Bydlení

Feng Shui: interiér v dubnu

Sbírání kytiček

Energie draka v dubnu nám přináší možnost expanze a rozvoje. V tomto měsíci by nás nic nemělo svazovat. V dubnu se energie začínají rozpínat, hledají si prostor pro své maximální působení. Ukazují své rozmanité formy, tvary a barvy. Příroda tak dává prostor hojnosti a bohatosti.

I prostor našeho domova by měl umožnit, aby se tyto formy energie mohly projevovat. Měli bychom interiér uvolnit, udělat co největší prostor, aby se energie mohly rozpínat.

K energii draka a Gua 4 patří hlavně rozmanitost a pestrost. A tak by měl vypadat i náš interiér. Naplňte ho různými tvary, barvami apod. Můžeme vytvořit i mírný chaos. Pozor jen na to, že Gua 4 má rádo soulad. Tj. i když budeme tvořit chaos, vše by mělo nějakým způsobem ladit či souviset.

Energie draka

Ideální pro vytvoření energie draka v prostoru je využití květin a rostlin. Ty by měly být velmi různorodé a vypadat rozmanitě a bohatě. Jsou tedy lepší květiny, které mají hodně menších lístků, hodně různých menších květů. Každá květina či rostlina by tak měla být jiná.

Měli bychom též do prostoru vložit lehkost. Drak létá, vznáší se. A tomu by měla odpovídat i volba materiálů, které v interiéru budeme využívat. Snažte se z prostoru odstranit vše, co vyvolává pocit tíhy. Zde velmi dobře fungují okna. Drak má rád rozhled. Okna by tak měla umožňovat příjemný pohled ven. Pokud tedy máte záclony, měly by být lehké a jemné a umožňovat dobrý výhled z oken.

Pokud máte terasu či zahradu propojte vnitřek domu co nejvíce s exteriérem. Zabydlete si svoji terasu i zahradu. Vytvořte vše tak, abyste čas mohli trávit i venku, ale stále se při tom cítit jako doma. Na terase si můžete vytvořit příjemné sezení. Pokud to počasí dovolí, snažte se na terase trávit více času. Pokud nemáte terasu, ale máte zahradu, vytvořte si nějaké sezení na zahrádce.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí, lektor Feng Shui Jiří Čerňák
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků