Děti

GPS hodinky pro dítě i manžela

Sbírání kytiček

Hodinky nadupané milionem funkcí jsou teď hit. Asi jste to také zaznamenaly, nebo jste možná samy té módě propadly. Sportovní testery, hodinky s možností telefonování, fotografování, špionážní kamery… Jak ve filmu.

Něco jsou jen hračky, ale některé přístroje jsou opravdu užitečné a dokonce ušetří spoustu nervů. Konkrétně hodinky s GPS lokátorem, voláním a SOS funkcí se staly pro matky malých dětí nepostradatelné. 

GPS lokátor, telefonování a odposlouchávání přes hodinky 

Zajímavá je konkrétní zkušenost maminky Ivany, které se hodinky vyplatily v úplně jiné situaci, než čekala. Ivana vypráví: „Dětské hodinky s GPS lokátorem jsme dcerce koupili vloni, když šla do první třídy. Naše parádnice si vybrala hezké růžové a bez problémů se s nimi naučila zacházet. Pochopila, jak přes ně zavolat mámě nebo tátovi a hlavně jsme jí vysvětlili, na co je SOS tlačítko. Když se ocitne v nepříjemné situaci, bude jí obtěžovat někdo cizí, tak jedním nenápadným stiskem jednoho tlačítka začnou hodinky vytáčet moje telefonní číslo, pokud se nedovolají, tak druhé nastavené v pořadí, tátovo, dokud někdo z nás nezareaguje. 

A dospělý v aplikaci Gator vidí, kde dítě je, vidí případný pohyb a může hned konat. Zavolá zpět nebo aktivuje funkci odposlouchávání a slyší, co se děje na straně hodinek, aniž na to hodinky jakkoli upozorní.“ Všichni si umíme představit nepříjemnost situace, ve které bychom toto využili, a GPS hodinky dávají naději, že bychom si rychle poradili. Ivaně se ale nakonec hodinky hodily i v jiné těžké chvíli. 

Umět je použít a nikdy nesundavat 

„O prázdninách jsme byli u přátel na chatě. Příroda, rybník, skály, byli jsme hrozně rádi, že nemusíme držet děti pod zámkem, celá parta lítala po širokém okolí, jen se občas přiběhli napít. My, dospělí, jsme grilovali, popíjeli a celkem bezstarostně klábosili, až do chvíle, než jsem uslyšela charakteristický výstražný tón aplikace Gator.“ 

Člověk se neubrání panice, ale prostě vezmete mobil, otevřete aplikaci a vidíte hned, kde dítě je. V SOS režimu chodí na mobil i upozorňující SMS zprávy a v aplikaci se ukládá historie pohybu dítěte, máte o něm prostě všechny informace. „Puntík v aplikaci blikal v lese bůhvíjak daleko, byli jsme všichni v tu ránu na nohou,“ pokračuje Ivana. „Dcerce jsem hned volala, ale hovor nepřijímala, později jsem viděla, že byla asi trochu v šoku. 

Ocenila jsem, že můžu v aplikaci zadat plánování cesty pěšky, hned se mi zobrazila trasa až k místu, kde jsme dcerku pak našli. Byli jsme u ní za pár minut. Měla zlomenou ruku a byla strašně vyděšená. Hráli si v lese na schovku a spadla přitom do roklinky mezi kmeny. Děti jí hledaly stejně jako my dospělí.“ 

Jak Ivana sama říká, vyplatilo se, že s dcerou nacvičila používání nouzového režimu. Není to vůbec těžké, stačí jen na hodinkách po tři vteřiny podržet nouzové tlačítko. Jde o to, aby si dítě uvědomilo, že to má udělat, když cítí ohrožení. 

TIP: podívejte se na nabídku hodinek značky Gator! 

Nejsou jen pro děti 

Celá epizoda inspirovala také Ivanina manžela, který rád podniká horské výpravy a treky. Ano, mívá u sebe mobil, ale hodinky mají své výhody. Drží na ruce pevně, takže je neztratíte, ani vám nevypadnou z ruky, když přivoláváte pomoc. Gatorky jsou navíc odolné vůči vlhkosti, nevadí jim déšť ani sněžení. A Ivana se směje: „A kdybych pojala podezření, že nešel na výpravu do hor, ale za ženskýma, tak to přes hodinky a funkci odposlouchávání raz dva zjistím!“

KP
Foto: Shuttershock

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků