Bydlení

Feng Shui: interiér v květnu

Sbírání kytiček

Květen je jeden z nejhezčích měsíců v roce. Všechno kvete, všechno se má k životu, je všude kolem plno krásy, barev, vůní.

V květnu nastupují energie ohně, což je nejsilnější Jang. A to bychom měli zohlednit i v tom, jak si nastavíme interiér našeho domova či pracovní prostředí.

Energie ohně

Oheň je světlo. Proto bychom měli svůj interiér co nejvíce prosvětlit. Oheň chce prostor a volnost. Tu byste měli kolem sebe cítit. Vše, co ve vás vytváří pocit stísněnosti či omezení bychom měli z interiéru dát pryč.

Interiér by měl hrát pestrými barvami jako letní rozkvetlá louka. Čím barevnější prostor vytvoříte tím silnější energie budete mít. Využijte i letních květin. Rozhodně bude lepší, když budou květiny různé (tj. ne např. jednolitá květina samých růží). Čím větší rozmanitost květin, tím lépe.

Můžete také zvolit různé květinové vzory – na ubrusu, prostírání, závěsy, ručníky, ložní prádlo apod. Pestrost ale také můžete vytvořit jinými nástroji, např. plná mísa různého ovoce.

Energie hada

V květnu vládne had a to je „vládce“ středu. Proto bychom měli mít všechny středy interiéru v pořádku – střed místností, střed stolu, střed komody atd. Středy využijte k posílení energie. Např. ve středu jídelního stolu můžete mít mísu s různými druhy ovoce. Pokud nějaký střed nemůžete využít, pak ho nechte volný, aby tudy mohla energie proudit.

Had se nespokojí jen tak s něčím. Had chce vše perfektní jak uvnitř, tak i venku. Vše slaďte, aby to vypadalo téměř dokonale. Had miluje detail. A v květnu bude opravdu na detailu záležet. Květen je odvozen od květenství. A květ je jakýmsi symbolem dokonalosti. Když si pečlivě prohlédnete jakýkoliv květ, uvidíte dokonalost tvarů, dokonalost barev, naprostý soulad. Tím nás květy dokáží hypnotizovat stejně tak, jako had. Vytvořte si v květnu takový interiér, který vás naprosto okouzlí a věnujte pozornost detailu.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí, lektor Feng Shui Jiří Čerňák
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků