalet a koupelen).

Všechno v interiéru by mělo působit lehce a volně – závěsy, záclony, ubrus na stole, povlečení apod. Snažte se do interiéru vložit i to, co se právě děje v přírodě. Jsou tak vhodné různé květinové vzory. Barvy by měly být pestré, hodně barevné, ale ne příliš syté a těžké – všechno potřebujeme naopak zlehčit a uvolnit.

V létě dochází k poměrně silnému extrému, kdy vládnou opravdu silné energie ohně. Je proto dobré, abychom je vyrovnávali chladem – energie vody. Náš domov by tak měl být jakousi příjemnou oázou, chládkem, kde se cítíme příjemně a energie domova nás osvěžují.

Proto můžete v červnu do svého interiéru dát více energie vody – fontánky s vodou, modrou barvu, obrázky s vodou (ideálně tekoucí řeka apod.), skleněné misky s vodou a plovoucími květy.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků