Hobby

Feng Shui: Jací jsou lidé s převládající energií ohně

Lidé s převahou elementu ohně se snadno pro vše nadchnou a zapálí. To je jejich nejsilnější energie, díky které mohou v životě poměrně snadno zazářit. Oheň je energií světla a tepla. Lidé rádi jdou za světlem a milují teplo.

Proto jsou „lidé ohně“ velmi oblíbení a okolí je má rádo a těší se z jejich společnosti. Hlavním životním úkolem těchto lidí je najít mezi nápady „dřeváků“ takové, které je nadchnou, zapálí se pro ně a vytěží z těchto nápadů maximum.

Oheň je energie maximálního jangu, takže tito lidé opravdu umí dojít až na vrchol v tom, co dělají. Jediné, co k tomu potřebují, je zaujetí, vášeň a zapálení pro věc. Pokud toto mají, je velmi jednoduché tento oheň přenášet na druhé.

Proto jsou tito lidé často velmi dobrými přirozenými vůdci, které ostatní rádi následují. Nejsilnější tuto vlastnost mají ohniví lidé, kteří mají navíc profil koně. Oheň chce však také naplnění. Tito lidé tak nemají mít jiný cíl, než být naplněni tím, co dělají. A hovoříme zde o vnitřním naplnění, radosti a lásce.

Musí však dávat pozor na jednu nebezpečnou vlastnost ohně a tou je ulpívání. Mohou tak příliš lpět na výsledcích, úspěchu, slávě apod. To je v dlouhodobém horizontu může až zničit. Musí si také dávat pozor na to, že oheň nejen hřeje, ale také umí pálit. Světlo ohně nejen osvětluje svět kolem, ale také může oslnit a oslepit.

Lidé s převahou elementu ohně jsou velmi úspěšní v těchto oborech: kultura, marketing, reklama, výstava, umění (hlavně to, co se prezentuje hodně lidem), prodej, PR, prezentace, politika apod. Patří sem ale také obory týkající se práce se zvířaty či přírodou.

Pokud máte převahu energie ohně, pak je pro vás důležité, abyste ji využívali a odčerpávali. Stejně jako energie dřeva, tak i energie ohně z vás musí jít ven. Jinak se ve vás hromadí a poškozuje vaši psychiku, srdce, krevní oběh apod. Je-li míra ohně velmi silná a není-li využívána, pak hrozí infarkty, mrtvice, vyhoření a podobné formy onemocnění.

Autor: Autor: Jiří Čerňák

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků