Rodina

Feng Shui: vztahy v dubnu

Sbírání kytiček

Po milém a příjemném zajíci, který vládnul v březnu, přichází v dubnu mocný a mohutný drak. Jeho silná energie nám umožní posunout se hodně dopředu.

Díky tomu, že drak umí létat, a tím nám ukázat i to, co sami nevidíme, může nám pomoci posunout náš partnerský vztah. Energie draka souvisí s energií Gua 4, které přináší hojnost, bohatost, pestrost a rozmanitost. Tato energie bude působit i na naše vztahy. A krása dubna k tomu bude více než vyzývat.

Energie dubna

Dny se po jarní rovnodennosti prodlužují. Když počasí dovolí, můžeme si užívat více slunce než v předchozích měsících. Příroda se otevírá a nabízí pestrou škálu barev, tvarů i vůní. Světu tak vládne pestrost a rozmanitost.

Tuto energii využijte i ve svých vztazích, tím je posílíte. Snažte se s partnerem v dubnu o co nejvíce různých zážitků a aktivit. Každý den se pokuste udělat něco, co vybočuje nad rámec „každodennosti“. Můžete dělat věci, které běžně neděláte. Jděte se projít na místo, kde jste spolu nikdy nebyli. Právě procházky a výlety patří k energii dřeva, které nám v dubnu vládne.

Duben můžete využít i k tomu, že se s partnerem společně zahledíte do vzdálenější budoucnosti a uvědomíte si své společné vize. Načrtněte si směr budoucího vývoje svého vztahu. Dřevo posiluje energie vody a k té patří komunikace. Proto je dobré, abyste se svým partnerem o všem diskutovali, mluvili spolu o budoucnosti a domlouvali se na tom, jak si budete chtít tuto společnou budoucnost zajistit.

Drak nemá rád detaily a přízemnosti. Snažte se ve svých vztazích vše řešit lehce a s velkorysostí. Malichernost a přílišný důraz na detaily a maličkosti vztahy oslabují. A kvůli maličkosti může vzniknout i velký konflikt. A draka v konfliktu je těžké porazit. Konflikt s drakem může být ve vztahu i osudný. V zápalu „boje“ totiž drak nevidí detaily a může udělat něco, co druhého partnera velmi zraní.

Povzneste se nad malicherné problémy. Řešte jen velké věci a řešte je spolu. Uvědomte si sílu, kterou společně máte. Uvědomte si, že spolu jste větší a silnější než sami. Ne nadarmo se říká: ve dvou se to lépe táhne.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí, lektor Feng Shui Jiří Čerňák
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků