Společnost

Heidi Janků: co dělá nového?

Sbírání kytiček

Řekli byste, že Heidi vloni oslavila padesátku? A je nejen babičkou, ale dokonce i prababičkou? Na hlídání ji však moc neužije, nemá totiž čas. Bez zpívání si prostě neumí představit život.

Jaká je vaše největší přednost a naopak?

Jsem docela spolehlivá; když už něco slíbím, tak přes to nejede vlak. Své sliby neruším a ani to nemám ráda u ostatních. A mínus? Nedotahuju věci do konce. Nejdřív se pro něco nadchnu a jak to začne nějak drhnout, vzdávám to. Neplatí to sice pokaždé, ale někdy to tak mám.

Můžete být konkrétní?

Vloni jsem natočila dvě nové písničky, které jsou stylově jiné, než na co jsou u mě lidé zvyklí. A byla jsem jimi tak nadšená, že jsem si řekla: ty musím dostat do rádií! Když se písničky nehrají, tak o nich nikdo neví. Zkusila jsem to v jednom, druhém, ve třetím a nic. Tak jsem to nechala být. Jsem hrdá, neumím leštit kliky, i když to v naší branži mnohdy jinak nejde.

Váš manžel se o vás stará profesně po mnoha stránkách; co kdybyste to „leštění“ přenechala jemu?

To by opravdu nešlo, Ivoš by s „leštěním“ ani nezačal, ten je ještě více hrdý než já.

Stále platí, že je i vaším manažerem?

Teď už si vystoupení a jinou práci domouvám sama.

A nezatěžuje vás to?

Dělám to ráda. Já si totiž profesi manažera představuju tak, že když jste v kariéře dole, on vám pomůže dostat se nahoru. A takové u nás neznám. Naopak zavolat si a domluvit si vystoupení můžu přece sama. Navíc se tím trošku připravuju na dobu, až jednou nebudu zpívat.

Vážně chcete být manažerkou? Zpívání vás už neuživí?

Nemůžu si stěžovat, stále mě živí, naštěstí. Přestože jsem poměrně přizpůsobivý člověk a problémy řeším, jak přijdou, bez jeviště bych byla nešťastná. Spíše uvažuju, co budu dělat, až třeba za pár či více let zpívat nebudu. A manažerská profese je jednou z možností. V každém případě bych chtěla fungovat dál v oboru, který léta znám, třeba v nějaké hudební agentuře, v hudebním vydavatelství. Stejně si sama vydávám i desky.

Neztrácíte tím čas?

Rozhodně ne, protože se naučím něco nového a to se mi může v budoucnu hodit. A totéž mám i s moderováním pořadu Intim Night, který se vysílá každý týden na TV Barrandov. Baví mě to.

Máte ráda věci pod kontrolou?

Mám, ostatně i proto se vše kolem sebe řídím sama. Ovšem „mít věci na svém místě“ platí v mé profesi, doma je tak trochu – nepořádek. V tomhle směru jsem muzikant tělem i duší.

Jak se to prakticky projevuje?

Zrovna dneska mi Ivoš vynadal, že za těch třicet let, co jsme spolu, jsem si ani jednou neodnesla hrnek ze stolu na linku. A že už bych se mohla změnit, aby se toho dožil. Podotýkám, manžel není puntičkář.

Kdykoliv jste kdekoliv vidět, pak jedině s úsměvem. Jste optimistka od narození?

V jedenácti letech mi zemřela maminka. V pubertě jsem si připadala hodně zklamaná životem. Řešila jsem, proč zrovna já nemám mamku a táta nefunguje jako táta. Pak jsem dospěla a prosadila se jako zpěvačka. Dnes si říkám, že kdybych neztratila mamku, možná bych byla někde jinde, třeba bych to nedotáhla na zpěvačku. Možná i díky tomu patřím mezi věčné optimisty. Všechno zlé je vždycky k něčemu dobré.

Doporučujeme: Na internetových stránkách zpěvačky www.heidi.cz si můžete poslechnout ukázky jejích dvou nových písniček, o nichž říká, že jde o styl „tak trochu dospělejší Heidi“. Pokud dotáhne tento nápad do konce a vydá nové cédéčko, určitě vám dáme vědět!

Text: Marcela
Foto: archiv TV Barrandov
5. 3. 2013
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků